ثبت درخواست فوری
 • اکوکاردیوگرافی
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
اکوکاردیوگرافی

 

بررسی ابعاد دریچه های قلبی، افتادگی دریچه یا پس زدن خون، وجود حفرات اضافی در قلب و میزان کفایت قلب در برون ده قلبی و غیره می تواند از اطلاعات بسیار مفید اکوکاردیوگرافی توسط متخصص قلب باشد، از آن جایی که برخی مراکز در انجام اکوکاردیوگرافی دارای نوبت دهی طولانی هستند و این امر می تواند برای فرد گیرنده خدمت خطرناک باشد، خدمات اکوکاردیوگرافی در منزل در کوتاه ترین زمان ممکن بسیار با ارزش و کاربردی باشد و مرکز درمان نو نیز در راستای تحقق این هدف بزرگ با شما عزیزان هم سو می باشد، کافی است با ما در تماس باشید و تا ادامه مطالب ما را همراهی نمایید.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

اکو قلب در منزل

اکوکاردیوگرافی در منزل

درد هایی که در ناحیه بالایی و سمت چپ قفسه سینه مان احساس می کنیم این فکر را به ذهنمان می رسانند که نکند قلب ما دچار مشکلی شده است! یا در برخی از افراد که به دنبال پیاده روی دچار تنگی نفس و فشردگی ناحیه چپ قفسه سینه می گردند این خطر وجود دارد که قلب این اشخاص دچار عارضه یا مشکلی شده که سبب آزار آنان گردیده است و یا به صورت مادرزادی وجود داشته ولی تا آن لحظه بروز نکرده است.
به هر حال در بسیاری از افراد به علل مختلف درد های قلبی و مشکلات قلبی به مرور زمان گریبان گیر آن ها خواهد شد و از آن جایی که قلب یک ارگان بسیار مهم در عملکرد طبیعی بدن می باشد و قدرت بازسازی خود همانند کبد را ندارد، انجام پروسیجر های درمانی همانند اکوقلب در منزل یا مراکز درمانی، نوار قلب در منزل و سایر آزمایشات تشخیصی می تواند کمک بسیار زیادی به نجات این ارگان از خطرات احتمالی بکند، در گذشته برای انجام اکوقلب افراد دارای مشکلات قلبی، باید ابتدا نوبت خود را اخذ می کردند و با گذشت چند روز تا هفته اقدام به انجام اکو نزد متخصص قلب و عروق می نمودند، ولی امروزه با اینترنتی شدن کسب و کار ها، تنها با یک تماس با مراکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل می توانید بهترین متخصص قلب و عروق را کمتر از یک ساعت جهت انجام ویزیت و اکوقلب در منزل فرابخوانید، مرکز خدمات پرستاری و پزشکی درمان نو با بهره مند بودن از تجهیزات عالی در لاین مراقبتی قلبی آماده خدمت به افراد دارای مشکلات قلبی می باشد تا در صورت ثبت درخواست عزیزان مبنی بر اکو قلب شبانه روزی تمهیدات لازم را فراهم نماید، همچنین شما عزیزان جهت دریافت خدمت گواهی فوت در منزل در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد هر آن چیزی که شما برای دانستن اکو قلب در منزل نیاز دارید را با هم مطالعه نماییم.

اکو قلب چیست؟

به فرآیندی پزشکی که جهت نشان دادن ساختار، عملکرد و بیماری های قلبی با رساندن امواج صوتی التراسوند به بافت قلب انجام می شود اکو قلب می گویند، نام دیگر اکو قلب همان اکوکاردیوگرافی می باشد، در این پروسیجر درمانی نتایج به صورت عکس و ریپورت واضح می باشد.

دستگاه اکو قلب چگونه کار می کند؟

نحوه کارکردن دستگاه اکوکاردیوگرافی

دستگاه اکو قلب در واقع همان دستگاه سونوگرافی می باشد و فرآیند کار کردن آن ها با امواج صوتی فراصوت یا اولتراسوند ultrasound است ، تفاوت واضح بین دو دستگاه اکوقلب در منزل و سونوگرافی در منزل در این است که در دستگاه اکوقلب آیتم هایی از نقطه نظر سایز بندی، کات برداری و غیره وجود دارد که در سونوگرافی وجود ندارد، به همین علت دستگاه اکو کاردیوگرافی بسیار دقیق تر و کارایی بالا در پیمایش مشکلات قلبی و عروقی را دارد.

اکو قلب در منزل را چه کسی انجام می دهد؟ 

متخصصین بیماری های قلب و عروق یا کاردیولوژیست ها با داشتن اطلاعات کافی از بیماری های قلبی، مشکلات دریچه ای، بیماری های عفونی و غیره اکوکاردیوگرافی در منزل را انجام می دهند، این متخصصین با دانستن نحوه استفاده از دستگاه اکوقلب و اعلام نتایج، مهم ترین اقدام را برای درمان بیماری قلبی ما در منزل خود انجام می دهند.

چه زمانی اکو قلب در منزل لازم است؟

چه زمانی اکوکاردیوگرافی در منزل نیاز است؟

به صورت کلی در افراد سالمند و افرادی که دارای درد های تیپیکال قلبی typical pain (دردی که نمی توان آن را به صورت نقطه ای نشان داد، مثلا نمی توان گفت که در یک نقطع می باشد و این درد منتشره و منطقه مبهمی نیز دارد) می باشند انجام آزمایشات قلبی به خصوص اکو قلب در منزل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، از آن جایی که درد های قلبی به یک باره ایجاد شده و امکان دارد که به دنبال خود آسیب های فراوانی را به عضله قلب وارد نماید، از این رو انجام به موقع بلافاصله بعد از شروع درد های قلبی تیپیک و غربالگری های ویژه مانند اکوقلب درد منزل ، نوار قلب در منزل، گرفتن آزمایش خون فاکتور های قلبی و ویزیت متخصص قلب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، شما عزیزان برای دسترسی به بهترین کاردیولوژیست انجام دهنده اکو قلب در منزل می توانید با ما در تماس باشید.

انواع اکوکاردیوگرافی در منزل 

برای انجام اکوقلب در منزل، پزشک متخصص قلب از راه های زیر می تواند این پروسیجر را انجام دهد:

 • اکو ترانستوراسیک Transthoracic در منزل: در این روش متخصص قلب با پروب دستگاه اکوکاردیوگرافی از سطح قفسه سینه فرد برای دستیابی به اطلاعات ساختار و عملکرد قلب استفاده می نماید، این روش یک روش کاملا بی خطر می باشد که در آن می توان به اطلاعات بسیار مهم مانند: میزان برون ده قلبی ، قدرت قلب یا به اصطلاح EF قلب، ساختار قلب و غیره دسترسی پیدا نمود.
 • اکو داپلر قلب Doppler echo در منزل: در این روش همانند روش ترانستوراسیک پزشک متخصص قلب از روی سطح پوست با استفاده از پروپ به اطلاعات ابعاد و ساختار قلب پی می برد ، تفاوت این روش این است که با استفاده از MODE رنگی دستگاه اکوکاردیوگراف (داپلر) میزان رنگ گرفتن عضله قلب مشخص خواهد شد، بافتی که رنگ بهتری به خود بگیرد از سلامت بیشتری برخورد می باشد و بافتی که رنگ کافی به خود نگیرد به اصطلاح آکنز Akens یا بی فعالیت شده است، این روش در بیماران دیابتی که قبلا دچار سکته قلبی شده اند ولی به علت اختلالات نوروپاتی و عصبی متوجه نشده اند در منزل کاربرد بسیار بالایی دارد. 

اکو کالر داپلر قلب

 • اکو تخصصی Specialized در منزل: این اکو برای بیماران دارای اختلالات مهم مانند کاردیومیوپاتی های گسترده، انواع سندروم های قلبی و غیره استفاده می گردد ، تفاوت این روش با روش عادی این است که ابعاد، دریچه ها و ساختار دیگر قلب در این روش با سیستم به روز تر و تخصصی تر آزمایش می گردند، در ضمن لازم به ذکر است که این روش همانند روش ترانستوراسیک از روی سطح قفسه سینه و با استفاده از پروب دستگاه اکوقلب در منزل می باشد.
 • اکو از راه مری یا Trans Oesophageal Echocardiography: این روش معمولا در خانه انجام نمی گردد و برای انجام آن بهتر است که به بیمارستان مراجعه نماییم، در این روش که روش فوق حرفه ای و برای افراد دارای مشکلات خیلی حاد قلبی استفاده می گردد، پزشک کاردیولوژیست با استفاده از راه مری و دوربین و پروپ اکوکاردیوگرافی به ابعاد و ساختار دریچه ها به همراه وجود کلات (جسمی سفت که به دیواره قلب و یا رگ ها می چسبد و ساختاری همانند چربی سفت و خشک یا خون سفت شده و خشک شده دارد) می پردازند، این روش معمولا برای افرادی که دارای درد های جزیی تا شدید با حال عمومی خوب هستند از سمت متخصص قلب توصیه نمی گردد و معمولا برای افراد قبل از عمل جراحی قلب یا دریچه قلبی مانند تعویض دریچه میترال MVR و یا AVR توصیه می گردد.

اکو از طریق مری

 • اکو استرس در منزل: در این روش نیز که هم می تواند در منزل و هم در محیط درمانی انجام گردد، فرد با تحرک بر روی تردمیل سبب ایجاد استرس ورزشی بر لب می گردد و در همین حین پزشک متخصص قلب با استفاده از دستگاه اکوکاردیوگرافی در منزل به ابعاد، اختلالات و ساختار قلب پی می برد، شما عزیزان برای دریافت خدمات اکو قلب در منزل و خدمات وصل سرم تقویتی در منزل  می توانید با اپراتور های ما در تماس باشید.

اکوقلب در منزل چگونه انجام می گردد و چقدر طول می کشد؟

مراحل انجام اکو قلب در منزل:

 1. آماده سازی دستگاه توسط پزشک
 2. دادن موقعیت مناسب به بیمار مثلا پزشک به بیمار می گوید که سمت چپ خود بخوابد یا راست
 3. آماده سازی بیمار
 4. استفاده از ژل لوبریکانت بر پایه آب که رسانایی را با سطح پوست بیشتر می نماید و سبب انتقال جریان امواج صوتی به داخل بافت قلب می گردد
 5. استفاده از پروب دستگاه اکوقلب
 6. شروع فرآیند اکوکاردیوگرافی قلب در منزل
 7. تحلیل ساختار و عملکرد
 8. چاپ عکس از دستگاه
 9. یادداشت تفسیر های انجام شده توسط متخصص قلب و عروق
 10. ارائه ریپورت و گزارش نهایی 

فرآیند کلی انجام اکوقلب در منزل به صورت موارد بالا می باشد، در مورد مدت زمان انجام اکوقلب در منزل از شروع فرآیند انجام پروسیجر نهایتا 15 الی 20 دقیقه طول می کشد که در این مدت هیچ گونه دردی را شما احساس نخواهید کرد.

آیا اکو قلب در منزل خطرناک است؟

در رابطه با این سوال باید پاسخ دهیم که خیر، زیرا اکو قلب همانند سایر سونوگرافی هایی که برای بیماران تجویز می گردد از طریق امواج التراسونیک بوده و این امواج غیریونیزان می باشند، امواج غیر یونیزان همانند امواج التراسونیک بی خطر می باشند و حاصل صوت های ماورای شنوایی می باشد که با اصابت به بافت سبب ایجاد تحریک می گردند و این تغییر را پروب تفسیر و به دستگاه می فرستد و به شکل تصویر ظاهر می گردند.

اکو قلب در منزل برای چه کسانی پیشنهاد می گردد؟ 

 • افراد سالمند: برای سالمندانی که توانایی حرکت کافی برای رساندن خود به مراکز درمانی و بیمارستان ها را ندارند انجام اکوقلب در منزل یکی از موارد بسیار مهم و کاربردی می باشد.

اکوکاردیوگرافی برای سالمندان

 • برای مادران باردار: مادران بارداری که دچار مشکلات گذرای قلبی در دوران بارداری خود می گردند و توانایی ماندن در صف های طولانی مراکز درمانی و طبی را ندارند انجام اکو قلب در منزل توسط مرکز اکوقلب شبانه روزی درمان نو  کمک بسیار زیادی به درمان آن ها خواهد کرد، زیرا در یک مادر باردار قلب اوست که سبب تغذیه جنین و خود او می گردد و این اهمیت بسیار بالای این ارگان را در این افراد نشان می دهد.

اکوکاردیوگرافی قلب در منزل

 • بیماران با مشکلات دریچه ای: در بیمارانی که دارای مشکلات دریچه حاد می باشند و پایش بهبودی دریچه های قلبی آن ها با استفاده از انجام اکوکاردیوگرافی مشخص می گردد انجام اکوقلب در منزل گزینه بسیار مناسبی خواهد بود، زیرا این افراد توانایی حرکت و طاقت ماندن در صف های طولانی نوبت دهی مراکز درمانی را ندارند، همچنین تشخیص قطعی همراه اکوکاردیوگرافی برای پزشک از بهبود بیمار گرفتن نوار قلب در منزل می باشد.

اکوکاردیوگرافی در دردهای شدید

 • افراد دارای درد شدید قبلی: در بیماران دارای درد های شدید قلبی بهترین گزینه عدم تحرک است، زیرا زمانی که درد قلبی عود می کند عروق نیز تنگ می گردد، این تنگی عروق احتمال ایجاد سکته را در این بیماران بسیار افزایش خواهد داد، از این رو در این افراد درخواست اکوقلب و یا اخذ نوار قلب در منزل با توجه به ویزیت متخصص قلب در منزل می تواند کمک بسیار بزرگی در عملکرد قلبی آن ها برای آینده داشته باشد.
 • بیماران دارای ضربان قلب نا به جا یا آریتمی:برخی افراد دارای ضربان قلب نابه جا یا به اصطلاح پزشکی دارای آریتمی و دیس ریتمی می باشند، این افراد به دنبال حرکت احتمال خطر افزایش ضربانات با سرعت بالا و خطر ساز مانند VTACH و VF را در کمین دارند، برای این دسته از افراد نیز انجام ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل و انجام اکوقلب در منزل از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد.

اقدامات لازم قبل از انجام اکو قلب در منزل چیست؟ 

 1. عدم استفاده نمودن از داروی خاص به خصوص داروهای کاهنده ضربان قلب (البته اگر طبق نظر پزشک باشد موردی ندارد)
 2. خواب کافی
 3. استفاده از لباس های گشاد برای دسترسی بهتر به قفسه سینه
 4. در خانم ها عدم استفاده از سینه بند
 5. عدم نوشیدن قهوه و چایی تا 2 ساعت قبل از اکوکاردیوگرافی
 6. عدم مصرف نمک تا 6 ساعت قبل از اکو
 7. نوشیدن مایعات (آب) به میزان کافی
 8. عدم داشتن استرس
 9. فراهم نمودن فضای کافی برای انجام اکو توسط متخصص قلب
 10. فراهم نمودن محیطی با تهویه مناسب و دسترسی به سیستم روشنایی و خاموشی محیط
 11. عدم استفاده از سیگار در افراد سیگاری
 12. عدم استفاده از تحریک کننده های قلبی
 13. عدم استفاده از غذای پرحجم قبل از اکو 

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

بله، در هر لحظه از شبانه روز امکان اخذ اکوکاردیوگرافی اورژانسی وجود دارد.

اکوکاردیوگرافی در منزل نهایتا تا 30 دقیقه در منزل به طول می انجامد.

بله، خدمات اکوکاردیوگرافی در منزل را متخصص قلب انجام می دهد.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید
مشاوره
فوری
÷