ثبت درخواست فوری
 • پزشک عمومی
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
پزشک عمومی

خدماتی مانند ویزیت، نوشتن آزمایش خون، تجویز سرم، نسخه های دارویی و غیره از وظایف مهم پزشک عمومی می باشد، پزشک عمومی با ویزیت خود در منزل می تواند بر درمان بسیاری از بیماری ها موثر باشد و این امر سبب سهولت در روند درمان شما خواهد شد، زمانی که پزشک عمومی بر بالین شما اعزام گردد شما باید در رابطه نوع بیماری، علائم، سن و سوابق دارویی و بیماری های گذشته خود به وی توضیحات کاملی دهید تا پزشک نیز بتواند بهترین مسیر درمانی را برای شما اتخاذ نماید، خدمات پرستاری پزشکی در منزل درمان نو در راستای تحقق این امر در کنار شماست تا معاینه و تشخیص و درمان بیماری شما به بهترین نحو و در کوتاه ترین زمان ممکن محقق گردد، با ما همراه باشید.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

ویزیت پزشک عمومی در منزل

ویزیت پزشک عمومی در منزل

همانطور که می دانیم به دنبال سرماخوردگی یا برخی از عفونت های ایجاد شده در بدن ما، در صورتی که علائم بیماری ما رو به وخامت بگذارد ما نیاز به درمان آن توسط فردی داریم که اطلاعات عالی دانشگاهی و علمی در حوزه درمان دارد، بسیاری از افراد پس از ابتلا به آنفولانزا، کرونا و یا سرماخوردگی خود را به بیمارستان های و یا درمانگاه های اطراف محل زندگی خود می رسانند تا درمان بر روی آن ها توسط افراد حرف ای و آموزش دیده در حوزه سلامت شروع شود، البته معمولا کار به همین جا نیز ختم نمی گردد، برخی در فصول گرما به دنبال استفاده از غذا های گرم نشده یا آب آلوده دچار دل درد های غیر قابل کنترل می گردند که چاره درمان آن ها دست پزشک عمومی خواهد بود، در گذشته معمولا با وجود سختی در تحصیل دانشجویان پزشکی عمومی و عدم توانایی آن ها جهت آموزش و اخذ مدارک تخصصی در کشور های فعال در حوزه آن تخصص، معمولا پزشکان عمومی بودند که همه جوره به درمان و معالجه افراد حاضر در روستا و شهر خود می پرداختند، آن ها با تجویز دارو، تست برخی از آزمایش ها و یا حتی جراحی کمک بسیاری در بقای افراد آن زمان داشتند، امروزه با اینرنتی شدن اکثر کسب و کارها و گسترش اطلاع رسانی توسط کاربران انجام ویزیت نیز در منزل قابل انجام خواهد بود، بسیاری از افراد با تماس با شرکت های خدمات پرستاری در منزل مانند درمان نو درخواست ویزیت پزشک عمومی در منزل کرده و پس از ویزیت می توانند از خدمات تزریق سرم در منزل نیز بهره ببرند، در این مطلب می خواهیم در رابطه با ویزیت دکتر عمومی در منزل بدون اینکه از وقت خود برای رسیدن به مراکز درمانی بزنیم با هم هر آن چیزی که نیاز است را آموزش ببینیم و بدانیم که حین ابتلا به انواع سرماخوردگی و حساسیت های وصلی چگونه یک پزشک عمومی را به خانه خود اعزام نماییم، با ما همراه باشید.

پزشک عمومی کیست؟

پزشک عمومی کیست؟

پزشک عمومی یا همان GP یا به طور اطلاح کامل دانشگاهی General practitioner به فردی می گویند که با تحصیل 7 ساله خود در دانشگاه و گذراندن 14 ترم آموزش عالی در رابطه با انواع ارگان های بدن انسان و دوره های عملی در بیمارستان، مدرک مداوای هم نوعان خود را کسب کرده و از آن پس می تواند خدمت گذار سایرین باشد، یک پزشک عمومی می تواند اکثر بیماری های در حوزه آموزش خود را تشخیص ابتدایی، اقدام و درمان نماید، این شخص می تواند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب یا با ویزیت دکتر عمومی در خانه به افراد بیمار کمک نماید، البته این شخص با معاینه خود در منزل می تواند با توجه به شرایط بیمار در منزل به تجویز تزریقات عضلانی در منزل نیز بپردازد.

ویژگی های یک پزشک عمومی چیست؟

یک پزشک عمومی همانند سایر متخصصان در حیطه کاری خود، دارای یک سری از ویژگی های عالی و حرفه ای است که با توجه به آن ویژگی در فرد تحت معالجه ایجاد آرامش و اعتماد کرده و این امر به درمان هر چه سریعتر بیمار می انجامد، در این مطلب می خواهیم به ویژگی های یک پزشک عمومی در فرآیند ویزیت دکتر عمومی در خانه بیشتر با هم بدانیم.
مهم ترین ویژگی های پزشک عمومی می توان به:

 1. تسلط در کار
 2. صبور بودن
 3. معتمد بودن
 4. قابل اطمینان بودن
 5. دارای پرستیژ ظاهری
 6. دارای متانت رفتار بودن
 7. آرام و تیز بین
 8. دقیق و قاطع
 9. دارای مدرک عالی دانشگاهی
 10. دارای کارت نظام پزشکی و توانایی صدور انواع گواهی های پزشکی مانند: استعلاجی یا صدور گواهی کفن و دفن در منزل
 11. اخلاق مدار بودن وی
 12. راز دار بودن وی و عدم فاش کردن اطلاعات محرمانه بیمار تحت درمان خود
 13. دارای علم مناسب جهت تفسیر آزمایشات و تصاویر انداخته شده از بیمار
 14. قدرت تجویز به موقع و مناسب جهت درمان بیمار
 15. دارای ارتباط کلامی مناسب
 16. مثبت نگر
 17. تنش زدا
 18. امید دهنده بیمار
 19. مسلط به انجام عمل روی بیمار
 20. پیگیر بودن پس از ویزیت

تمام 20 مورد فوق از ویژگی های مهم در هر پزشک عمومی بوده و ما نیز به عنوان همراه بیمار یا خود بیمار در حین ویزیت پزشک در منزل خود باید این نکات را آنالیز و دقت نماییم، شما عزیزان برای درخواست ویزیت دکتر عمومی در منزل می توانید با شرکت خدمات پرستاری در منزل درمان نو در تماس بوده تا اپراتور های این مجموعه در کوتاه ترین زمان ممکن پزشکان عمومی مجرب و حازق خود را بر بالین شما اعزام نماید.

مزایای استفاده از ویزیت پزشک عمومی در منزل

مزایای استفاده از ویزیت پزشک عمومی در منزل

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، هر فردی به دنبال ایجاد سرماخوردگی و یا تب و سرفه، اسهال و استفراغ نیاز فوری به درمان خواهد داشت، در کشور ما متاسفانه به دلیل نبود پزشک خانواده، افراد بیمار مجبور هستند برای مداوای خود به درمانگاه، مطب یا بیمارستان مراجعه نمایند، این امر سبب می شود تا هم هزینه بالایی بابت رسیدن به اتاق پزشک عمومی در مراکز درمانی پرداخت نمایند و هم وقت زیادی را در این حین در ماندن در ترافیک یا نوبت ویزیت بگذرانند، از همین رو شرکت های خدمات پرستاری و پزشکی در منزل مانند درمان نو، برای مرتفع کردن نیاز بیماران این راه را گذاشته اند تا بیمار با درخواست ویزیت پزشک عمومی در منزل ازمراکز خدمات پرستاری و پزشکی در کوتاه ترین زمان ممکن پزشک عمومی را در خانه خود ملاقات نمایند.
از مهم ترین مزایای استفاده از ویزیت پزشک عمومی در منزل می توان به:

 1. صرفه جویی در هزینه
 2. جلوگیری نمودن از فوت وقت
 3. در دسترس بودن شبانه روزی پزشک عمومی
 4. وجود آرامش و دوری از استرس های محیط درمانی در حین معالجه
 5. جلوگیری نمودن از انتقال عفونت به منزل
 6. امکان ارجاع به متخصصین ذی ربط مانند متخصص ریه

نام برد، شما عزیزان در حین درخواست از اپراور های مجموعه مبنی بر ویزیت دکتر عمومی در منزل خود، می توانید درخواست خدمات هم زمان مانند پانسمان در منزل نیز بهره بگیرید.

شرایطی که به ویزیت پزشک عمومی در منزل نیاز خواهد بود چیست؟

شرایطی که به ویزیت پزشک عمومی نیاز است؟

باور اکثریت مردم بر این است که ویزیت پزشک عمومی در منزل فقط معطوف به شرایطی خواهد شد که شخص بیمار توانایی حرکت را ندارد و برای انجام معالجه نیاز است که پزشک به منزل این شخص بیاید، ولی این باور تا حدی درست و تا حدی نادرست است، چرا که ویزیت پزشک عمومی در منزل فقط معطوف به همچین حالت هایی نخواهد بود و طیف گسترده ای از شرایط برای انجام این خدمت وجود دارد، در این قسمت می خواهیم در کنار هم در رابطه با شرایط و مواردی که نیاز به پزشک عمومی در منزل است بیشتر با هم بحث کنیم.

مواردی که نیاز به اعزام پزشک عمومی و ویزیت دکتر عمومی در خانه است:

 1. زمانی که شخص گیرنده خدمت فردی مسن باشد و توانایی تحرک نداشته باشد 
 2. زمانی که به علت کهولت سن، شخص گیرنده خدمت قادر به رساندن خود به درمانگاه یا بیمارستان جهت تجویز سونوگرافی اورژانسی در منزل نباشد 
 3. افراد جوانی که به دنبال ورزش دچار آسیب های ورزشی گردیده اند و قادر به حرکت و رساندن خود به مرکز درمانی نیستند 
 4. افرادی که به دلایل شخصی تمایلی به حضور در مراکز درمانی برای معالجه خود ندارند 
 5. افرادی که به دلیل مشغله کاری توانایی صرف وقت در ماندن در ترافیک و اتلاف وقت خود ندارند 
 6. افرادی که فضای امن خانه خود را برای درمان می پذیرند تا مرکز درمانی 
 7. افرادی که به دنبال بیماری حالت اورژانسی برای ویزیت پزشک عمومی نیاز داشته و از خدمات ویزیت دکتر عمومی در خانه استفاده می نمایند 
 8. بیماران عارضه نخاعی یا Spinal cord injury که توانایی حرکت ندارند و برای درمان علائم دل درد، اسهال، استفراغ، سرماخوردگی و آنفولانزا یا کرونا نیاز به درمان در منزل دارند.

 موارد دیگر، همگی این موارد از علت هایی است که ویزیت پزشک عمومی در منزل نیاز بوده و این امر کمک بسیار شایانی در بهبود هم وطنان در منزل خود خواهد داشت، همچنین کاربران عزیز درمان نو جهت استفاده از خدمت فیزیوتراپی در منزل نیز می توانند با این مجموعه در تماس باشند.

اهمیت ویزیت پزشک عمومی در منزل چیست؟

اهمیت ویزیت پزشک عمومی در منزل

تا کنون در رابطه با شرایط و مزایای ویزیت پزشک عمومی در منزل با هم نکات بسیار مفیدی را آموختیم ، حال نوبت این است که بدانیم چرا ویزیت پزشک عمومی در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است؟
طبق تحقیقی که در جهاد دانشگاهی تهران انجام شده است، درصد بیمارانی که با مصرف خودسرانه دارو  درمان شده اند با بیمارانی که با ویزیت دقیق پزشک عمومی و تعیین نوع عامل بیماری که از نوع باکتری یا ویروس بوده 75% به عدم بهبودی منجر شده و از عاملی جهت استفاده سوء این دارو ها نیز شده است، این مقیاس نشان دهنده اهمیت ویزیت و معالجه با بهره گیری از پزشکان عمومی می باشد، امروزه افراد به این دیدگاه رسیده اند که ویزیت پزشک عمومی در خانه می تواند بهترین و ساده ترین راه کار برای درمان انواع بیماری های ایجاد شده در شخص بیمار باشد.

بیماری هایی که با ویزیت پزشک عمومی در منزل درمان خواهند شد کدام اند؟

بیماری ها قابل درمان با ویزیت پزشک عمومی در منزل

انواع بیماری هایی که با ویزیت پزشک عمومی در منزل درمان خواهند شد:

 1. سرماخوردگی 
 2. آنفولانزا
 3. کرونا
 4. سرفه 
 5. اسهال 
 6. استفراغ 
 7. تب
 8. سرگیجه 
 9. بی حالی
 10. بی خوابی و استرس 
 11. درد مفاصل 
 12. درد های شدید و کرامپ عضلانی 
 13. تشنج 
 14. حملات قلبی 
 15. ترشحات ریوی ناشی از عفونت 
 16. ادم های ریوی 
 17. حملات آسم 
 18. پر فشاری خون 
 19. قند خون بالا 
 20. ضربان قلب نا منظم 
 21. بیماری های اعصاب و روان و افسردگی 
 22. بیماری های سالمندان 

و غیره را می توان از مهم ترین بیماری و نشانگان بیماری در بیمارانی دانست که از این خدمت بهره می برند.

خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل شامل چه مواردی خواهد شد؟

خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل چیست؟

خدمات ویزیت پزشک در منزل نیز همانند سایر خدماتی که در سطح جامعه وجود دارد، باید به طوری برنامه ریزی و اجرا گردد که سبب ایجاد خلاء در حین انجام آن نشود، این به این معنی است که مرکزی که ارائه دهنده این نوع خدمت است باید از تمام ابزار و تجهیزات خود استفاده نماید تا خدمات ویزیت پزشک در منزل به بهترین نحو خود انجام بپذیرد، در این قسمت در رابطه با طیف گسترده خدمات ویزیت در منزل با هم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مهم ترین خدماتی که پزشک عمومی در ویزیت خود در منزل به شخص گیرنده خدمت خواهد داد به شرح زیر است:

 • اخذ فشار خون
 • اخذ قند خون
 • دادن کوریکولوم درمانی به بیمار
 • تجویز دارو
 • تزریق دارو
 • تزریق سرم
 • تزریق عضلانی
 • تزریق داروهای تقویتی مانند سولویت یا آدامل، گلایکوفوز و تراکوتیل
 • تجویز نسخه درمانی مثل رادیولوژی در منزل یا سونوگرافی
 • تجویز فیزیوتراپی
 • تجویز حجامت
 • تجویز انما در منزل
 • تجویز آزمایش در منزل
 • تجویز استفاده از سوند فولی در منزل
 • قرار دادن سوند فولی در منزل
 • درمان زخم بستر
 • تعویض اصولی و حرفه ای پانسمان در منزل
 • گذاشتن سوند بینی معده در بیمار
 • درمان کم آبی بدن
 • گرفتن گچ در منزل به دنبال شکستگی ها 

چرا درمان نو را برای خدمات پزشک عمومی در منزل تهران انتخاب نماییم؟

هر موسسه ای برای اینکه بهترین خدمات را به مشتریان و کاربران خود ارائه دهد برنامه ریزی های خاص خود را دارد، شرکت خدمات پرستاری در منزل درمان نو نیز برای اینکه بتواند از بهترین خدمات در حوزه سلامت استفاده نماید برنامه ریزی های حرفه ای جهت این اقدامات طراحی نموده است.

از مهم ترین علت هایی که باید به خدمات پرستاری در منزل درمان نو اعتماد کرد می توان به:

 1. استفاده از نیروهای مجرب، کارشناس، با اخلاق و حرفه ای
 2. پاسخ دهی 24 ساعته و شبانه روزی
 3. اعزام پزشک حتی در روز های تعطیل
 4. اعزام نیروی کارشناس کمتر از 1 ساعت از ثبت درخواست کاربر
 5. استفاده از تجهیزات به روز مثل دستگاه سونوگرافی، رادیوگرافی و غیره در حین ویزیت پزشک در منزل
 6. دارا بودن گواهینامه فعالیت قانونی شرکت از وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی
 7. اعزام نیروی پرستار با دارا بودن رزومه واضح و فعالیت در بخش های ویژه بیمارستان های تهران
 8. فعالیت 24 ساعته در 7 روز هفته
 9. انجام خدمات هم زمان مانند پانسمان در منزل توسط پرستار مجرب بیمارستان 

نحوه ثبت درخواست خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل 

نحوه ثبت درخواست خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل

شما عزیزان برای ثبت درخواست خود مبنی بر اعزام پزشک معالج بر بالین خود ابتدا باید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل کرده و با دادن شرح حال جزیی از قبیل: نام و نام خانوادگی، سن، جنس، علائم آشکار مثل تب یا سرفه، سابقه بیماری، سابقه بستری، مدت زمان ابتلا به بیماری و دارو های مصرفی درخواست خودتان را ثبت می نمایید، سپس اپراتور ها از شما در رابطه با موقعیت مکانی شما پرسش خواهند کرد، پس از اتمام مکالمه، اپراتور ها سریعا با توجه به درخواست شما و موقعیت مکانی شما نیروی مورد نیاز را با شما مچ کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن نیرو درخواستی از جانب شما به محل مورد نظر اعزام خواهد شد، تمام هدف از ارسال نیرو کارآمدی و صرف مدت زمان اندک برای حضور آن نیرو است، فرآیند اعزام نیرو معمولا تا 1 ساعت از شروع درخواست به طول خواهد انجامید.

پزشک عمومی چه آزمایش هایی را می تواند تجویز نماید؟

به طور کلی پزشکان عمومی با توجه به اینکه در مدت زمان تحصیل خود انواع فعالیت ارگان های بدن را آموزش دیده اند، قادر به تجویز اکثر آزمایش هایی که به عملکرد صحیح اجزا بپیوندد هستند، در این قسمت در رابطه با مهم ترین آزمایشاتی که پزشکان عمومی می توانند برای بیمار تجویز کنند اشاره می کنیم:

 • آزمایشات ناشتایی مثل Fbs که برای قند خون ناشتا است
 • آزمایشات کبدی مثل Alt ،Ast و Al
 • آزمایشات کلوی مثل Bun ،Cr
 • آزمایشات بیوشیمی یا فاکتور های یونی خون مثل Na ،K ،Ca ،Mg ،Phos
 • آزمایشات تیروئیدی مثل Free T4 ،Tsh
 • آزمایشات قلبی مثل Troponin ،Cpkmb
 • آزمایشات عفونی مثل Cpk ،Esr ،Crp

و سایر آزمایشاتی که فرد گیرنده خدمت درخواست آن را به طور هم زمان می تواند از پزشک عمومی درخواست نماید.

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

خیر، در صورتی که تمایل به اعزام پزشک عمومی دارید می توانید پس از ویزیت ایشان مبلغ دریافتی را واریز نمایید.

بله، در حین درخواست ابتدایی شما می توانید علاوه بر درخواست ویزیت در منزل درخواست تزریقات هم زمان نیز بدهید.

از زمان درخواست تا اعزام پزشک به منزل و بالین بیمار نهایتا 30 دقیقه طول خواهد کشید.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید

پرسش و پاسخ های شما

 • user پانته‌آ ایزد
  من از خدماتتون استفاده کردم بسیار عالی و دقیق بودین تشکر
  1 آبان 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user الهه ياري
  مطالب آموزنده اي بود، تشكر فراوان
  30 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user مجتبی شکوری
  بسیار مطالب آموزنده ای بود، تشکر بابت تمام زحماتتون
  8 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
مشاوره
فوری
÷