ثبت درخواست فوری
 • نوار مغز
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
نوار مغز

نوار مغز نشان دهنده اختلالاتی مانند تشنج، ترمور های ناگهانی اندام ها، پارکینسون و غیره می باشد، با توجه به اینکه پایش مدوام و مستمر فعالیت های مغزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است انجام خدمات نوار مغز در منزل می تواند کمک بسیار شایانی به درمان این علائم داشته باشد، چرا که متخصص مغز و اعصاب با ویزیت خود در منزل می تواند از طریق نوار مغز اقدام به تشخیص نهایی و درمان نماید، مرکز درمان نو با داشتن متخصصین و کارشناسان اخذ نوار مغز در منزل می توانند شما را در این امر کمک نمایند، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا هر آن چه که در مورد اخذ نوار مغز در منزل نیاز دارید را خدمتتان ارائه نماییم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

نوار مغز در منزل

نوار مغز در منزل

آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که اگر فردی دچار خستگی های مکرر، خواب آلودگی در طول روز یا سردرد های مداوم باشد باید چه آزمایش یا تست هایی را انجام دهد که علت این علائم را بداند؟ یا مثلا شخصی که دچار ترومای مغزی شده است و عارضه ناشی از این تروما سرگیجه های مداوم است باید چه تستی بدهد تا علت این عارضه مشخص شود و برای درمان آن اقدام نماید؟ به طور کلی مشکلات مغزی با تست ها و آزمایش های مختلف قابل سنجش هستند، ولی یکی از کم عارضه ترین و شاید بتوان گفت راحت ترین نوع تست ها، گرفتن نوار مغز و پایش فعالیت الکتریکی مغز توسط متخصص مغز و اعصاب می باشد، امروزه با اینترنتی شدن کسب و کار ها می توان این پروسیجر را در خانه هم انجام داد تا از ماندن و اتلاف وقت و پرداخت هزینه زیاد در مراجعه به مراکز درمانی جلوگیری کرد، مرکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل درمان نو با ارائه خدمات ثبت نوار مغز در منزل به صورت 24 ساعته و شبانه روزی همراه با ارائه خدمات هم زمان مانند سونوگرافی در منزل می تواند به شما در این راستا کمک کند تا به آسانی و بدون تشویش ذهنی بتوانید با کیفیت ترین نوع نوار مغزی در منزل را اخذ کنید، برای گرفتن نوار مغز در منزل کافی است که با راه های ارتباطی درمان نو تماس حاصل کرده و درخواست خود را به اپراتور ها اعلام نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پرستار و در صورت لزوم متخصص مغز و اعصاب جهت ویزیت در منزل به خانه شما اعزام گردد، با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا در رابطه با هر آن چیزی که در حیطه اخذ نوار مغز در منزل نیاز دارید اطلاعات کافی خدمتتان ارائه نماییم.

نوار مغز در منزل چیست؟ 

نوار مغز یا الکتروانسفالوگرافی به اخذ فعالیت الکتریکی ناشی از سلول های مغزی که از طریق الکترود های فلزی دستگاه نوار مغز ثبت می شود می گویند، در حالت طبیعی و یا غیر طبیعی سلول های مغزی دارای بار های الکتریکی می باشند که این بار های الکتریکی ناشی از فعالیت سلول های مغزی هستند، برای تشخیص بیماری های مغز و اعصاب می توان از ثبت این بار های الکتریکی در منزل و تفسیر آن توسط متخصص مغز و اعصاب در منزل استفاده نمود.

با چه دستگاهی نوار مغز در منزل گرفته می شود؟ 

دستگاهی که با آن نوار مغز در منزل اخد می شود دارای 16 الی 25 الکترود با رویه ای از جنس نقره با مقاوت بسیار پایین می باشد، علت مقاوت پایین این الکترود ها به دلیل افزایش جریان الکتریکی است که سلول های مغزی ایجاد می کنند و باید به دستگاه نوار مغز رسانده شود، الکترود ها از طریق بند مشبک به هم متصل شده اند تا بتوانند با فیکس شدن به سر بیمار اطلاعات الکتریکی آن ها اخد شود.

نوار مغز دارای چه موج هایی می باشد؟ 

نوار مغز شامل چه امواجی است؟

هرکدام از موج هایی که نوار مغز نشان می دهند دارای فرکانس مخصوص و همچنین نشان دهنده عملکرد خاصی در مغز می باشد ، این موج ها در 4 دسته تقسیم می شوند که:

 • موج آلفا: این موج دارای فرکانسی حدود 8 الی 13 هرتز و نوسانی حدود 10 بار در ثانیه می باشد.
 • موج بتا: این موج دارای فرکانسی بیشتر از 13 هرتز می باشد و نواسانات آن حدودا بین 15 الی 40 هرتز می باشد.
 • موج تتا: این موج دارای فرکانسی بین 3.5 الی 7.5 هرتز می باشد.
 • موج دلتا: این موج دارای فرکانسی کمتر از 3 هرتز می باشد.

نمایش این امواج به صورتی است که هنگام بیداری از قله تا قعر این امواج کمی ولتاژ بالاتر از خواب، در خواب ولتاژ کم تر از بیداری، در تشنج ها عمق و قله با ولتاژ بیشتر و کنار هم و در صرع نیز به همین صورت دارای اسپایک Spike های متعدد می باشد.

انواع نوار مغز در منزل به چند دسته تقسیم می شوند؟ 

 • نوار مغز سرپایی: به این نوار مغز هولترمانیتورینگ نوار مغز Holter brain monitoring نیز می گویند، در نوار مغز سرپایی الکترو ها به سطح پوست چسبانده می شوند و اجازه داده می شود تا فرد در طول 24 ساعت به فعالیت های روزانه خود بپردازد، سپس با تفسیر اطلاعات داخل حافظه دستگاه متصل شده به بیمار ، پزشک متخصص مغز و اعصاب امواج و اطلاعات مغزی را پایش می نماید.
 • نوار مغز در طول خواب: از این نوار مغز برای پایش اختلالات خواب مانند ساپرس مغزی جهت تنفس منظم ، الگوی خواب نامنظم، بیدار شدن ناگهانی از خواب و غیره استفاده می گردد، اخذ نوار مغز در طول خواب می تواند کمک بسیار زیادی به پزشک مغز و اعصاب جهت بررسی های دقیق اختلالات مغزی نماید.
 • تله متری نوار مغز: از این روش که یک روش بیمارستانی نیز می باشد برای پایش عملکرد مغزی بیماران دارای مشکلات عدیده مغزواعصاب استفاده می شود، در این روش فرد با اتصال الکترود هایی به مغز از راه دور و به صورت مداوم مانیتور مغزی می گردد، از طرفی دیگر متخصص مغز و اعصاب نیز می تواند به صورت لحظه ای کارکرد مغز فرد را بررسی نماید، این ترفند زمان بر می باشد و امکان دارد. تا 4 الی 6 روز نیز به طول بیانجامد، معمولا در بیماران سکته مغزی، خونریزی مغزی و غیره از این روش استفاده می شود ، همچنین جهت استفاده از خدمات نوار قلب در خانه نیز می توانید با ما در تماس باشید .

تله مانیتورینگ نوار مغز

 • نوار مغز استاندارد: این نوار مغز با توجه به دستور متخصص مغز و اعصاب در منزل مبنی بر اخذ نوار مغز از 16 لید تا 25 لید اشتقاق می باشد، امواج حاصل از آن که در منزل نیز قابل اخد کردن می باشد، به رویت پزشک محترم مغز و اعصاب می رسد، اختلالات مختلف مغزی از قبیل: آنوریسم مغزی، ایسکمی مغزی، سکته مغزی و غیره در آن قابل تشخیص می باشد.
 • نوار مغز نوروفیدبک: از این نوع نوار مغز در منزل برای پیدا کردن حرکات نامنظم مغزی ناشی از اختلالات سلول های عصبی استفاده می شود، در این روش نیز متخصص مغز و اعصاب با تفسیر موج های نوار مغز، اطلاعات کامل و کافی در رابطه با انواع بیماری ها کسب می کند.

نوار مغز نوروفیدبک

وظایف تکنسین اخذ نوار مغز در منزل چیست؟ 

 1. ارتباط موثر با بیمار
 2. بررسی شرایط بالینی بیمار
 3. آماده سازی بیمار
 4. آماده سازی دستگاه
 5. رعایت نکات بهداشتی
 6. اتصال بیمار به دستگاه
 7. اخذ نوار مغز در منزل
 8. جداسازی بیمار
 9. دریافت نوار مغز از دستگاه
 10. ارائه آن به بیمار و یا در صورت ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل ارائه آن به پزشک 

چه عواملی می تواند روی کیفیت نوار مغز تاثیر بگذارد؟ 

عوامل مختلفی می تواند روی ثبت شدن دقیق موج های نوار مغز تاثیر بگذارد، علت این امر هم این می باشد که نتیجه حاصل از این تست امواج می باشند ، هر چقدر دقت در ثبت نوار مغز در منزل کمتر باشد به طبع از کیفیت ثبت امواج در نوار هم کاسته خواهد شد، مهم ترین عواملی که می توانند روی کیفیت نوار مغز تاثیر بگذارند:

 1. لرزش یا ترمور Tremorبیمار
 2. آپنه انسدادی بیمار در حین خواب
 3. عدم اتصال دقیق الکترود ها
 4. عدم استفاده از ژل رسانا در اخذ نوار مغز در منزل
 5. وجود جرم بر روی پروب الکترود های مغزی
 6. وجود مو بر روی سر به میزان زیاد
 7. استفاده از تافت اسپری و حالت دهنده موها (سبب نارسانایی پوست سر می شود) 

قبل از ثبت نوار مغز در منزل باید چه کارهایی را انجام دهیم؟ 

 • عدم استفاده از محرک هایی مانند کافئین در قهوه و چایی تا 6 ساعت قبل از پروسیجر
 • انجام استحمام و تمیز سازی پوست سر جهت ایجاد جریان بهتر
 • در صورت وجود موهای بلند تراشیدن موها به علت اینکه الکترود ها بتوانند به ناحیه سر متصل شوند
 • داروهایی که سبب کاهش سطح هوشیاری و خواب آلودگی در فرد می شوند با نظر متخصص مغز و اعصاب تا یک روز قبل از انجام نوار مغز در منزل Hold شود
 • ایجاد فضای مناسب همراه با تهویه کافی برای گرفتن نوار مغز در منزل
 • پوشیدن لباس های آزاد برای ثبت نوار مغز در منزل، زیرا در حین گرفتن نوار مغز نباید اندام ها تحت فشار باشند
 • از اسپری مو و حالت دهنده ها استفاده نشود
 • کشیدن سیگار و خوردن الکل و امثال آن ها تا 6 ساعت قبل از انجام پروسیجر ممنوع می باشد
 • ارتباط مناسب با کارشناس اعزام شده از سوی درمان نو
 • دادن اطلاعات کافی بیماری به کارشناس پرستاری اعزام شده از سوی مرکز درمان نو

روش انجام نوار مغز در منزل چگونه است؟ 

روش انجام نوار مغز در منزل

با اعزام شدن پرستار از سوی مرکز درمان نو بر بالین شما: ابتدا پرستار ارتباط مناسب با شما برقرار می نماید، تجهیزات مورد نیاز برای گرفتن نوار مغز در خانه را آماده سازی می کند، از شما می خواهد که شما نیز خود را برای این فرآیند آماده نمایید، سپس با زدن ژل رسانا مانند ژل سونوگرافی به نواحی الکترود ها، طبق دستور پزشک از 16 لید تا 25 لید ها را بر روی سر تعبیه می نماید، با تعبیه لید ها بر روی سر از طریق دستگاه امواجی که از سوی مغز منتشر می شود و بر روی دستگاه ثبت می شود را پایش و در صورتی که امواج به کمترین میزان پارازیت برسند سریعا نوار مغز را چاپ می کند، نوار مغز می تواند به خود شما داده شود یا از طریق تلگرام یا واتساپ به پزشک متخصص مغز و اعصاب شما ارسال گردد.

بعد از نوار مغز باید چه کارهایی انجام دهیم؟ 

 1. ابتدا سریعا موهای سر و نواحی که الکترود ها به آن متصل شده بودند را با آب و شامپو بشویید.
 2. اگر نواحی الکترود ها دچار التهاب و قرمزی شد، از پماد بتامتازون موضعی استفاده نمایید.
 3. به علت اینکه قبل از انجام این فرآیند، محدودییت هایی داشتید حال می توانید از نوشیدنی های نیمه گرم مانند چایی سبز استفاده نمایید.
 4. به دلیل اینکه فرآیند اخذ نوار مغز در منزل یک پروسیجر استرس زا می باشد، می توانید بعد از انجام آن خواب کافی داشته باشید.
 5. با پزشک خود در رابطه با نوع مشکل نوار مغز یا عدم وجود مشکل آن مشاوره نمایید، می توانید برای این کار از خدمات ویزیت پزشک در منزل درمان نو بهره مند گردید.

مهم ترین بیماری هایی که با نوار مغز در منزل مشخص می شود کدامند؟ 

 • سکته مغزی: سکته های مغزی به دو دسته سکته های مغزی ناشی از خونریزی و ایسکمی (عدم اکسیژن رسانی کافی) تقسیم می شوند، در هر دو نوع با استفاده از نوار مغز در منزل و ریپورت آن به پزشک می توان نوع و شدت اختلال را بررسی نمود، البته اگر مواردی مانند افت سطح هوشیاری مشاهده شود باید سریعا بیمار به بیمارستان منتقل شود، برای اعزام بیمار به بیمارستان می توانید از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده نمایید.

سکته مغزی

 • تومور های مغزی: در اکثر تومور های مغزی Brain Tumor می توان از ثبت فعالیت مغز برای دست یابی به اطلاعات بیماری و مغزی استفاده نمود، معمولا در تومور های مغزی نوع فعالیت و امواج ثبت شده آرام تر و با شروع حملات تشنجی عمق و قله این موج ها به مرور افزایش می یابد، برای اطلاع از این نوع اختلالات شما نیز می توانید از این خدمات در منزل استفاده نمایید.
 • مننژیت: بیماری دیگری که با استفاده از نوار مغز در خانه می توان به تشخیص آن پی برد مننژیت می باشد، از علائم مهم این بیماری می توان سردرد، تب، سفتی گردن، گیجی و حساسیت به نور اشاره نمود، با انجام خدمت نوار مغز می توان تا حدود بسیار بالایی ثبت امواج مغزی در این بیماری را پایش نمود.

علائم مننژیت

 • آنسفالوپاتی: آنسفالوپاتی به مجموعه ای بیماری های مغزی می گویند که سبب کاهش سطح هوشیاری و از بین رفتن مغز می شود، انواع مختلف آنسفالوپاتی موجود می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به: آنسفالوپاتی کبدی، آنسفالوپاتی اسفنجی، آنسفالوپاتی ورنیکه در اثر کمبود ویتامین B1، آنسفالوپاتی هایپرتنسیو اشاره نمود، تشخیص این بیماری های مغزی را می توان از طریق نوار مغز در منزل انجام داد و برای درمان اقدام نمود.
 • آنسفالیت: آنسفالیت نیز یکی از بیماری های بسیار مهم و خطر آفرین مغزی می باشد، این بیماری ناشی از عفونت مغز به دلایل مختلف مانند ورود باکتری ها، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم ها می باشد، این بیماری معمولا در تمام سنین رخ می دهد ولی کانون توجه آن در سنین کودکی و بزرگسالی می باشد، برای درمان این بیماری می توان از تست های مغزی، گرفتن آزمایش در منزل، نوار مغز در منزل و غیره استفاده نمود.

بیماری آنسفالیت مغزی

 • سردرد: سردرد ها یکی از علائم بسیار آشنا و آزار دهنده در زندگی همه ما هستند، همگی حداقل 1 بار هم که شده باشد این علائم را تجربه نموده ایم، برخی از افراد دارای سردرد های میگرنی نیز می باشند، با تحقیقاتی که انجام شده است انجام نوار مغز می تواند میزان حملات میگرنی و سنجش امواج در حین این حملات را به صورت کامل بررسی نماید، از این رو در صورتی که مداوم به این نوع از سردرد ها دچار هستید می توانید از این خدمات در منزل استفاده نمایید.
 • آلزایمر: دسته دیگر از بیماری های مغزی که می توان با انجام نوار مغز در خانه به صورت اورژانسی به آن پی برد، آلزایمر می باشد، بیماری آلزایمر به کاهش حافظه و کوچک شدن مغز اشاره دارد، متاسفانه عدم تشخیص صحیح و به موقع از سوی همراهان سالمند سبب می شود تا فرد با خطرات بسیار بزرگتر از این بیماری در آینده مواجه شود، تشخیص و درمان این بیماری ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل و دستور اخذ نوار مغز در منزل میسر می باشد.
 • خواب آلودگی روزانه: ثبت امواج هولترینگ مغزی به صورت روزانه و فصد خون در خانه تا 90% می تواند به رفع علائم خواب آلودگی های روزانه (حتی بعد از خواب) کمک نماید، این دستگاه با ثبت امواج مداوم مغزی سیکل های متعدد استراحت و فعالیت مغزی را از طریق نوار مغز ثبت می نماید، پزشک با استفاده از میزان ولتاژ این امواج می تواند اختلال مورد نظر را جستجو و برای درمان آن اقدام نماید.

خواب آلودگی روزانه

 • پارکینسون: نوع دیگری از بیماری مغزی پارکینسون می باشد، در این بیماری فرد به مرور زمان دچار لرزش در اندام ها می شود، این لرزش سبب می شود تا فرد بعد از مدت کوتاهی نتواند فعالیت خود را خود او انجام دهد، از همین رو برای درمان این اختلالات می توان خیلی زوتر از اینکه علائم پارکینسون در سالمند رخ دهد اقدام به تشخیص و درمان آن کرد، استفاده از نوار مغز در منزل می تواند بسیار کمک رسان به سالمندان برای تشخیص این بیماری ها باشد.
 • تشنج: نوع دیگری از بیماری هایی که برخی افراد دچار آن هستند تشنج می باشد، تشنج در نوار مغز می تواند امواج با طول موج های بسیار بالاتر از حد طبیعی بر جای بگذارد، این طول موج ها می تواند سبب تشخیص نوع تشنج در این نوار شود که بتوان از طریق آن به درمان اقدام نمود.
 • بیماری ام اس: نوع دیگری از بیماری ای که می توان از طریق ثبت نوار مغز در خانه به آن پی برد و سریعا درمان را شروع کرد بیماری مالتیپل اسکلروزیس یا MS می باشد، امواج خاصی در حین حمله های این بیماری ثبت می شود که متخصص با تفسیر آن ها متوجه به این بیماری می گردد، از علائم ام اس می توان به: بی حالی ، ضعف اندام ها، گز گز کردن انگشتان دست و پا و غیره اشاره نمود.
 • اختلالات خواب: یک نوع از اختلالات مغزی دیگر اختلال در خواب شبانه می باشد، برای درمان این بیماری می توان از تست خواب در منزل نیز استفاده نمود، نوع فعالیت مغزی همراه با ثبت امواج خاص در این اختلال می تواند به پزشک در مسیر درمان کمک نماید.

انجام نوار مغز در منزل چه چیز هایی را نشان می دهد؟ 

 1. اگر نوار مغز طبیعی باشد: اگر نوار مغز طبیعی باشد 4 موج رایج مغزی با نام های آلفا، بتا، تتا و دلتا به صورت طبیعی و بدون تغییر طول موج در نوار مغز ثبت می گردد.
 2. اگر نوار مغز غیر طبیعی باشد: در هر یک از امواج تغییرات منحصر به فردی رخ می دهد که متخصص مغز و اعصاب با تفسیر آن به علت و نوع بیماری پی می برد، مهم ترین آن ها:
 • آنسفالوپاتی
 • تومور مغزی 
 • هد تروما 
 • اختلالات خواب 
 • صرع 
 • تشنج 
 • سکته مغزی هموراژیک (ناشی از خونریزی) 
 • سکته مغزی هایپوکسی (ناشی از عدم اکسیژن رسانی کافی) 

نقشه مغزی چیست ؟ تفاوت نقشه مغزی با نوار مغز چیست؟

نقشه مغزی چیست؟

نقشه مغزی یا QEEG در واقع پردازش اطلاعات مغزی بر اساس طبقه بندی جمعی اطلاعات به صورت کمی و پیوسته بر روی یک جمعیت می باشد، در واقع اطلاعات به دست آمده از نواز مغز توسط متخصص مغز و اعصاب بر روی پنل جمعیتی وارد شده و نحوه کارکرد یک مغز با مغز مشابه سنجیده می شود، باز هم اگر بخواهیم به صورت ساده تر نگاه کنیم می توان گفت در تایم A نوار مغز از فرد B گرفته شده است و در تایم C یک نوار مغز از فرد D گرفته شده و به همین صورت منطقه منطقه شهری را بر روی یک برنامه گنجانده ایم، حال برای تشخیص بیماری جدید، نوار مغز اورا با نوار های دیگر از لحاظ امواج 5 گانه مغزی و سایر اطلاعات نوار مغز مقایسه می نماییم تا بینیم که فرد به چه شدن و چه نوع بیماری مغزی دچار است، از این روش برای بیماری های ایدیوپاتیک و ناشناخته به همراه بیماری های صعب العلاج استفاده می شود. 

انجام نوار مغز در منزل در بارداری شبانه روزی 

همانطور که همگی می دانیم دوران بارداری یک دوران بسیار مهم و از طرفی دارای فراز و نشیب فراوان می باشد، این فراز و نشیب می تواند به صورت ظاهر شدن یک بیماری از قلب تا مغز در مادر باردار ظاهر گردد، اگر بیماری از نوع مغزی باشد باید هرچه سریعتر و اورژانسی به درمان مادر باردار پرداخت زیرا علاوه بر آسیب به مادر احتمال آسیب به جنین به دلایل افزایش هورمون هایی مانند پرولاکتین نیز وجود دارد، از این رو خدمات مراقبت پزشکی و پرستاری در منزل می تواند بسیار به این مادران کمک نماید ، انجام نوار مغز در منزل در بارداری به صورت شبانه روزی و 24 ساعته از خدمات ویژه مرکز درمان نو برای درمان بیماری های مغزی مادران باردار می باشد، در صورتی که به این چنین مشکلاتی برخورده اید می توانید با اپراتور های ما در تماس باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناس پرستاری و پزشک متخصص مغز و اعصاب بر بالین شما اعزام گردد.

مزایای اخذ نوار مغز در منزل شبانه روزی تهران چیست؟ 

 • جلوگیری از اتلاف وقت
 • صرفه جویی در هزینه ها
 • دریافت خدمات اورژانسی
 • استفاده از خدمات هم زمان مانند تست خواب در منزل 
 • استفاده از متخصص مغز و اعصاب برای تشخیص بیماری
 • دسترسی آسان به خدمت
 • احساس آرامش و جلوگیری از تشویش خاطر در پیدا کردن مرکز اخذ نوار مغز
 • جلوگیری از انتقال عفونت از مرکز درمانی به منزل
 • پیگیری آنی
 • استفاده از خدمات دوره ای 

مهم ترین عوارض ثبت نوار مغز در منزل شبانه روزی تهران چیست؟ 

به طور کلی تاکنون عوارض خاصی در رابطه با انجام نوار مغز در افراد گیرنده خدمت مشاهده نشده است زیرا انجام این پروسیجر یکی از کم عارضه ترین نوع پروسیجر های درمانی-تشخیصی مغز می باشد، در موارد بسیار محدود ایجاد فلاش و تحریک تنفس سریع از جانب اپراتور برای ثبت دقیق علائم امکان تحریک مغزی و شروع شدن حملات تشنجی را دارد که در صورت بروز چنین عارضه ای کارشناس پرستاری اعزام شده مجهز به داروهای مغزی بوده و برای درمان و رفع عارضه سریعا اقدام می نماید و جای نگرانی وجود ندارد.

گیرندگان خدمت نوار مغز شبانه روزی چه کسانی هستند؟ 

 • آقایان: یکی از مهم ترین گیرندگان خدمت نوار مغز در منزل آقایان می باشند، زیرا این دسته به دلیل داشتن مشغله کاری فراوان قادر به مراجعه به مراکز درمانی نمی باشند و بهترین روش برای انجام چنین خدمتی در منزل آن ها می باشد.

گیرندگان نوار مغز

 • خانم ها: بانوان عزیز نیز دسته مهم دیگر گیرندگان خدمت نوار مغز در منزل می باشند ، این دسته به دلایل مختلف مانند ترس از مراجعه به مرکز درمانی ، عدم وجود همراه موثر در مراجعه به مراکز درمانی و غیره می توانند از این خدمت در منزل استفاده نمایند .

خانم ها و نوار مغز

 • کودکان: دسته بسیار مهم در اختلالات بیماری های مغز و اعصاب و انجام نوار مغز در منزل کودکان می باشند، فرآیند اخذ نوار مغز را می توان یکی از پر استرس زا ترین نوع پروسیجر های درمانی برای کودکان دانست، از این رو در کودکان استفاده از خدمات نوار مغز در منزل می تواند بسیار کمک رسان باشد، والدین عزیز کودک می توانند جهت دستیابی به این خدمات و همچنین ویزیت دکتر اطفال در خانه با ما در تماس باشند.

نوار مغز کودکان

 • سالمندان: دسته آخر نیز سالمندانی می باشند که توانایی حرکت کافی و رساندن خود به مرکز درمانی را ندارند ، از این رو در این بیماران استفاده از خدمات نوار مغز در منزل می تواند بسیار کمک رسان باشد.

هزینه نوار مغز در منزل تهران چقدر است؟ 

تعرفه اخد نوار مغز در منزل طبق اطلاعیه وزارت بهداشت مبنی بر قیمت گذاری خدمات پرستاری و پزشکی در منزل با توجه به ابلاغیه هیئت وزیران می باشد، از این رو قیمت گذاری تمام شرکت های خدمات پرستاری در منزل در سطح استان طبق معیار قیمتی وزارت بهداشت می باشد، قیمت انجام نوار مغز در منزل نیز تحت پوشش این معیار قیمتی است، لازم به ذکر است که هر ساله طبق اطلاعیه خود وزارت بهداشت این قیمت افزایش خورده و همچنین انجام خدمات هم زمان نیز هزینه جداگانه در قیمت نهایی پروسیجر دارد، جهت دستیابی به قیمت دقیق این پروسیجر درمانی می توانید با شماره تلفن های ما تماس حاصل کرده و استعلام قیمت را انجام دهید.

خدمات نوار مغز در منزل 24 ساعته شبانه روزی تهران 

نوار مغز در منزل شبانه روزی

ارائه خدمات نوین اخد نوار مغز در منزل در شهر تهران به صورت 24 ساعته و شبانه روزی با جدید ترین متد روز دنیا و دستگاه های جدید از سمت مرکز خدمات پرستاری در منزل درمان نو قابل انجام است، این خدمات در کل استان تهران انجام می گیرد و محدود به منطقه خاصی نمی باشد، همه مناطق تهران از شمال تهران تا جنوب تهران، از غرب تهران تا شرق تهران و همچنین مناطق حاشیه ای تهران مانند: آبعلی، بومهن، رودهن، دماوند، فیروزکوه، شهریار، اسلامشهر، یافت آباد، قرچک، شهر ری، گرم دره، وردآورد ، تهرانسر و غیره می توانند از این خدمات به صورت شبانه روزی و 24 ساعته بهره مند گردند، فقط کافی است با تماس با اپراتور های درمان نو درخواست اعزام پرستار و پزشک را اعلام نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات یاد شده برای شما انجام بپذیرد.

نوار مغر در منزل شمال تهران 

مناطق شمالی تهران و محله های: کامرانیه، فرمانیه، جماران، سوهانک، مینی سیتی، دروس، اختیاریه، دولت، قلهک، تجریش، میدان تجریش، دربند، دربندسر، جردن، ولنجک، نلسون ماندلا، میرداماد، ونک، درکه، اوین، دارآباد، آجودانیه، قیطریه، زعفرانیه، الهیه، پاسداران، نیاوران و غیره مناطق شمالی تهران می توانند از این خدمت به صورت 24 ساعته و شبانه روزی بهره مند گردند.

انجام نوار مغز در منزل غرب تهران 

مناطق غربی و محله های: شهرک غرب، سعادت آباد، فردوس، شهران، باغ فیض، جنت آباد جنوبی، جنت آباد شمالی، جنت آباد مرکزی، آیت الله کاشانی، کوهک، گیشا، مرزداران، استاد معین، یوسف آباد، ستارخان، صادقیه، آزادی، توحید، شهر آرا، تهران ویلا، پاتریس لومومبا، چیتگر، دریاچه خلیج فارس، پونک، سیمون بولیوار، اکباتان، تهرانسر، شهرک آزادی، ورد آورد، گرم دره و غیره نیز می توانند جهت ثبت درخواست خود مبنی بر اخذ EEG در منزل به صورت شبانه روزی با ما در تماس باشند.

انجام نوار مغز در منزل شرق تهران 

مناطق شرقی و محله های: تهرانپارس، آبعلی، فیروزکوه، دماوند، بومهن، رودهن، پردیس بومهن، تهران نو، حکیمیه، وحیدیه، مجیدیه، استخر، باقری، خاک سفید، پروین، لشگر، فلکه اول تهرانپارس، فلکه دوم تهرانپارس، فلکه سوم تهرانپارس، فلکه چهارم تهرانپارس، رسالت، نارمک، سید خندان، گلبرگ، دردشت، سراج، هفت حوض، نبرد، پیروزی و غیره نیز می توانند از این خدمات به صورت 24 ساعته و شبانه روزی بهره مند گردند.

انجام نوار مغز در منزل جنوب تهران 

محله های جنوبی مانند: خزانه، بوستان ولایت، شوش، مولوی، راه آهن، خیام، پانزده خرداد، بازار بزرگ، امام خمینی، میدان امام خمینی (توپخانه)، ناصر خسرو، مطهری، سهروردی، میدان حر، کمیل، رودکی، کارون، جیحون، خوش، آذربایجان، طوس، شمشیری، فلاح، نو فلاح، مهرآباد جنوبی، جی، آذری، اسلامشهر، یافت آباد، شهر ری، قرچک، ورامین، پاکدشت، پیشوا، قلعه نو، بریانک، دروازه غار و غیره نیز می توانند جهت دستیابی به خدمات ثبت نوار مغز در خانه با ما در تماس باشند.

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

هم می توانید با نسخه انجام دهید هم بدون نسخه، برای مشاوره با ما در تماس باشید.

ترفه اخذ نوار مغز در منزل طبق تعرفه وزارت بهداشت می باشد، می توانید با ما در تماس باشید.

بله در صورت اعلام درخواست اطلاع بدهید که پروسیجر اورژانسی نیاز دارید.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید

پرسش و پاسخ های شما

 • user علی مومنی
  مطالب عالی بود، فقط یک سوال آیا نوار مغز دقت کافی برای تشخیص نوع بیماری هم دارد؟
  1 آبان 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user علی غفاری
  من خدمات شما را برای پدرم گرفته بودم،بسیار به موقع و عالی خدمات ارائه شد تشکر فراوان
  30 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
مشاوره
فوری
÷