ثبت درخواست فوری
 • رادیولوژی
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
رادیولوژی

 

خدمات رادیولوژی در منزل شامل: عکس برداری از بافت ریه ها، عکس برداری از اندام استخوانی، عکس برداری از مغز و غیره می باشد، این پروسیجر می تواند برای تشخیص و درمان بیماری بسیار مفید و کارایی بالا داشته باشد، همچنین رادیولوژی در منزل برای افرادی که توانایی جابه جایی و انتقال خود به مراکز درمانی را ندارند بسیار با ارزش است، مرکز درمان نو همراه با ارسال دستگاه رادیولوژی در منزل تکنسین های خود که دارای مدرک کارشناسی تصویر برداری نیز هستند را به منزل گیرنده خدمت خود اعزام می نماید تا در تحقق ارزش های این پروسیجر درمانی بهترین عملکرد را داشته باشد، با ما در ادامه مطالب همراه باشید تا تمام زوایا و ابعاد این اقدام تشخیصی درمانی را بررسی نماییم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل

به دنبال انواع شکستگی ها و آسیب های وارد شده به بافت استخوانی در حوادث گوناگون روزانه امکان نیاز به دستگاهی که بتواند عکس هایی از این نواحی آسیب دیده به پزشک ما بدهد نیاز می باشد تا پزشک معالج نیز درمان لازم را بر اساس آن ها انجام دهد، البته کار به همین جا نیز ختم نمی گردد! زیرا در بسیاری از آسیب های ناشی از عفونت به بافت ریه نیز نیاز به عکس برداری هایی می باشد تا میزان درگیری ریه ها، از طریق عکس رادیولوژی ریه ها مشاهده گردد، در انواع دیگر بیماری ها مانند: مشکلات گوارشی، آسیب به مغز ناشی از پرفشاری خون و سکته های مغزی، آسیب به کبد ناشی از عدم رعایت رژیم مناسب غذایی نیز نیاز به عکس رادیولوژی می باشد.
در گذشته انواع عکس های رادیولوژی فقط در محیط های درمانی مانند بیمارستان ها قابل انجام بود ولی امروزه با توجه به اینترنتی شدن خدمات درمانی و ایجاد سهولت کار برای عموم مردم ، اخذ عکس رادیولوژی در منزل نیز در دسترس می باشد، به دنبال ویزیت پزشک در منزل و دستور اخذ عکس رادیولوژی پرتابل در منزل برای تشخیص نهایی و شروع درمان ما نیاز به این عکس را داریم، موسسه خدمات پرستاری در منزل درمان نو با بهره گیری از متخصصین مجرب رادیولوژیست و دستگاه های فوق پیشرفته در این عرصه آماده استقبال از درخواست شما عزیزان در رابطه با انجام رادیولوژی در منزل می باشد، کافی است شما عزیزان با یک تماس با اپراتور های درمان نو  درخواست انجام رادیولوژی در منزل را اعلام نمایید تا در اسرع وقت پزشک معالج و دستگاه رادیوگرافی بر بالین شما اعزام گردد، همچنین کاربران عزیز مدیکال شو می توانند جهت بهره مندی از خدمت آزمایش در منزل نیز با اپراتور های شبانه روزی ما در ارتباط باشند، در این مطلب با ما همراه باشید تا هر آن چیزی که برای انجام این خدمت در منزل را نیاز دارید با هم بخوانیم تا در صورت لزوم با آگاهی کامل اقدام به درخواست این خدمت نمایید.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی چیست؟

به علم پرتونگاری یا رادیوگرافی از طریق دستگاه مخصوص جهت بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری ها رادیولوژی می گویند، این پروسیجر قابلیت نشان دادن احشا بدون دسترسی داخلی را برای پزشک ما امکان پذیر می نماید و تا حدود 90% از ابعاد و اندازه احشاء مورد نظر را به پزشک نشان می دهد، برای انجام این تکنیک نیاز به دستگاه رادیولوژی قابل حمل (پرتابل) و پزشک متخصص رادیولوژی یا رادیولوژیست می باشد که مرکز درمانی پرستاری و پزشکی درمان نو جهت فراهم آوردن آن آماده خدمت می باشد، در هر لحظه از روز که شما عزیزان نیاز به اخذ این خدمت را دارید می توانید با شماره های ما در ارتباط باشید.

انواع رادیولوژی در منزل 

 • پرتوهای یونیزان:
 1. ایکس ری xray: این نوع درواقه شایع ترین نوع رادیولوژی در منزل به حساب می آید و در واقع پروسیجری که در این مطلب با آن سر و کار داریم از این نوع می باشد، انجام چست قفسه سینه یا عکس رادیولوژی ریه، عکس از استخوان ها و غیره با این روش حاصل می گردد.
 2. فلورسکوپی: یک نوع از پرتونگاری های اختصاصی می باشد که در صورت عدم دریافت نتایج مطلوب از ایکس ری خانگی پزشک معالج دستور آن را در بیمارستان می دهد.
 3. پت اسکن: یک نوع دیگری از پرتونگاری ها می باشد که بسیار دقیق می باشد، معمولا برای افرادی دارای سرطان بوده و مشکوک به متاستاز های اندام های دیگر می باشند استفاده می گردد، کاربران محترم درمان نو می توانند جهت تزریق سرم ضد درد در منزل با ما در تماس باشند.
 4. سی تی اسکن: نوع دیگری از پرتونگاری های یونیزان است که برای مشاهده بافت و احشا با دقت بالاتری از ایکس ری xray خانگی استفاده می گردد.
 5. ماموگرافی: این روش نیز یک نوع قوی از پرتونگاری های زنان می باشد که با انجام آن به وجود تومور و کیست های خطرناک سینه ای می توان پی برد.
 • پرتو غیر یونیزان:
 1. سونوگرافی: در این نوع که با ویزیت متخصص مربوطه در منزل انجام می گردد، دستگاه با استفاده از پروب هایی که صداهای بسیار بالا را به اندام ها می فرستند نتیجه هایی در قالب عکس و تصویر به سونوگرافیست نشان می دهد، انجام سونوگرافی در خانه بدون خطر می باشد.
 2. ام آر آی: در این نوع از عکس برداری ها که در بیمارستان ها انجام می شود، میدان مغناطیسی سبب ایجاد عکس می گردد و دارای محدودیت های بسیار مهم نیز می باشد.

انواع رادیولوژی در منزل از نظر عملکرد

انواع رادیولوژی

 • تشخیصی: در این نوع از رادیولوژی ها هدف فقط تشخیص عامل و اندام بیمار است، با استفاده از این نوع رادیولوژی ها در منزل می توان به آسانی میزان بیماری و اندام درگیر را تشخیص داده و به درمان آن اقدام نمود، در صورتی که دچار ضعف و تنگی نفس می باشید می توانید از خدمات تزریقات در منزل نیز استفاده نمایید.
 • مداخله ای: در این نوع همزمان با انجام رادیوگرافی پزشک معالج اقدام به انجام پروسیجر عملی نیز می نماید، البته این نوع از رادیوگرافی در منزل در کشور ما شایع نیست و معمولا هدف از انجام این پروسیجر ها اقدام به تشخیص بیماری می باشد.

نحوه انجام رادیولوژی در منزل 

نحوه رادیولوژی در منزل

برای انجام خدمت رادیولوژی در منزل پزشک متخصص رادیولوژیست مراحل زیر را انجام می دهد:

 1. آماده سازی دستگاه رادیولوژی
 2. قراردادن دستگاه رادیولوژی در نزدیک اندام آسیب دیده و مد نظر
 3. گذاشتن کاست زیر اندام با کمک همراهان بیمار
 4. اطمینان از اتصال به برق دستگاه
 5. تنظیم مقدار تابش دستگاه
 6. گرفتن عکس
 7. برداشتن کاست از زیر بیمار
 8. ظاهر کردن عکس
 9. دادن کلیشه به همراهان یا ارسال از طریق کانال های اجتماعی برای پزشک محترم معالج 

مهم ترین کاربرد عکس های رادیولوژی در منزل 

 • تشخیص:یکی از مهم ترین کاربرد های عکس های رادیولوژی تشخیص بیماری توسط پزشک محترم معالج شما است، با ویزیت اولیه پزشک عمومی در منزل و معاینات بالینی این امر به وجود می آید تا پزشک معالج برای قطعی کردن تشخیص خود به گرفتن آزمایش در منزل و همچنین اخذ رادیولوژی در منزل و سایر اقدامات درمانی اقدام نماید، عکس رادیولوژی بر تشخیص انواع بیماری هایی مانند آسم، عفونت ریه (پنومونی)، انسداد روده، سنگ کیسه صفرا، خونریزی های مغزی و غیره بسیار کارایی دارد، از این رو پزشک متخصص عفونی در منزل با این سند می تواند مهر تایید با ارزش بر تشخیص بیماری های بیمار خود بگذارد.
 • درمان: از مهم ترین کاربرد دیگر عکس های رادیولوژی در منزل، درمان بیمار با توجه به عکس های ظاهر شده از بیمار در منزل می باشد، تشخیص اینکه ریه چپ بیمار دچار عفونت گردیده یا راست از طریق عکس های رادیولوژی سینه قابل مشاهده است، از همین رو می توان درمان را برای بیمار با توجه به این موارد شروع کرد، شما عزیزان برای دریافت خدمات رادیولوژی و اکوکاردیوگرافی در منزل می توانید با اپراتور های ما در تماس باشید.
 • پیشگیری: در برخی موارد با ظاهر شدن علائم بیماری در افراد، پزشک از عکس های رادیولوژی برای تایید بیماری استفاده می نماید، بسیاری از موارد دیده شده که پزشک با تفسیر عکس ریه به این نتیجه رسیده است که فرد مشکوک دارای علائم بیماری تنفسی است ولی هنوز عفونت ریه با توجه به عکس های رادیولوژی سینه در وی ظاهر نگردیده است و این خود یک امتیاز بزرگی است که اقدامات پیشگیری کننده را برای مقابله با پیشرفت عفونت در ریه های بیمار انجام نماید.

انواع عکس های رادیولوژی در منزل که به تشخیص بیماری کمک می کنند کدامند؟

 • عکس رادیولوژی ریه: با عکس برداری پرتابل از سینه در منزل توسط متخصص رادیولوژیست می توان اختلالات گسترده ای را در ریه تشخیص داد، از مهم ترین این اختلالات می توان به آمیفزم ریوی، نوع پنومونی یا عفونت ریه بیمار که در عکس، ریه ها سفید ظاهر می شوند، آتلکتازی یا روی هم خوابیدن ریه ها، آسم ریوی که در عکس، ریه ها سیاه ظاهر می گردند، خونریزی های ناشی از آسیب وارد شدن به ریه که در عکس سفید ظاهر می گردند، کرونا که به صورت پچ های گراند گلاس Ground glass Opacity ظاهر می گردد و غیره اشاره نمود، اهمیت اسکن سینه در تشخیص بیماری های ریوی بسیار بالا می باشد، شما عزیزان برای گرفتن عکس ریه در منزل و نوار قلب در خانه می توانید با شماره های ما در تماس باشید.

عکس قفسه سینه

 • عکس رادیولوژی مغز: با عکس مغز توسط انجام رادیولوژی پرتابل در منزل پزشک متخصص مغز و اعصاب می تواند اختلالاتی مانند: سکته مغزی، حمله گذرای مغزی، وجود تومور، خونریزی ها و غیره عوامل ایجاد کننده بیماری های مغز راتشخیص دهد، گرافی مغز تا 70% از بیماری های مغز را به راحتی می تواند نشان دهد.

رادیولوژی مغز در منزل

 • عکس رادیولوژی زانو: از این عکس برای تشخیص بیماری هایی مانند: آرتریت روماتوئید در رفتگی کشکک، آسیب به مفصل، خونریزی زیر کشک، روماتیسم مفصلی زانو Knee Rheumatism و سایر بیماری های زانو می توان استفاده نمود.

رادیولوژی زانو در منزل

 • عکس رادیولوژی لگن: از مهم ترین بیماری هایی که با گرفتن عکس رادیولوژی لگن در منزل می توان درمان نمود: اختلالات سیستم زنانه مانند آندومتریوز، آدنومیوز، افتادگی رحم uterine prolapse همچنین بیماری هایی ارتوپدی مانند اختلال در عملکرد مفصل هیپ می باشد، برای گرفتن عکس رادیولوژی پرتابل لگن در منزل می توانید با اپراتور های ما در تماس باشید.
 • عکس رادیولوژی از روده ها: این عکس می تواند در تشخیص انواع انسداد های روده ای، احتباس گاز در روده ها، خونریزی، تومور، پولیپ و غیره بسیار کمک رسان باشد، با گرفتن این عکس در منزل می توان تا حدود بسیار بالایی از خطرات ناشی از انسداد روده با انما در منزل جلوگیری نمود.

رادیولوژی روده در منزل

 • عکس رادیولوژی کیسه صفرا: عکس ای که با دستگاه رادیولوژی پرتابل در منزل از کیسه صفرا می توان اخذ کرد در تشخیص بیماری هایی مانند سنگ کیسه صفرا، تومور در کیسه صفرا، لجن های صفراوی Bile sludge می تواند بسیار کارایی داشته باشد، شما عزیزان برای انجام رادیولوژی در منزل می توانید با اپراتور های ما در تماس باشید.
 • عکس رادیولوژی دندان: از دیگر خدمات مرکز پرستاری در منزل درمان نو گرفتن عکس رادیولوژی دندان در منزل می باشد، در انواع دندان درد هایی که برای افراد در منزل ایجاد می گردد با توجه به ویزیت متخصص فک و دندان در منزل نیاز به عکس رادیولوژی دندان می باشد تا میزان تخریب عصب و شرایط ریشه ای دندان را بسنجد، شما عزیزان برای دریافت این خدمت می توانید با ما در تماس باشید.
 • عکس رادیولوژی در شکستگی ها: در انواع شکستگی ها مانند: شکستگس هیپ، شکستگی کشکک زانو، انگشتان پا، انگشتان دستان، استخوان فمورال Femoral bone، استخوان ساق tibia bone، شکستگی استخوان جمجه skull bone می توان از عکس های رادیولوژی در منزل استفاده نمود، بیشترین کاربرد این عکس ها نیز در همین مسائل مربوط به شکستگی ها می باشد، در صورتی که درخواست رادیولوژی این ناحیه را می توانید از طریق فرم ثبت درخواست اقدام نمایید.

رادیولوژی در شکستگی ها

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

شما عزیزان می توانید در هر لحظه از روز حتی در ایام تعطیل درخواست رادیولژی اورژانسی را اعلام نمایید.

رادیولوژی در منزل درمان نو تمام استخوان های بدن را عکس برداری می نماید.

این فرآیند نهایتا تا 30 دقیقه در منزل قابل انجام است.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید
مشاوره
فوری
÷