ثبت درخواست فوری
 • تزریق سرم
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
تزریق سرم

خدمات تزریق سرم در منزل شامل: تزریق آمپول در سرم، تزریق سرم های تقویتی و همچنین تزریق انواع آمپول های ویتامینی در سرم می باشد، از این رو برای انجام این پروسیجر باید فرد کارشناس بر بالین فرد گیرنده خدمت اعزام گردد، همچنین از آن جا که می دانیم فرآیند سرم زدن در منزل باید طبق نظر پزشک و دستور او بوده و از اطلاعاتی مانند سن، جنس، سابقه بیماری و حساسیت ها آگاهی کامل داشته باشیم، در ادامه مطلب در رابطه با انواع سرم و اطلاعات مورد نیاز برای این فرآیند اطلاعات مفید کسب نماییم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

تزریق سرم در منزل

تزریق سرم در منزل

گاهی اوقات به دنبال بیماری هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و مشکلات گوارشی علائمی از قبیل تب، سردرد ، تهوع و استفراغ و یا سرگیجه به سراغمان می آیند، در این شرایط معمولا فرد بیمار تمایلی برای تغذیه و استفاده از مایعات را به صورت روتینی که قبل از بیماری داشت ندارد، معمولا با گذشت زمان، بدن بیمار از تمام قوایی که دارد برای مقابله با این حالت ناپایدار ایجاد شده استفاده می کند، اگر بتواند شرایط را رو به بهبود ببرد که برنده این جنگ است ولی در غیر این صورت است که شخص مبتلا نیاز به حمایت خارجی برای کمک به بدن خود دارد، بدون شک تزریق سرم یکی از موارد بسیار مهم است که می تواند به پایدار شدن علائم این شخص کمک نماید، البته با در نظر گرفتن اینکه فرد بیمار، چه مدت زمان و انرژی ای باید صرف کند تا خود را به درمانگاه و یا بیمارستان برساند هم امری سخت و دشوار برای او خواهد بود. به طور قطع امروزه تزریق سرم در منزل فرآیند دریافت مایعات کمکی به خون بیمار را با توجه به شرایط سخت محیط پیرامون ما از قبیل ماندن در ترافیک و نشستن در نوبت ویزیت پزشک عمومی، وصل سرم و تزریقات در منزل بسیار تسهیل بخشیده است، از این رو استفاده از خدمات وصل سرم درمنزل که از زیر شاخه خدمات تزریقات در منزل نیز می باشد توسط شرکت های خدمات پرستاری در منزل به گیرندگان خدمت ارائه می شود سبب صرفه جویی در وقت و هزینه شده است، خدمات پرستاری در منزل درمان نو نیز در راستای رسیدن به این هدف به کاربران خود، با برنامه ریزی و استفاده از نیروهای کاشناس که ساعت ها در بیمارستان با تخصص خود مشغول به کار بوده اند و از تبحر و مهارت کافی در ایجاد آرامش، ارتباط گیری موثر و انجام مسئولیت صحیح برخوردار هستند، خدمات ویژه ارائه می دهد، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی ابعاد مختلف فرآیند سرم تراپی در منزل بپردازیم.

هزینه تزریق سرم در منزل 

هزینه تزریق سرم در منزل توسط کوریکولوم (چارت بندی سازمانی) سازمان وزارت بهداشت مبنی بر نوع خدماتی که مرکز ارائه می دهد متفاوت است، برای تعیین نرخ تزریق سرم در منزل تهران، نرخ درمان نو به صورت موثق همان نرخ تعرفه های خدمات پرستاری که توسط هییت وزیران به وزارت بهداشت ابلاغ شده است و هیچ مبلغ مازادی شامل آن نمی شود، مگر آنکه خود مددجو خارج از خدمات درخواست شده خدمات اضافی نیز درخواست کند که در آن صورت طبق تعرفه خدمات پرستاری در منزل درمان نو بر قیمت وصل سرم در منزل بیمار اضافه خواهد شد در ضمن پوشش بیمه در تزریق سرم در منزل نیز می تواند بر کاهش هزینه این پروسیجر کمک نماید، برای روشن سازی هزینه سرم تراپی در منزل یک لیستی تهیه کرده ایم که با مطالعه آن می توانید به آسانی این هزینه را بررسی نمایید، هزینه تزریق سرم در منزل تهران سال 1403 به شرح زیر است:

 1. قیمت تزریق سرم در منزل تهران >> 390.000 هزار تومان
 2. هزینه تزریق سرم آنتی بیوتیک (آمپول پودری) >> 550.000 هزار تمان
 3. قیمت تزریق سرم آهن در منزل >> 800.000 هزار تومان
 4. قیمت سرم تراپی در منزل برای نفر دوم >> 180.000 هزار تومان
 5. اقامت هر 1 ساعت پرستار در منزل >> 130.000 هزار تومان

نحوه درخواست وصل سرم در منزل به چه صورتی است؟

نحوه ثبت درخواست وصل سرم در منزل

شما عزیزان برای دریافت خدمات وصل سرم در خانه می توانید از طریق 2 روش زیر درخواست خود را به اپراتور ها اعلام نمایید:

 • درخواست از طریق فرم درخواست
 • درخواست از طریق شماره تماس های مجموعه

از هر دو روش فوق که برای اجرای خدمات وصل سرم در منزل تهران اقدام به دریافت خدمات نمایید در کوتاه ترین زمان ممکن اپراتور های مرکز درمان نو آماده اجرای خدمات ذکر شده خواهند بود، لازم به ذکر است که مدت زمان اعزام پرستار در منزل جهت اجرای خدمات تزریق سرم نهایتا از زمان اعلام درخواست 30 دقیقه خواهد بود تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید این خدمات را به آسانی در منزل خود دریافت نمایید، در برخی از ساعات شبانه روز که ازدحام ترافیکی نیز بالاست مدت زمان رسیدن پرستار با تجهیزات تا 45 دقیقه از زمان اعلام درخواست اجرایی خواهد شد، اگر تمایل به دریافت این خدمات را دارید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سرم در منزل با نسخه پزشک

سرم در منزل با نسخه پزشک

برای تزریق سرم در منزل شما عزیزان در اولین قدم باید نسخه پزشک در دست داشته باشید، علت این امر آن است که پزشک با بررسی دقیق بیماری شما می تواند به آسانی مناسب ترین نوع سرم و دارودرمانی را برای شما انتخاب نماید و روند درمان شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و اثربخشی بالا تنظیم و تدوین نماید، با تماس شما با اپراتور های مرکز درمان نو نیز اولین سوالی که از شما عزیزان پرسیده می شود در رابطه با این است که آیا نسخه پزشک دارید یا تمایل به دریافت نسخه آنلاین یا حضوری دارید؟ اگر نسخه پزشک در دستتان بود که اعزام صورت می گیرد اما اگر نسخه پزشک در دست نداشتید می توانید از ویزیت آنلاین مجموعه استفاده نمایید، در غیر این صورت نیز می توانید از ویزیت پزشک در منزل مجموعه بهره مند گردید، با ما تا انتهای مطالب همراه باشید تا در رابطه با سرفصل های مهم این خدمات بیشتر صحبت نماییم.

تزریق چیست؟

تزریق چیست؟

وارد شدن هر نوع ماده ایی به بدن را تزریق می گویند، تزریقات انواع مختلفی دارد که به طور کلی می توان آن را به بخش های زیر تقسیم کرد: 

 1. تزریق داخل وریدی یا داخل رگ: تزریقات داخل وریدی که به Intravenous هم نامیده می شوند در واقع پرکاربردترین انواع تزریقات هستند، چرا که دسترسی عالی این نوع تزریق به داخل خون بیمار سبب می شود که هر نوع مایع ای نیاز بدن است از طریق انواع سرم به بیمار داده شود، البته از طریق رگ بیمار میتوان برای آزمایش خون در منزل هم استفاده نمود، نکته ای که بسیار مهم و حائز اهمیت است این است که برای هر نوع تزریقی باید ابتدا توضیحات کافی از قبیل کنترل آرامش، نحوه تزریق و درد احتمالی با استفاده از معیار درد Pain score به مددجو داده شود و پس از آن با استریل کردن ناحیه تزریق با الکل مایع یا پد الکی اقدام به انجام فعالیت کنیم.
 2. تزریق داخل عضلانی: تزریقات داخل عضله که به تزریقات Intramuscular injection هم گفته می شود، به انواعی از تزریق می گویند که هدف نهایی عضله فرد می باشد تا از این طریق بتوانند انواع دارو، هورمون و یا ویتامین را به بدن تزریق نمایند.
 3. تزریق داخل پوستی: تزریقات داخل پوستی یا Intradermal برای تزریق انواع واکسن ها و یا تست های آلرژیک که نشان دهنده ابتلا به برخی عفونت ها یا بیماری ها از قبیل سل می باشد استفاده می شود، جهت نوشتن نسخه آزمایش سل می توانید از خدمات ویزیت پزشک در منزل استفاده نمایید.
 4. تزریق زیر پوستی: به این تزریقات Subcutaneous injection هم گفته می شود که Sub به معنای زیر و Qutaneous را جلد می گویند که برای تزریق انسولین، یا ضد انعقاد ها مثل سلکزان (انوکساپارین) و برخی داروهای بیماری مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) استفاده می شود، نکته مهمی که برای این نوع تزریق باید توجه کنیم، تعداد دفعات تزریق است که معمولا با هر 4 عدد تزریق در یک ناحیه ناحیه دیگری باید انتخاب شود تا تزریق بعدی انجام شود، شما برای تزریق انسولین در خانه هم می توانید از درمان نو دریافت کمک نمایید.
 5. تزریق داخل استخوانی: این نوع تزریق را Intraosseous injection هم می گویند و زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بیمار به علل مختلف مثل، کمای ناشی از تصادف، سکته های قلبی و مغزی دچار کاهش شدید فشار خون شده باشد و استفاده از خون بیمار کفایت درمانی مناسب را نداشته باشد، در این نوع تزریق دارو مستقیما به استخوان های بلند بیمار مثل استخوان فمورال (ران) به علت داشتن عروق خونی بالا و مغز استخوان انجام می شود، البته باید در نظر گرفت که استخوان هدف دچار شکستگی نشده باشد.
 6. تزریق داخل رکتوم یا مقعد: این نوع تزریق را Intrarectal injection می گویند و معمولا برای تزریق داروهای مهم مثل داروی فنی توئین در کودکان استفاده می شود.

 سرم چیست؟ کاربرد و انواع آن

سرم چیست؟

سرم به مایعی گفته می شود که شامل نمک (الکترولیت) و آب و گاها قند می باشد به طوری که دقیقا شباهت به مایعات داخل بدن ما داشته باشد، سرم ها انواع و کاربرد های بسیار فراوانی دارند که در ادامه به بررسی دقیق آن ها اشاره خواهیم کرد.

سرم ها به صورت کلی به چهار دسته بندی اصلی تقسیم می شوند:

 • محلول های کریستالوئیدی: جهت جایگزینی نمک و قند در خون استفاده می شوند ، بیمارانی که به دلایل محتلف دچار تب و تعریق و یا اسهال و استفراغ شده اند با کمبود الکترولیت مواجه می شوند که با تزریق سرم وریدی اختلال آن ها برطرف خواهد شد، انواع سرم های کریستالوئیدی به ترتیب زیر می باشند

1) سرم نمکی یا نرمال سالین: این نوع سرم شامل سدیم، نمک و کلراید می باشد که به آن Nacl هم گفته می شود، مصرف این سرم در بیمارانی که دچار دهیدراتیشن یا کمبود آب ناشی از از دست رفتن آب بدن از طریق ادرار فراوان، اسهال یا استفراغ، تب و سرماخوردگی شده اند از حائز اهمیت می باشد، این سرم در دو نوع نیم لیتری و یک لیتری در دسترس شما عزیزان هنگام درخواست وصل سرم در منزل از درمان نو می باشد، البته باید توجه کنیم که تزریق این سرم به صورت خودسرانه ممنوع و خطرناک بوده و برای وصل سرم در منزل باید طبق نظر پزشک عمومی که در مجموعه خدمات پرستاری درمان نو مستقر می باشد انجام پذیرد.

سرم نرمال سالین

2) سرم قندی یا دکستروز 5 درصد: این نوع سرم هیچ گونه نمک در خود نداشته و فقط شامل قند می باشد، از این سرم در بیماران که به دنبال کم اشتهایی دچار ضعف شدید شده اند، در بیماران به دنبال جراحی که ممنوعیت مصرف غذا دارند (به اصطلاح Npo) هستند و همچنین در بیماران دارای تب بالا، کمردرد های شدید و مسمومیت الکلی شده اند استفاده می شود، این نوع سرم در دو حجم نیم و یک لیتری موجود بوده و قابل تزریق می باشند.

سرم دکستروز 5 درصد.

3) سرم های قندی نمکی: این سرم ها هم دارای نمک Nacl و هم دارای قند دکستروزمی باشد، انواع مختلفی دارند ولی پر کاربرد ترین آن ها : سرم 1.3 2.3 و دیگری دکستروز سالین میباشد.

 1. سرم 1.32.3: سرم 1.32.3 رایج ترین نوع سرم های قندی نمکی بوده و ساخته شده از 1.3 سدیم کلراید و 2.3 دکستروز (قند) می باشد، استفاده از این نوع سرم برای تامین قند و انرژی بدن به همراه کنترل حجم مایعات، کنترل تب، مشکلات مربوط به گوارش مانند اسهال و استفراغ ، کمک به بیماران پس از جراحی با در نظر داشتن میزان سدیم خون که دچار کمبود (هیپوناترمی) شده اند، سرماخوردگی ها و در کل تامین و جبران آب از دست رفته بدن استفاده می شود.
 2. سرم دکستروز سالین: سرم دکستروز سالین حاوی سدیم کلراید 0.9 درصد و دکستروز 5% می باشد، از این نوع سرم هم در کنترل حجم مایعات از دست رفته، از بین بردن برخی سموم در داخل خون، جبران انرژی و قند خون، جبران نمک سدیم در خون، برای بیماری های نظیر آنفولانزا و سرماخوردگی و کرونا و سندروم ترک غذا در بیماران جراحی های گوارشی استفاده می شود، نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمود این است که تجویز و تزریق انواع سرم ها طبق نظر پزشک معالج یا طبق ویزیت پزشک عمومی بوده و از تجویز خودسرانه آن در منزل حتما اجتناب کنید، برای تسهیل در روند بهبود بیماری می توانید از خدمات تزریق سرم شبانه روزی در درمان نو استفاده نمایید.

سرم یک سوم و دو سوم

4) سرم رینگر: این سرم دارای 4 یون اساسی از قبیل سدیم و پتاسیم و کلر و کلسیم می باشد، از این نوع سرم در بیماران دارای مشکلات آنتروگاستریت حاد (اسهال و استفراغ های حاد)، در شوک های هایپوولمیک (کمبود شدید مایعات بدن) که پس از جراحی های وسیع و یا سوختگی های وسیع استفاده می شود، شما برای استفاده از این سرم در سوختگی ها می توانید با اپراتور های درمان نو تماس حاصل کرده و از خدمات تزریق سرم در منزل تهران و در صورت نیاز از فیزیوتراپی عضلات در خانه استفاده نمایید.

سرم رینگر

5) سرم رینگر لاکتات: تفاوت این سرم با سرم رینگر، در وجود لاکتات بوده و همه یون هایی که در سرم رینگر موجود است (یون های کلسیم ، سدیم ، پتاسیم و کلر)، در این سرم وجود دارد، استفاده از این سرم در بیمارانی که عمل های وسیع گوارشی انجام داده اند، و طبق دستور پزشک به صورت موفقت محرومیت غذایی از طریق را دهان (Npo) هستند صورت می گیرد، البته در بیماران کلیوی محدودیت جدی مصرف دارد، یون های کلسیم و سدیم و پتاسیم و کلر از مهمترین یون های داخل خون و سلولی هستند که سبب ایجاد تعادل میان خون و سلول شده و در واقع هموئستاز بدن  ثابت نگه داشتن و پایدار نگه داشتن بدن را به عهده دارند، استفاده های مهم از این سرم در: سوختگی ها، جراحی های وسیع، اسهال و استفراغ شدید، مسمومیت با داروهایی از قبیل ادرار آور ها مثل فورزماید می باشد.

سرم رینگر لاکتات

 • سرم آمینواسیدی: این نوع یکی از پر کاربرد ترین نوع سرم های تغذیه از طریق خون بوده و دارای آمینو اسید می باشد، در دو نوع 10 و 5 % موجود است که البته با تجویز پزشک عمومی مجموعه خدمات در منزل درمان نو قابل استفاده می باشد، آمینواسید موجود در این سرم در واقع اجزای سازنده پروتیین های بدن ما می باشد، زمانی که شخصی دچار سرماخوردگی های حاد، آنفولانزا و کرونا می شود، سیستم دفاعی به صورت عمومی در حال مقابله با ویروس وارد شده به بدن می باشد، این جنگ سبب خستگی و ضعف بدن شده و در این بین انرژی و پروتئین های بدن هستند که کاهش می یابند، برای جبران این حالت شما می توانید از آمینواسید ها به عنوان سرم تراپی در منزل بهره برده و شرایط بهبود را تسریع ببخشید.

سرم آمینواسیدی

 • سرم اینترالیپید: این سرم شامل روغن سویا، روغن های تخم مرغ، گلیسیرین (تسهیل دهنده فعالیت های روده ای) و آب می باشد، از این سرم برای بیماران با محرومیت های غذایی و برای تقویت بنیان انرژی بدن استفاده می شود چرا که به طور کلی چربی ها فعالیت های بسیاری در تحویل انرژی به بدن ما دارند نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برای استفاده از این سرم باید حتما پزشک برای تزریق وریدی تجویز نماید و پس از آن می توانید از خدمات تزریق سرم شبانه روزی استفاده نمایید، سپس کارشناسان پرستاری درمان نو پس از درخواست شما، در کوتاه ترین زمان ممکن بر بالین شما حاضر شده و از خدمات وصل کردن سرم در خانه و همچنین در صورت نیاز از خدمات ویزیت متخصص داخلی در منزل  بهره مند شوید، اگر در رابطه تزریق سرم اینترالیپید نیاز به اطلاعات بیشتری دارید از لینک تزریق سرم اینترالیپید بیشتر بخوانید.

 

سرم اینترالیپید

محل تزریق سرم در دست 

محل تزریق سرم در دست

به طور کلی هر آدمی از هر نوع تزریقی احساس واهمه و ترس دارد، این یک نوع خاصیت غریزی انسان ها به حساب می آید! ولی نگران نباشید، تمام تلاش ما برای این است که شما با بهره گیری از خدمات ما کمترین احساس ناخوشایند را داشته باشید، ولی برای اینکه بدانیم سرم تراپی در منزل بر روی کدام قست از دست ما انجام می شود با ما در ادامه دادن به مطالب همراه باشید.
نحوه تزریق سرم وریدی در دست معمولا از خود بیمار سوال خواهد شد، درست است که معیار هایی برای این امر وجود دارد، مثلا نواحی پایین تر از مفصل مچ دست به علت نازکی پوست و وجود استخوان ها تراپزیوس Terapezoid  و اسکافوئید Scafoid  که همگی تشکیل دهنده استخوان های روی دست هستند و اعصاب فراوانی دارند، دردناک تر از نواحی بالایی و آرنج Elbow  و اطراف مفصل آرتکولیشیوکوبیتی (دور مفصل آرنج) هستند، ولی باز با این حال منعی جهت تزریق سرم در این نواحی وجود ندارد، البته کارشناسان پرستاری درمان نو، صحیح ترین راهنمایی را به شما می دهند تا کمترین درد در حین تزریق و هدف اصلی یعنی سلامت شما برای شما حاصل شود، برای هر تزریقی نیاز به چند آیتم است که بهتر است شما هم آن را بدانید:

 1. رعایت بهداشت حین تزریق: در هر نوع تزریقی، حتما باید ابتدا بافت هدف با پد الکلی و یا الکل ضد عفونی و عاری از میکروارگانیسم شود
 2. آموزش و کنترل درد: باید به بیمار آموزش داد که کدام ناحیه تزریق مناسب تر و کم خطر تر است (برای کودکان در صورت نبود رگ محیطی از رگ سر هم می شود استفاده نمود)
 3. ایجاد آرامش: قطعا مهم ترین فاکتور برای هر بیماری ایجاد آرامش است، با او صحبت کنیم، روند انجام فعالیت روی بیمار را بازگو کرده و سپس اقدام نماییم.
 4. استفاده از تجهیزات مناسب: از آنژیوکت (سوزنی که برای گرفتن رگ استفاده شده و پس از تزریق به صورت کامل خارج خواهد شد)، پد الکلی، گارو تورنیکت (وسیله ای از جنس کش مانند که توسط آن برای شروع رگ گیری استفاده می شود)
 5. اقدام به رگ گیری: انتخاب رگ مناسب و پاکسازی محیط، نشان گذاری ذهنی و سپس وارد شدن با کانول آنژیوکت و فیکس کردن آنژیوکت

لازم به ذکر است که اگر می خواهید در رابطه با آموزش تزریق سرم بیشتر بدانید به این لینک مراجعه نمایید.

چه رگ هایی از بدن برای تزریق سرم در منزل مناسب نیستند؟ 

 • رگ هایی دچار قرمزی و درد هستند که به آن ها رگ های Thrombophlebitis هم می گویند
 • رگ هایی که به دنبال تزریقات گذشته دچار نشت کردن مایع به بیرون از خود هستند
 • رگ های کوتاه
 • رگ های شکننده
 • رگ هایی که در عضو آسیب دیده هستند، مثلا شکستگی و سوختگی
 • رگ هایی که در کنار فیستول های بیماران کلیوی هستند

تزریق سرم در مقابل داروهای خوراکی

تزریق سرم در مقابل داروهای خوراکی

در این قسمت می خواهیم با هم به صورت خلاصه در مورد فواید و مزیت های وصل سرم در منزل نسبت به خوردن داروهای خوراکی بپردازیم، به طور کلی تاثیر و سرعت هر دارویی که با تزریق و از طریق خون وارد بدن شود بسیار بالا تر از این بوده که دارو ابتدا میل شود و پس از تجزیه و گوارش از طریق عروق خونی روده جذب خون شود، شما فکر کنید که یک بیماری که دچار سرماخوردگی فصلی شده است و دارای تب های بالای است، با دریافت استامینوفن تزریقی (آپوتل) و تزریق سرم کنترل تب می شود یا با خوردن قرص استامینوفن؟
جواب به این سوال این است که با هردو امکان کم شدن از تب و بی حالی در بیمار وجود دارد ولی قطعا سرعت تزریقات بیشتر از قرص های خوراکی خواهد بود، البته همانطور که قبلا هم گفتیم ، تزریقات چه در منزل چه در کلینیک و درمانگاه یا بیمارستان نیاز به تجویز دارو توسط پزشک معالج دارد.
از این رو میتوانیم بحث کنیم که تاثیر داروهای های خوراکی نسبت به تزریقی ارجح تر هستند یا بلعکس، یا بیایید یه مثال دیگر با هم بزنیم: سرم تراپی در منزل و تاثیر آن بر کاهش تب و بی حالی ناشی از سرماخوردگی یا آنفولانزای فصلی، وقتی یک بیمار از خدمات پرستاری در منزل درمان نو درخواست تجویز نسخه توسط پزشک عمومی این مجموعه را می کند ، پزشک با توجه به شرایط او برای وی نسخه سرم، ویتامین هایی از قبیل ویتامین ب کمپلکس، ویتامین سی، ویتامین B12 و نوروبیون را میپیچد، درمان نو سریعا داروهای مورد نیاز برای این بیمار را با در دست داشتن اطلاعاتی از قبیل حساسیت های دارویی ، سن و سایر اطلاعات سریعا آماده کرده، و با کارشناس پرستاری خود تماس حاصل می کند که سریعا خود را برای تزریق سرم در منزل تهران آماده نماید، پرستار کارشناس سریعا با تمام تجهیزات خود را به موقعیت مکانی بیمار رسانده و فرآیند سرم تراپی در منزل شروع میشود.

پس از وصل سرم در منزل بیمار با توجه به اینکه نیاز به تزریق در دوز های بعد را دارد یا خیر، به صورت علمی باید تغییر فاحشی نسبت به قبل از تزریق داشته باشد، حالا شما فکر کنید این بیمار برای کاهش تب از استامینوفن و یا شیاف تب بر، که علم کافی نیز به ماهیت دارو ندارد استفاده نماید، جدایی از عوارض احتمالی که خدایی نکرده گریبان گیر او خواهد شد آیا با سرعتی که تزریق سرم یا تزریقات چه در منزل چه در محیط های درمانی برای وی در کاهش علائم خواهد داشت نسبت خوردن داروهای خوراکی یکسان خواهد بود؟ پس با توجه به اینکه هر مشکی نیاز به تخصص خود در رفع آن را دارد، از کابران عزیز خواهش و توصیه می شود که در صورت بروز مشکل جسمی و بیماری کوتاه مدت از تجویز خودسرانه دارو و عدم اطلاع از مصرف چه نوع دارویی در چه دوره ای از بیماری خودداری نمایند.

خطرات تجویز خودسرانه سرم و داروها تزریقی

خطرات تجویز خودسرانه دارو

متاسفانه در بین مردم ایران دیده شده که تعدادی از آنها حین مواجه با یک بیماری بدون اینکه عواقب مصرف خودسرانه دارو ها را بشناسند شروع به مصرف آن ها می کنند، البته باید به این نکته توجه کرد که این تعداد از مردم، آگاهی اولیه به مصرف دارو ها دارند و با توجه به اینکه مثلا در گذشته با مصرف داروهای خودسرانه به جواب هم رسیده اند، بدون توجه به نظر پزشک معالج مصرف خودسرانه دارو را در پیش میگیرند، این روش متاسفانه در بین مردم به یک رسوم تبدیل شده که بسیار خطرناک است، چرا که بر فرض مثال اگر بیماری دچار تب یا سرفه و علائم سرماخوردگی شود، بلافاصله بدون نظر پزشک متخصص عفونی یا عمومی، شروع به مصرف آنتی بیوتیک های گوناگون میکند، به طور مثال، اگر یک فرد علائم سرماخوردگی داشته باشد ولی در آزمایش و تست کرونا در منزل یا در محیط درمانی نمونه مثبت شود، به نظر شما آیا تجویز آنتی بیوتیک ها راه درمان است یا استفاده از ضد التهاب ها و یا داروهای ضد کرونا از قبیل رمدسیور یا اکتمرا؟
بله جواب این است این است که ما به هیچ وجه نباید خطرات تجویز خودسرانه سرم و داروهای تزریقی را فراموش کنیم، شاید آن شخص بیمار که یک دوره از سرماخوردگی گذشته خود را با آنتی بیوتیک تاوانکس  Levofeluxacin درمان کرده بود، اکنون این دارو برای او هیچ تاثیری که ندارد، بلکه سبب ایجاد عارضه های کبدی یا کلیوی هم خواهد شد، همیشه به خاطر داشته باشیم، هر مشکل یک راه حل دارد، آن راه حل باید منطقی و با علم صورت بگیرد نه از روی عدم آگاهی و اطلاع از شرایط آتی، برای اینکه شما بتوانید بهترین راه را برای درمان زود هنگام خود انتخاب کنید و از خدمات 24 ساعته و شبانه روزی خدمات پرستاری درمان نو استفاده کنید، کافیست با شماره گیری خط های داخلی این مجموعه و بهره گیری از تجربه کارشناسان و پزشکان مجرب قدم در بهبودی هر چه سریع تر خود در منزل بردارید.

آمادگی های لازم قبل از دریافت تزریق سرم در منزل چیست؟

آمادگی های لازم قبل از دریافت خدمات تزریق سرم در منزل

بسیاری از کاربران در رابطه با اینکه قبل از حضور پرستار در منزل چه آمادگی هایی لازم است که فراهم شود سوالات متعددی می پرسند، در رابطه با جواب این سوال توضیحات کاملی را خدمتتان آورده ایم:

 • آماده کردن تجهیزات
 • ایجاد فضای مناسب از نقطه نظر تهویه مناسب، فضای کافی برای انجام پروسیجر توسط پرستار و موارد مشابه
 • پوشیدن لباس های راحت جهت احساس راحتی در حین تزریق
 • اجرای دستورات اپراتور های درمان نو اگر درخواست خاصی از شما قبل از تزریق سرم در منزل داشتند
 • آماده کردن پرونده بهداشتی و گذشته خود جهت بررسی توسط پرستار
 • کنترل استرس

موارد فوق از دسته مهم ترین اقداماتی است که شما عزیزان برای دریافت خدمات تزریق سرم در منزل تهران نیاز به اجرا دارید، در بسیاری از موارد تجهیزات تزریق سرم توسط خود پرستار برای شما آماده سازی و به بالینتان تقدیم می گردد اما اگر خودتان تجهیزات لازم را فراهم کرده باشید حین مکالمه درخواست خدمات با اپراتور ها باید این مورد و اعلام نمایید تا فاکتور تجهیزات از خدمات شما کاسته شود.

تجهیزات مورد نیاز برای تزریق سرم در منزل 

تجهیزات لازم جهت زدن سرم در منزل

برای یک تزریق سرم به صورت سالم و بهداشتی باید پرستاری که به بالین بیمار حاضر می شود دارای وسایل وصل سرم مجهز و کافی باشد، این وسایل باید به طوری کامل باشد که بیمار به هیچ وجه احساس کمبود در تزریق سرم در منزل نکند و خانه خود را مجهزترین و آرام ترین محیط درمانی خود بپندارد، در ادامه به وسیله های لازم برای تزریق سرم می پردازیم که شما عزیزان در صورت نیاز به آن ها مشرف باشید، با ما همراه باشید، مهم ترین تجهیزات سرم تراپی در خانه به شرح زیر می باشد:

 • تورنیکت:به آن گارو نیز گفته می شود، گارو وسیله ای است که با آن برای پیدا کردن عروق محیطی (عروقی که رگ از آن گرفته شده و تزریق سرم انجام می شود) استفاده می شود، جنس آن از کش بوده و بافت سازنده آن ضد حساسیت می باشد.
 • دستکش لاتکس: از جنس ضمغ لاتکس بوده و در برند های تجاری مختلف در دسترس است، تحقیقات نشان داده که بالای 90 % از انتقال عفونت را کنترل می کند، البته با نبود دستکش لاتکس می توان از دستکش ونیل هم استفاده نمود.
 • اسپری الکل طبی یا پد الکلی:هر دو برای هرنوع تزریقی نیاز بوده و استفاده از یک نوع آن نیز کافی است (یا پد الکی یا اسپری الکل)، از مهم ترین مورد برای هر تزریق وریدی به حساب می آید.
 • آنژیوکت: از این وسیله برای انجام تزریقات استفاده می شود ، نام دیگر آن Angiocath بوده و ابزاری می باشد که توسط آن خط وریدی تزریق مشخص می شود ، جنس آنژیوکت از پلی ونیل کلراید یا PVC از نوع مدیکال گرید پزشکی می باشد، این ابزار کاملا استریل شده با گاز اتیلن اکساید است ، آنژیوکت دارای یک نیدل یا سوزن هم بوده که برای ورود آن به داخل رگ استفاده می شود، همچنین دارای رنگ بندی از زرد تا سبز مناسب برای تزریقات در منزل می باشد.
 • ست سرم: ست سرم نیز از جنس PVC و کاملا استریل شده با گاز اتیلن اکساید است، این ست دارای یک قسمت میخی شکل به نام اسپایک و یک قسمت شیشه ای شکل که به محفظه ست سرم (چامبر) هم مشهور است می باشد، قسمت چرخنده برای تنظیم قطرات سرم در شلنگ این ابزار وجود دارد که به آن گیره غلطکی گفته می شود.
 • سرم:که انواع آن در بالاتر به عزیزان آموزش داده شد.
 • چسب آنژیوکت: که انواع مختلفی دارد مثل فیلم شفاف (پوست زیر چسب دیده می شود) و نوع مات، هر دو نوع و به طور کلی هر چسب آنژیوکتی باید ضد حساسیت بوده و سبب ایجاد آلرژی در ناحیه تزریق نشود.

3 نکته مهم حین تزریق سرم وریدی در منزل

نکات مهم حین تزریق سرم وریدی در منزل

 1. نحوه پایش علائم بدن در حین تزریق سرم وریدی: پرستار اعزامی ای که از خدمات پرستاری در منزل درمان نو برای شما اعزام می شود، بعد از اینکه با شما ارتباط مناسبی برقرار کرد، ابتدا باید علائم حیاتی شما را که شامل فشارخون، ضربان قلب، اکسیژن خون (که از طریق پالس اکسیمتری پایش می شود) و تعداد تنفس می شود را چک می کند، سپس تزریق امن انجام شده و باید توجه داشته باشید که در این حین هم باید تمام علائم بالا چک شود، پس از 15 دقیقه از اتمام تزریق سرم در منزل، مجدد پرستار باید میزان تمام علائم فوق را چک نماید، با این کار مطمئن می شویم که بیمار در تمام مراحل تزریق، تزریقاتی امن را تجربه نموده است و آرامش خاطر از بهبود سلامتی وی حاصل می شود.
 2. سرعت تزریق و قطرات سرم: پرستاری که بر بالین شما حاضر شده است، آگاه به فرآیند تزریقات در منزل می باشد، این بدان معنی است که تمامی فاکتور هایی که برای سرم تراپی در منزل را نیاز دارید آموخته و نیاز بهداشتی شما را مرتفع می نماید، تعداد قطرات سرم و سرعت تزریق سرم توسط پرستار و بررسی علائم حیاتی مهم تنظیم می شود، نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمود این است که میزان سرعت قطرات به میزان فشارخون بیمار، Past Medical History یا سابقه بیماری های وی (مثلا بیماری های قلبی که میزان کفایت پمپ خون آنها کمتر از 25% باشد)، دیالیزی بودن یا نبودن، تب بیمار و غیره دارد، پرستار اعزامی از درمان نو مسلط به این امر بوده و در بالین شما این مورد را تنظیم کرده تا این امر نیز باعث اختشاش خاطر شما نشود.
 3. محدودیت های تزریق سرم در منزل: این مورد قبل از اعزام پرستار در حین تماسی که با درمان نو حاصل شده است از شما پرسیده می شود، به طور مثال اگر بیماری به دنبال مشکلات گوارشی دچار خون ریزی واضح از معده شده است، به طور قطع نمی توان از طریق سرم زدن در منزل وی را درمان کرد و در عوض به ایشان راهنمایی می شود که برای بهبود علائم به بیمارستان مراجعه کند.

گیرندگان خدمت وصل کردن در منزل 

سرم تراپی در منزل شامل 3 نوع گیرنده خدمت تزریقات می شود که به شرح زیر می باشد: 

 • کودکان: یکی از مهم ترین گیرندگان خدمت کودکانی هستند که دچار سرماخوردگی، تب، تهوع و استفراغ شده اند، از آن جایی که کودکان طاقت تحمل فضای بیمارستان را ندارند، بهترین مکان برای درمان آن ها در منزل و روی تخت خواب خودشان است، شاید با تزریق سرم کودک در منزل بتوان از استرس او کم کرد، پرستاران درمان نو برای تزریق سرم شبانه روزی در خدمت مادران و پدران کودک عزیزشان هستند.

تزریق سرم برای کودکان

 • خانم ها: دیگر گیرنده خدمات تزریق سرم در منزل تهران خانم ها هستند، خانم ها معمولا افراد حساس نسبت به تزریقات هستند و چه بسا که اگر وارد محیط درمانی هم شوند به استرس آنها دوچندان افزوده شود، برای تسهیل در روند تزریق سرم در خانم ها درمان نو پرستارهای خانم با تجربه بالا را در مجموعه خود آماده به کار دارد و با اعزام پرستار خانم بر بالین می کوشد تا روند درمان را با آگاهی بالا برای خانم های عزیز به کمترین حالت استرس آنها برساند، برای خدمات تزریق سرم در منزل تهران خانم های عزیز با شماره تماس های درمان نو تماس حاصل فرمایید.

تزریق سرم در منزل برای خانم ها

 • آقایان: وصل سرم در منزل برای آقایان در خدمات پرستاری در منزل درمان نو به امری آسان مبدل شده است، چرا که با تماس از جانب آنها پرستار مجرب با تجربه کاری کافی و مهارت بالا در کمترین زمان ممکن بر بالین آنها با تجهیزات کافی حاضر خواهد شد، اگر گیرنده خدمت وصل سرم در خانه شبانه روزی تهران هستید با یک تماس در کمترین زمان ممکن درخواست پرستار نمایید.

تزریق سرم در منزل برای آقایان

 • مادران باردار: یکی از مهمترین گیرندگان خدمات وصل سرم در منزل مادران باردار می باشند، تزریق سرم در بارداری در منزل از آن جایی بسیار در وقت و جلوگیری از خسته شدن خانم باردار کمک میکند و همچنین در صورت وجود علائمی از قبیل تب، تهوع و استفراغ با ویزیت پزشک زنان در منزل به درمان مادر باردار هم نقش به سزایی دارد، به طور کلی در بارداری بدن به علت استفاده مواد مغذی بیشتر از حد عادی (به علت وجود جنین) سطح متابولیسم بسیار بالاست از این رو اگر خانم بارداری در دوران بارداری دچار سرماخوردگی و علائم آنفولانزا و کرونا شود باید بهترین مسیر را انتخاب کند تا به بهبودی شرایط خود و جنین کمک نماید، یکی از مهمترین کار هایی که پس از ابتلای مادر باردار به سرماخوردگی باید انجام شود ویزیت پزشک متخصص زنان است (شما مادران باردار عزیز می توانید برای ویزیت پزشک متخصص زنان در منزل با شماره داخلی های مجموعه خدمات پرستاری درمان نو تماس حاصل بفرمایید) که پزشک معالج در کمترین زمان ممکن بر بالین شما حاضر شود.

خدمات تزریق سرم در منزل تهران شبانه روزی و 24 ساعته 

وصل سرم در منزل تهران شبانه روزی

با توجه به اهمیت وصل کردن سرم در خانه، شرکت خدمات پرستاری در منزل درمان نو ارائه این خدمات را به صورت 24 ساعته و شبانه روزی در 7 روز هفته حتی در ایام تعطیل پشتیبانی می کند تا کاربران عزیز این مجموعه در هر لحظه از روز بتوانند از این خدمت بهره مند گردند، لازم به ذکر است که ارائه این خدمت معطوف به منطقه خاصی در تهران نبوده و همه مناطق تهران از قبیل شمال تهران تا جنوب تهران، شرق تهران تا غرب تهران و حتی منطقه های حاشیه تهران مانند: فیروزکوه، آبعلی، دماوند، بومهن، رودهن، جاجرود، لواسان، شمشک، میگون، اسلامشهر، یافت آباد، گرم دره، وردآورد و غیره می توانند از خدمات زدن سرم در خانه به صورت 24 ساعته و شبانه روزی بهره مند گردند.

سرم تراپی در منزل حتی در ایام تعطیل از سوی درمان نو قابل ارائه می باشد

سرم تراپی در منزل

ارائه خدمات سرم تراپی در منزل حتی در ایام تعطیل از سوی خدمات پرستاری در منزل درمان نو قابل ارائه و دریافت می باشد، شما عزیزان دیگر برای دریافت خدمات سرم تراپی نیاز ندارید که مدت زمان زیادی را در ترافیک بمانید یا زمان خود را در صف نوبت های درمانی اتلاف نمایید، در عوض تنها با یک تماس و ارتباط گیری با اپرتور های درمان نو در کوتاه ترین زمان ممکن از مجرب ترین پرسنل درمانی و کارشناس در خدمات سرم تراپی در خانه بهره مند گردید، تمام پرستاران مرکز درمان نو دارای کارت نظام پرستاری بوده و دوره های صلاحیت بالینی برای ارائه خدمات با کیفیت و نمونه را گذرانده اند، همین حالا می توانید با ما در تماس باشید تا نهایتا 30 دقیقه ای کارشناس همراه با تجهیزات در منزل شما باشد و خدمات سرم تراپی در منزل را برای شما اجرا نماید.

تعهدات بیمه ای چقدر بر کاهش هزینه تزریق سرم در منزل موثر است؟

تعهدات بیمه ای در کاهش هزینه های درمانی

با توجه به آن که تزریق سرم در منزل از دسته خدمات پر تقاضا می باشد و بسیاری از کاربران اجرای این خدمات در منزل را تجت پوشش بیمه های درمانی خود تقاضا می نمایند باید خدمتتان چند نکته مهم را اعلام کنی تا با استناد به این چند نکته جواب سوال خود را متوجه شوید، به صورت کلی برای تزریق سرم در منزل تحت پوشش بیمه و کاهش هزینه های تزریق وجود 3 شرط الزامی است:

 1. آیا شرکت ارائه دهنده خدمات درمانی در منزل خود با بیمه گر شما قرارداد دارد؟
 2. آیا شرکت بیمه گر شما تقبل هزینه های درمان در منزل را بر عهده می گیرد؟
 3. آیا شما فاکتور بیمه نیاز دارید یا تمایل دارید به صورت خودکار هزینه وصل سرم در منزل از مبلغ خدمات کلی کاسته شود؟

در مورد اول باید از اپراتور های شرکت ارائه دهنده خدمات بپرسید که آیا با بیمه خاصی قرارداد دارند یا خیر؟ در حالت دوم که شرکت ارائه دهنده خدمات با بیمه گذار شما قرارداد ندارد می توانید فاکتور خدمات را با مهر مجموعه از اپراتور اعزامی دریافت نمایید تا خود به بیمه گذارتان ارائه نمایید، در حالت سوم نیز در صورتی که شرکت ارائه دهنده خدمات با بیمه قرارداد داشته باشد تمایل شما بابت کاهش هزینه سرم تراپی در منزل را از شما می پرسد تا از حساب کلی شما مبلغ تحت پوشش را کم نماید، با پاسخ به این 3 سوال می توانید به آسانی یکی از مهم ترین خدمات درمانی در منزل یعنی خدمات تزریق سرم در منزل را از شرکت اجرا کننده خدمات در منزلتان دریافت کرده و همچنین در ازای اجرای آن با کاهش هزینه ها مبلغی نیز پرداخت ننمایید.

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

در هنگام ثبت درخواست اپراتور ها از شما سوال می پرسند و در صورت نیاز بله پرستار مجهز به بالین شما خواهد آمد.

از زمان ثبت درخواست شما نهایتا تا 30 دقیقه زمان نیاز است( بسته به ترافیک).

اگر شما نسخه هم نداشته باشید پزشک مرکز با شما تماس و در رابطه با شرایط شما مشاوره و نسخه صادر خواهد شد.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید

پرسش و پاسخ های شما

 • user زهرا عسگریان
  با عرض سلام مطالبتون رو خوندم بسیار مفید بود برایم تشور
  1 آبان 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user سونیا کمالی
  از زمان اعزام تا رسیدن پرستار ۳۰ دقیقه زمان برد و این برای من خیلی مهم بود
  1 آبان 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user کبری عسگری
  هم پرستار خوبی به بالین آمد هم رفتار مناسب داشتن
  1 آبان 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user علی محسنی
  خدمات بسیار عالی از شما گرفتم تشکر بابت تمام زحماتتون
  30 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user مجتبی کاظمی
  هزینه تزریق سرم و آمپول آلبومین)) همزمان(( چقدر میباشد آدرس تهران شمس اباد مجیدیه
  11 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user مجتبی کاظمی
  هزینه تزریق سرم و آمپول آلبومین)) همزمان(( چقدر میباشد آدرس تهران شمس اباد مجیدیه
  11 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user مجتبی کاظمی
  هزینه تزریق سرم و آمپول آلبومین)) همزمان(( چقدر میباشد آدرس تهران شمس اباد مجیدیه
  11 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
مشاوره
فوری
÷