ثبت درخواست فوری
 • اکوکاردیوگرافی
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
اکوکاردیوگرافی

 

بررسی ابعاد دریچه های قلبی، افتادگی دریچه یا پس زدن خون، وجود حفرات اضافی در قلب و میزان کفایت قلب در برون ده قلبی و غیره می تواند از اطلاعات بسیار مفید اکوکاردیوگرافی توسط متخصص قلب باشد، از آن جایی که برخی مراکز در انجام اکوکاردیوگرافی دارای نوبت دهی طولانی هستند و این امر می تواند برای فرد گیرنده خدمت خطرناک باشد، خدمات اکوکاردیوگرافی در منزل در کوتاه ترین زمان ممکن بسیار با ارزش و کاربردی باشد و مرکز درمان نو نیز در راستای تحقق این هدف بزرگ با شما عزیزان هم سو می باشد، کافی است با ما در تماس باشید و تا ادامه مطالب ما را همراهی نمایید.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

اکو قلب در منزل

اکوکاردیوگرافی در منزل

درد هایی که در ناحیه بالایی و سمت چپ قفسه سینه مان احساس می کنیم این فکر را به ذهنمان می رسانند که نکند قلب ما دچار مشکلی شده است! یا در برخی از افراد که به دنبال پیاده روی دچار تنگی نفس و فشردگی ناحیه چپ قفسه سینه می گردند این خطر وجود دارد که قلب این اشخاص دچار عارضه یا مشکلی شده که سبب آزار آنان گردیده است و یا به صورت مادرزادی وجود داشته ولی تا آن لحظه بروز نکرده است.
به هر حال در بسیاری از افراد به علل مختلف درد های قلبی و مشکلات قلبی به مرور زمان گریبان گیر آن ها خواهد شد و از آن جایی که قلب یک ارگان بسیار مهم در عملکرد طبیعی بدن می باشد و قدرت بازسازی خود همانند کبد را ندارد، انجام پروسیجر های درمانی همانند اکوقلب در منزل یا مراکز درمانی، نوار قلب در منزل و سایر آزمایشات تشخیصی می تواند کمک بسیار زیادی به نجات این ارگان از خطرات احتمالی بکند، در گذشته برای انجام اکوقلب افراد دارای مشکلات قلبی، باید ابتدا نوبت خود را اخذ می کردند و با گذشت چند روز تا هفته اقدام به انجام اکو نزد متخصص قلب و عروق می نمودند، ولی امروزه با اینترنتی شدن کسب و کار ها، تنها با یک تماس با مراکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل می توانید بهترین متخصص قلب و عروق را کمتر از یک ساعت جهت انجام ویزیت و اکوقلب در منزل فرابخوانید، مرکز خدمات پرستاری و پزشکی درمان نو با بهره مند بودن از تجهیزات عالی در لاین مراقبتی قلبی آماده خدمت به افراد دارای مشکلات قلبی می باشد تا در صورت ثبت درخواست عزیزان مبنی بر اکو قلب شبانه روزی تمهیدات لازم را فراهم نماید، همچنین شما عزیزان جهت دریافت خدمت گواهی فوت در منزل در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد هر آن چیزی که شما برای دانستن اکو قلب در منزل نیاز دارید را با هم مطالعه نماییم.

اکو قلب چیست؟

به فرآیندی پزشکی که جهت نشان دادن ساختار، عملکرد و بیماری های قلبی با رساندن امواج صوتی التراسوند به بافت قلب انجام می شود اکو قلب می گویند، نام دیگر اکو قلب همان اکوکاردیوگرافی می باشد، در این پروسیجر درمانی نتایج به صورت عکس و ریپورت واضح می باشد.

دستگاه اکو قلب چگونه کار می کند؟

نحوه کارکردن دستگاه اکوکاردیوگرافی

دستگاه اکو قلب در واقع همان دستگاه سونوگرافی می باشد و فرآیند کار کردن آن ها با امواج صوتی فراصوت یا اولتراسوند ultrasound است ، تفاوت واضح بین دو دستگاه اکوقلب در منزل و سونوگرافی در منزل در این است که در دستگاه اکوقلب آیتم هایی از نقطه نظر سایز بندی، کات برداری و غیره وجود دارد که در سونوگرافی وجود ندارد، به همین علت دستگاه اکو کاردیوگرافی بسیار دقیق تر و کارایی بالا در پیمایش مشکلات قلبی و عروقی را دارد.

اکو قلب در منزل را چه کسی انجام می دهد؟ 

متخصصین بیماری های قلب و عروق یا کاردیولوژیست ها با داشتن اطلاعات کافی از بیماری های قلبی، مشکلات دریچه ای، بیماری های عفونی و غیره اکوکاردیوگرافی در منزل را انجام می دهند، این متخصصین با دانستن نحوه استفاده از دستگاه اکوقلب و اعلام نتایج، مهم ترین اقدام را برای درمان بیماری قلبی ما در منزل خود انجام می دهند.

چه زمانی اکو قلب در منزل لازم است؟

چه زمانی اکوکاردیوگرافی در منزل نیاز است؟

به صورت کلی در افراد سالمند و افرادی که دارای درد های تیپیکال قلبی typical pain (دردی که نمی توان آن را به صورت نقطه ای نشان داد، مثلا نمی توان گفت که در یک نقطع می باشد و این درد منتشره و منطقه مبهمی نیز دارد) می باشند انجام آزمایشات قلبی به خصوص اکو قلب در منزل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، از آن جایی که درد های قلبی به یک باره ایجاد شده و امکان دارد که به دنبال خود آسیب های فراوانی را به عضله قلب وارد نماید، از این رو انجام به موقع بلافاصله بعد از شروع درد های قلبی تیپیک و غربالگری های ویژه مانند اکوقلب درد منزل ، نوار قلب در منزل، گرفتن آزمایش خون فاکتور های قلبی و ویزیت متخصص قلب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، شما عزیزان برای دسترسی به بهترین کاردیولوژیست انجام دهنده اکو قلب در منزل می توانید با ما در تماس باشید.

انواع اکوکاردیوگرافی در منزل 

برای انجام اکوقلب در منزل، پزشک متخصص قلب از راه های زیر می تواند این پروسیجر را انجام دهد:

 • اکو ترانستوراسیک Transthoracic در منزل: در این روش متخصص قلب با پروب دستگاه اکوکاردیوگرافی از سطح قفسه سینه فرد برای دستیابی به اطلاعات ساختار و عملکرد قلب استفاده می نماید، این روش یک روش کاملا بی خطر می باشد که در آن می توان به اطلاعات بسیار مهم مانند: میزان برون ده قلبی ، قدرت قلب یا به اصطلاح EF قلب، ساختار قلب و غیره دسترسی پیدا نمود.
 • اکو داپلر قلب Doppler echo در منزل: در این روش همانند روش ترانستوراسیک پزشک متخصص قلب از روی سطح پوست با استفاده از پروپ به اطلاعات ابعاد و ساختار قلب پی می برد ، تفاوت این روش این است که با استفاده از MODE رنگی دستگاه اکوکاردیوگراف (داپلر) میزان رنگ گرفتن عضله قلب مشخص خواهد شد، بافتی که رنگ بهتری به خود بگیرد از سلامت بیشتری برخورد می باشد و بافتی که رنگ کافی به خود نگیرد به اصطلاح آکنز Akens یا بی فعالیت شده است، این روش در بیماران دیابتی که قبلا دچار سکته قلبی شده اند ولی به علت اختلالات نوروپاتی و عصبی متوجه نشده اند در منزل کاربرد بسیار بالایی دارد. 

اکو کالر داپلر قلب

 • اکو تخصصی Specialized در منزل: این اکو برای بیماران دارای اختلالات مهم مانند کاردیومیوپاتی های گسترده، انواع سندروم های قلبی و غیره استفاده می گردد ، تفاوت این روش با روش عادی این است که ابعاد، دریچه ها و ساختار دیگر قلب در این روش با سیستم به روز تر و تخصصی تر آزمایش می گردند، در ضمن لازم به ذکر است که این روش همانند روش ترانستوراسیک از روی سطح قفسه سینه و با استفاده از پروب دستگاه اکوقلب در منزل می باشد.
 • اکو از راه مری یا Trans Oesophageal Echocardiography: این روش معمولا در خانه انجام نمی گردد و برای انجام آن بهتر است که به بیمارستان مراجعه نماییم، در این روش که روش فوق حرفه ای و برای افراد دارای مشکلات خیلی حاد قلبی استفاده می گردد، پزشک کاردیولوژیست با استفاده از راه مری و دوربین و پروپ اکوکاردیوگرافی به ابعاد و ساختار دریچه ها به همراه وجود کلات (جسمی سفت که به دیواره قلب و یا رگ ها می چسبد و ساختاری همانند چربی سفت و خشک یا خون سفت شده و خشک شده دارد) می پردازند، این روش معمولا برای افرادی که دارای درد های جزیی تا شدید با حال عمومی خوب هستند از سمت متخصص قلب توصیه نمی گردد و معمولا برای افراد قبل از عمل جراحی قلب یا دریچه قلبی مانند تعویض دریچه میترال MVR و یا AVR توصیه می گردد.

اکو از طریق مری

 • اکو استرس در منزل: در این روش نیز که هم می تواند در منزل و هم در محیط درمانی انجام گردد، فرد با تحرک بر روی تردمیل سبب ایجاد استرس ورزشی بر لب می گردد و در همین حین پزشک متخصص قلب با استفاده از دستگاه اکوکاردیوگرافی در منزل به ابعاد، اختلالات و ساختار قلب پی می برد، شما عزیزان برای دریافت خدمات اکو قلب در منزل و خدمات وصل سرم تقویتی در منزل  می توانید با اپراتور های ما در تماس باشید.

اکوقلب در منزل چگونه انجام می گردد و چقدر طول می کشد؟

مراحل انجام اکو قلب در منزل:

 1. آماده سازی دستگاه توسط پزشک
 2. دادن موقعیت مناسب به بیمار مثلا پزشک به بیمار می گوید که سمت چپ خود بخوابد یا راست
 3. آماده سازی بیمار
 4. استفاده از ژل لوبریکانت بر پایه آب که رسانایی را با سطح پوست بیشتر می نماید و سبب انتقال جریان امواج صوتی به داخل بافت قلب می گردد
 5. استفاده از پروب دستگاه اکوقلب
 6. شروع فرآیند اکوکاردیوگرافی قلب در منزل
 7. تحلیل ساختار و عملکرد
 8. چاپ عکس از دستگاه
 9. یادداشت تفسیر های انجام شده توسط متخصص قلب و عروق
 10. ارائه ریپورت و گزارش نهایی 

فرآیند کلی انجام اکوقلب در منزل به صورت موارد بالا می باشد، در مورد مدت زمان انجام اکوقلب در منزل از شروع فرآیند انجام پروسیجر نهایتا 15 الی 20 دقیقه طول می کشد که در این مدت هیچ گونه دردی را شما احساس نخواهید کرد.

آیا اکو قلب در منزل خطرناک است؟

در رابطه با این سوال باید پاسخ دهیم که خیر، زیرا اکو قلب همانند سایر سونوگرافی هایی که برای بیماران تجویز می گردد از طریق امواج التراسونیک بوده و این امواج غیریونیزان می باشند، امواج غیر یونیزان همانند امواج التراسونیک بی خطر می باشند و حاصل صوت های ماورای شنوایی می باشد که با اصابت به بافت سبب ایجاد تحریک می گردند و این تغییر را پروب تفسیر و به دستگاه می فرستد و به شکل تصویر ظاهر می گردند.

اکو قلب در منزل برای چه کسانی پیشنهاد می گردد؟ 

 • افراد سالمند: برای سالمندانی که توانایی حرکت کافی برای رساندن خود به مراکز درمانی و بیمارستان ها را ندارند انجام اکوقلب در منزل یکی از موارد بسیار مهم و کاربردی می باشد.

اکوکاردیوگرافی برای سالمندان

 • برای مادران باردار: مادران بارداری که دچار مشکلات گذرای قلبی در دوران بارداری خود می گردند و توانایی ماندن در صف های طولانی مراکز درمانی و طبی را ندارند انجام اکو قلب در منزل توسط مرکز اکوقلب شبانه روزی درمان نو  کمک بسیار زیادی به درمان آن ها خواهد کرد، زیرا در یک مادر باردار قلب اوست که سبب تغذیه جنین و خود او می گردد و این اهمیت بسیار بالای این ارگان را در این افراد نشان می دهد.

اکوکاردیوگرافی قلب در منزل

 • بیماران با مشکلات دریچه ای: در بیمارانی که دارای مشکلات دریچه حاد می باشند و پایش بهبودی دریچه های قلبی آن ها با استفاده از انجام اکوکاردیوگرافی مشخص می گردد انجام اکوقلب در منزل گزینه بسیار مناسبی خواهد بود، زیرا این افراد توانایی حرکت و طاقت ماندن در صف های طولانی نوبت دهی مراکز درمانی را ندارند، همچنین تشخیص قطعی همراه اکوکاردیوگرافی برای پزشک از بهبود بیمار گرفتن نوار قلب در منزل می باشد.

اکوکاردیوگرافی در دردهای شدید

 • افراد دارای درد شدید قبلی: در بیماران دارای درد های شدید قلبی بهترین گزینه عدم تحرک است، زیرا زمانی که درد قلبی عود می کند عروق نیز تنگ می گردد، این تنگی عروق احتمال ایجاد سکته را در این بیماران بسیار افزایش خواهد داد، از این رو در این افراد درخواست اکوقلب و یا اخذ نوار قلب در منزل با توجه به ویزیت متخصص قلب در منزل می تواند کمک بسیار بزرگی در عملکرد قلبی آن ها برای آینده داشته باشد.
 • بیماران دارای ضربان قلب نا به جا یا آریتمی:برخی افراد دارای ضربان قلب نابه جا یا به اصطلاح پزشکی دارای آریتمی و دیس ریتمی می باشند، این افراد به دنبال حرکت احتمال خطر افزایش ضربانات با سرعت بالا و خطر ساز مانند VTACH و VF را در کمین دارند، برای این دسته از افراد نیز انجام ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل و انجام اکوقلب در منزل از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد.

اقدامات لازم قبل از انجام اکو قلب در منزل چیست؟ 

 1. عدم استفاده نمودن از داروی خاص به خصوص داروهای کاهنده ضربان قلب (البته اگر طبق نظر پزشک باشد موردی ندارد)
 2. خواب کافی
 3. استفاده از لباس های گشاد برای دسترسی بهتر به قفسه سینه
 4. در خانم ها عدم استفاده از سینه بند
 5. عدم نوشیدن قهوه و چایی تا 2 ساعت قبل از اکوکاردیوگرافی
 6. عدم مصرف نمک تا 6 ساعت قبل از اکو
 7. نوشیدن مایعات (آب) به میزان کافی
 8. عدم داشتن استرس
 9. فراهم نمودن فضای کافی برای انجام اکو توسط متخصص قلب
 10. فراهم نمودن محیطی با تهویه مناسب و دسترسی به سیستم روشنایی و خاموشی محیط
 11. عدم استفاده از سیگار در افراد سیگاری
 12. عدم استفاده از تحریک کننده های قلبی
 13. عدم استفاده از غذای پرحجم قبل از اکو 

در اکوی قلب در منزل چه چیزی مشخص می شود؟

9 مورد از مهم ترین کاربرد های اکو قلب در منزل را می توان به:

 • چگونگی کارکرد قلب:نحوه کارکرد قلب به صورت منظم یا غیر منظم در اکو قلب قابل تشخیص می باشد، کارکرد صحیح قلب زمانی است که موج الکتریکی فعالیت قلب از دهلیز به سمت بطن و از بطن به تمام بطن باشد، اگر یک گره ناهماهنگ در این مسیر شروع به زدن نماید یا در هدایت امواج اختلال به وجود بیاید کارکرد صحیح قلب به هم خواهد خورد.
 • ساختار قلب: در قلب سالم باید ساختار تمام نقاط قلب به یک شکل باشد، در بیمارانی که دچار فشار خون غیر قابل کنترل یا Uncontrollable blood pressure شده اند و مدتی هم است که از داروهای کاهنده فشار مصرف نمی نمایند بطن ها بزرگ تر از حالت طبیعی می باشد، در ورزشکاران نیز به دلیل قدرت قلب بالا حجم عضلانی افزایش یافته و قلب بزرگتر از حالت طبیعی می باشد.

ساختار قلب در اکوکاردیوگرافی

 • برون ده قلبی: یک مورد دیگر از اطلاعاتی که اکوقلب در منزل به ما می دهد میزان برون ده قلب یا Cardiac output می باشد، برون ده قلبی معمولا باید بین 55 الی 60% باشد، این برون ده در سکته های قلبی معمولا تا 10% نیز افت می نماید و این به علت این است که در سکته ای قلبی عضله قلب دچار نکروز و مرگ شده است و دیگر هدایتی که در مورد آن صحبت کردبم به درستی انجام نمی گیرد.
 • دریچه ها: از کاربرد های دیگر اکوقلب در منزل تعیین وضعیت دریچه های قلبی اعم از درچه دهلیزی بطنی، بطنی آئورت، بطنی ریوی می باشد، دریچه ها معمولا به دنبال افتادگی یا پرولاپس Prolapse و یا ضعف ساختار و پس زدن خون valve regurgitation کارایی اصلی خود را از دست می دهند و این امر سبب کاهش برون ده قلبی نیز می گردد.

ضعف دریچه ها

 • وجود اختلال در دیواره ها: کاربرد دیگر اکو قلب تعیین اختلال در دیواره بین دو بطن ، بین دو دهلیز و بین دهلیز و بطن می باشد، در برخی از نوزادانی که به دنیا می آیند به صورت مادرزادی و وراثتی سوراخی بین دو بطن و یا دهلیز وجود دارد که به ترتیب به آن ها VSD و ASD می گویند، این سوراخ ها سبب می شوند تا قلب کارکرد صحیح خود و تصفیه خون را به نظم خود انجام ندهد و خون تمیز و کثیف با هم در قلب مخلوط شوند.

وجود اختلال در دیواره

 • وجود مایع در اطراف قلب: اطلاعات دیگری که از اکوقلب در منزل قابل مشاهده است، وجود مایع اضافی در اطراف قلب می باشد، این مایع اضافی می تواند ناشی از یک عفونت باشد که پریکاردیت pericarditis نامیده می شود یا ناشی از اختلال در برون ده قلبی باشد که توانایی جمع آوری آب و خون پمپ شده را به صورت مجدد به قلب ندارد، در بیماران دارای برون ده قلبی زیر 20% درصد این عارضه بیشتر قابل مشاهده خواهد بود.

پریکاردیت در اکو

 • عفونت: از دیگر کاربرد های اکو، تعیین بیماری عفونت قلب می باشد، قلب دارای 3 لایه اصلی می باشد، این لایه ها به ترتیب از بیرون به داخل پریکارد، میوکارد و آندوکارد می باشد، این لایه ها از جنس عضله و یک پوشش در اطراف  خود می باشند که هر کدام توانایی جذب عفونت خون و بدن را نیز دارند، به دنبال کوچکترین نوع عفونت احتمال ایجاد عفونت در این لایه ها وجود دارد، اگر هر یک از این لایه ها دچار عفونت شود و درمان نیز انجام نگردد ، احتمال آسیب بسیار شدید قلبی وجود دارد، با انجام اکوقلب در منزل می توان به صورت قطعی تشخیص عفونت در پرده های قلب را انجام داد.
 • لخته در حفره های قلب: از دیگر اطلاعاتی که اکو به ما می دهد و بسیار با ارزش نیز می باشد، تعیین وجود لخته در حفرات داخلی دهلیز و بطن ها می باشد، البته همیشه امکان دارد که لخته نباشد و یک قرص چرب باشد که حالتی بسیار سفت به خود گرفته است و نام آن پلاک چربی fatty plaque می باشد، این پلاک ها و لخته ها هر آن و به هر دلیلی از حفره داخل بطن و دهلیز جدا گردند و به سمت رگ های کوچکتر از خود حرکت نمایند دچار گرفتگی آن عروق و آسیب به نواحی بعد از خود می گردند، اگر این عروق در مغز باشد احتمال ایجاد سکته مغزی بسیار بالا خواهد بود، با انجام اکو در منزل می توان به آسانی این پلاک ها را تشخیص داده و برای درمان و حذف آن ها اقدام نمود.

لخته در حفره های قلبی

 • نامظم بودن نحوه حرکت قلب:در برخی از بیماری ها مانند سکته قلبی، با استفاده از اکوقلب می توان مشخص کرد که قلب آیا به صورت طبیعی وار فعالیت دارد یا در فعالیت خود دچار مشکل شده است؟ قلب هایی که به دنبال سکته های قلبی دچار آسیب می گردند دیگر فعالیت طبیعی و سالم خود را از دست می دهند و به اصطلاح می گویند که قلب بیمار حرکت نامظم دیواره ای قلب Abnormality wallmotion دارد.

چه بیماریی هایی در انجام اکو قلب در منزل قابل تشخیص می باشند؟

 • کاردیومیوپاتی: نام دیگر این بیماری اختلال در بافت عضله ماهیچه های قلبی می باشد، این اختلال می تواند به دلایل مختلف مانند: سیگار، قلیان، استرس، خواب ناکافی و غیره اکتسابی باشد و یا از طریق ارث و وراثت از مادر به جنین منتقل گردد، غربالگری هایی توسط اکو قلب نوزاد در منزل انجام می گردد که از همان ابتدا مشخص شود که قلب کودک دارای مشکل می باشد یا خیر، برای درمان این اختلالات انواع مختلفی از تکنیک ها وجود دارد مانند قراردادن باتری در قلب، گذاشتن پمپ قوی بر سر آئورت و رگ اصلی قلبی که سبب ایجاد مکش در بطن ها می گردد و باعث می شود تا خون کافی به داخل آئورت ریخته شود.
 • پرولاپس دریچه میترال: این بیماری افتادگی دریچه سمت چپ قلب می باشد، به علت افتادگی دریچه پرولاپس احتمال ایجاد تنگی نفس، سنکوپ، بی حالی و ناتوانی وجود دارد، این عارضه معمولا در زنان تا 85% شایع است، به دنبال بارداری ها نیز احتمال نمایان شدن علائم این بیماری وجود دارد، اگر پرولاپس میترال تشدید گردد باید دریچه میترال خارج و در عوض دریچه مصنوعی به جای آن گذاشته شود.

پرولاپس دریچه میترال قلب

 • میترال استنوزیس: نام دیگر این بیماری تنگی دریچه میترال است، اگر دریچه میترال نتواند به اندازه کافی باز شود و خون را به بطن ها از سمت دهلیز ها هداست کند، میترال استنوزیس Mitral stenosis وجود دارد، اگر علائم این حالت تشدید شود باید عمل تعویض دریچه میترال رخ دهد.
 • پس زدن خون از دریچه میترال: در این حالت نیز به دلیل عدم کفایت دریچه میترال خون به صورت خودبه خودی به دهلیز ها پس می زند، این حالت نیز سبب ایجاد اختلال شدید در کارکرد قلب می شود.
 • آندوکاردیت: عفونت و بیماری لایه داخلی قلب را آندوکاردیت Endocarditis می گویند، آندوکاردیت اگر درمان نشود باعث آسیب شدید به داخل دریچه ها خواهد شد.
 • میوکاردیت: عفونت لایه میانی قلب را میوکاردیت می گویند، از آنجا که میوکارد عضله اصلی و قوی قلب است در صورت ایجاد عفونت در این عضله احتمال ایجاد سنکوپ، افت شدید برون ده قلبی و غیره وجود دارد.
 • پریکاردیت: همانطور که در موارد بالا نیز گفته شده پریکارد لایه خارجی عضله قلب می باشد، اگر این لایه نیز دچار عفونت گردد کشش قلب از بین رفته و این امر احتمال ایجاد آریتمی های خطرناک قلبی، کاهش برون ده قلب و مرگ را به دنبال دارد.
 • سکته قلبی: در برخی از سکته های قلبی مانند سکته قلبی ناحیه پایین قلب که به اینفریور نیز معروف است (Inferior MI)، احتمال سفت شدن نقطه مرکزی پخش پیام های الکتریکی قلب یا PMI و پارگی آن بسیار زیاد خواهد بود، با انجام اکو قلب در منزل می توان از تجویز داروهای ممنوع در این حالت مانند هیدروکورتیزون و سایر دسته های مشابه جلوگیری نمود.

سکته قلبی در اکو

 • بزرگی بیش از حد بطن ها و دهلیز: یک بیماری شایع قلبی دیگر، بزرگی بیش از حد بطن ها و دهلیز ها می باشد، این بیماری می تواند ناشی از فشار خون باشد، اگر این بیماری درمان نگردد احتمال آسیب به عضله قلبی بسیار بالا خواهد رفت و این امر بستر را برای فعالیت کانون های پیام ساز قلب باز خواهند کرد.
 • وجود حفره بطنی _ بطنی: به این حالت vsd نیز می گویند، این اختلال به صورت مادرزادی قابل انتقال است، در کودکانی که دچار این عارضه هستند هر چه سریعتر باید درمان و ترمیم این نقطه انجام شود.
 • وجود حفره دهلیزی _ دهلیزی: به این حالت asd می گویند، این حالت زمانی رخ می دهد که فرد دارای حفره در دهلیز های خود باشد، این حفره سبب اخلاط خون تمیز  کثیف خواهد شد و این امر در عملکرد طبیعی قلب تاثیر بسیار منفی خواهد گذاشت.
 • اختلالات دریچه ترایکوسپید: این دریچه در سمت راست قلب وجود دارد، اگر این دریچه دچار تنگی، پس زدن خون و افتادگی گردد احتمال آسیب های عضلانی قلب و خطر ایجاد تنگی نفس، بی حالی، ضعف و سنکوپ وجود دارد که با اخذ نوار مغز در منزل می توان وضعیت مغزی فرد پس از سنکوب را سنجش نمود.

آزمایشات قلبی پس از تست قدرت قلب در منزل کدامند؟

اگر اکو در خانه انجام گردد و جواب و تفسیر آن به نفع مشکل قلبی باشد، پزشک متخصص قلب و عروق برای بیمار از آزمایشات و پروسیجر های تکمیلی استفاده می نماید که مهم ترین آن ها:

 1. تجویز آنژیوگرافی
 2. تجویز تست ورزش
 3. اسکن پرفیوژن
 4. گرفتن نوار قلب
 5. آزمایشات قلبی
 6. تست تیلت قلبی
 7. تست الکتروفیزیولوژی قلبی یا eps
 8. تجویز هولتر مانیتورینگ
 9. اسکن استرس قلبی با دیپیریدامول 

مزایای استفاده از اکو قلب در منزل تهران

مزایای اکو قلب

 1. کاهش استرس و تشویش ذهنی و مشخص شدن روند تشخیص  درمان 
 2. تشخیص دقیق تر با توجه به آرام بودن مکان پروسیجر برای متخصص قلب و عروق 
 3. صرفه جویی در زمان 
 4. صرفه جویی در هزینه ها 
 5. جلوگیری از انتقال عفونت از مراکز درمانی به منزل 
 6. جلوگیری از اتلاف وقت در ماندن صف های طولانی نوبت دهی مراکز درمانی 
 7. تقبل پوشش بیمه ای 
 8. دسترسی آسان و کمتر از 1 ساعت به پروسیجر 
 9. استفاده شبانه روزی و 24 ساعته از خدمات 
 10. امکان دریافت خدمات هم زمان پزشکی مانند ویزیت متخصص زنان در منزل یا تزریق سرم در منزل
 11. امکان ایجاد پیگیری لحظه ای از جانب متخصص قلب و عروق پس از ویزیت و انجام اکو در منزل 

هزینه اکو قلب در منزل چقدر است؟

تعرفه اکو قلب در منزل با توجه به ابلاغیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر قیمت گذاری خدمات پزشکی و پرستاری در منزل از جانب مراکز ارائه دهنده این خدمات می باشد، همه هزینه های درمانی و خدماتی در منزل طبق قیمت گذاری های این سازمان بوده و مرکز خدمات پرستاری و پزشکی درمان نو نیز از این مفاد برای دریافت هزینه خدمات استفاده می نماید، هزینه اکو قلب در منزل امسال 1.000.000 میلیون تومان است، شما عزیزان در صورتی که درخواست اکوقلب در منزل را از این موسسه دارید کافی است درخواست خود را به اپراتور ها اعلام نمایید تا هم در مورد هزینه های این پروسیجر اطلاعات کافی حاصل نمایید و هم در کوتاه ترین زمان ممکن پزشک متخصص قلب به همراه دستگاه اکوکاردیوگرافی پرتابل به منزل شما اعزام گردد.

اکو قلب در منزل تهران شبانه روزی

اکو قلب در منزل تهران

برای انجام اکو قلب در خانه، موسسه خدمات پرستاری و پزشکی مدیکال شو برنامه ریزی های گسترده برای کاربران عزیز خود تدوین نموده است، تمام مناطق تهران از قبیل شمال تهران، جنوب تهران، غرب تهران، شرق تهران و حتی مناطق اطراف تهران مانند: اسلامشهر، یافت آباد، احمد آباد، وردآورد، گرم دره، آبعلی، دماوند، فیرزکوه، بومهن، رودهن و غیره نیز از خدمات اکو قلب در خانه درمان نو می توانند بهره مند گردند، این خدمات به صورت 24 ساعته و شبانه روزی و در قالب 7 روزه هفته می باشد، تمام کاربران عزیز این مجموعه می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن از این خدمات استفاده نمایند، کافی است درخواست خود مبنی بر انجام اکو قلب پرتابل در خانه را به اپراتور های ما اعلام نموده تا در کوتاه ترین زمان ممکن پزشک به منزل شما اعزام گردد.

اکو قلب شبانه روزی شمال تهران

مناطق شمال تهران و محله های: زعفرانیه، آجودانیه، اختیاریه، قلهک، دولت، دیباجی، ازگل، سوهانک، مینی سیتی، شریعتی، ولیعصر، قیطریه، پاسداران، نیاوران، کامرانیه، داوودیه، جردن، الهیه، ظفر، ونک، اوین، درکه، شهرک آتی ساز، ولنجک، فرشته، اندرزگو، دربند، امام زاده صالح، دارآباد و غیره می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن با ثبت درخواست خود مبنی بر اعزام پزشک قلب و انجام اکو در خانه از خدمات این مجموعه بهره مند گردند.

اکو قلب شبانه روزی غرب تهران

مناطق غرب تهران و محله های: سعادت آباد، شهرک غرب، کوهک، چیتگر، اکباتان، دهکده المپیک، وردآورد، گرم دره، آزادی، بلوار فردوس، دریاچه خلیج فارس، جنت آباد مرکزی، جنت آباد جنوبی، جنت آباد شمالی، پونک، سیمون بولیوار، پاتریس لومومبا، صادقیه، ستارخان، توحید، شهر آرا، گیشا، مرزداران، یوسف آیاد، فاطمی غربی و غیره می توانند با ارائه درخواست خود به اپراتور های درمان نو در کوتاه ترین زمان ممکن از خدمات این مجموعه جهت اکو قلب در خانه استفاده نمایند.

اکو قلب شبانه روزی شرق تهران

مناطق شرقی تهران و محله های: تهرانپارس، تکاوران، دلاوران، نارمک، سید خندان، بومهن، رودهن، پیروزی، نبرد، حکیمیه، وحیدیه، خاک سفید، استخر، پروین، جشنواره، تسلیحات، لشگر، سراج، دردشت، گلبرگ، هفت حوض، فلکه های اول تا چهارم تهرانپارس، باقری، سبلان شمالی، سبلان جنوبی و غیره نیز می توانند از خدمات اکو قلب در منزل در کوتاه ترین زمان ممکن بهره مند گردند.

اکو قلب شبانه روزی جنوب تهران

مناطق جنوبی و محله های: دروازه غار، شوش، مولوی، راه آهن، شهرک راه آهن، شهرک شریعتی، پانزده خرداد، بازار بزرگ، ناصرخسرو، 30 تیر، امام خمینی، توپخانه، قصرالدشت، کارون، جیحون، خوش، میدان حر، بریانک، خیابان قزوین، میدان گمرک (رازی)، شهر ری، قرچک، ورامین، پاکدشت، پیشوا، اسلامشهر، یافت آباد، مهرآباد، مهر آباد جنوبی، خزانه، جی، شمشیری و غیره نیز می توانند از خدمات 24 ساعته و شبانه روزی اکو قلب در خانه درمان نو بهره مند گردند.

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

بله، در هر لحظه از شبانه روز امکان اخذ اکوکاردیوگرافی اورژانسی وجود دارد.

اکوکاردیوگرافی در منزل نهایتا تا 30 دقیقه در منزل به طول می انجامد.

بله، خدمات اکوکاردیوگرافی در منزل را متخصص قلب انجام می دهد.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید
مشاوره
فوری
÷