ثبت درخواست فوری
 • فصد خون
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
فصد خون

خدمات فصد خون در منزل شامل: رگ زنی به روش سنتی، تخلیه خون اضافی و تنظیم اخلاط اربعه می باشد، درواقع این پروسیجر یک روش درمانی در گذشته به حساب می آمد که امروزه جایگاه بسیار مهمی در علم طب سنتی گرفته است، این فرآیند سبب می شود که خون اضافی و عامل ایجاد کننده غلظت خون از طریق جداره عروق خارج شود و این امر سبب تعدیل میزان جریان خون و هموگلوبین خونی می گردد، نکته ای که باید به آن توجه نماییم آن است که فرد انجام دهنده این پروسیجر باید آگاهی کافی به علم آن داشته باشد که بیشترین تاثیر حاصل گردد، مرکز درمانی درمان نو با دارا بودن متخصصین امر فلبکتومی و فصد خون در منزل می تواند شما را در این کمک نماید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا تمام ابعاد مختلف این پروسیجر درمانی را خدمتتان شرح دهیم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

فصد خون در منزل

فصد خون در منزل

فصد خون در گذشته به معنای خارج کردن خون از جدار رگ به دنبال زدن تیغ در فردی که دارای خون مضر در بدن خود بود، به گفته بوعلی سینا و ابوریحان بیرونی در کتب خود، فصد خون از همان زمان نیز جایگاه و ارزش خود را بین مردم و جوامع داشت به طوری که اگر احساس می کردند فردی دچار عفونت یا یرقان شده است، با انجام فصد خون تلاش به خارج کردن خون از جدار رگ این بیماران می کردند، فصد خون در منزل امروزه بین مردم ایران به امری مبدل شده است که با انجام آن به صورت دوره ای، مسبب تمیزسازی خون خود می شوند، فصد خون در خانه سبب کاهش غلظت خون در این افرادی می شود که به طور منظم این پروسیجر درمانی را انجام می دهند، شما عزیزان جهت انجام فصد خون در منزل می توانید با مرکز پرستاری در منزل درمان نو در ارتباط باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان این مرکز این پروسیجر درمانی را در منزل شما برای شما انجام دهند، همچنین شما عزیزان می توانید از خدمات هم زمان مانند فیزیوتراپی در منزل نیز استفاده نمایند، با ما در این مطلب همراه باشید تا در مورد فصد خون به معنای نوین پزشکی، نحوه انجام آن، عوارض و فواید و سایر توضیحات مورد نیاز برای آن اطلاعات کافی در اختیار شما گذاشته شود.

فصد خون چیست؟

فصد خون در منزل

امروزه به خارج کردن حداقل 300 سی سی از خون داخل رگ هر شخص (ممکن ات تا 500 سی سی هم برسد) به صورت دوره ای (مثلا هر سال یک بار یا هر 6 ماه یکبار با توجه به آزمایش خون فرد) را فصد خون می گویند، این فصد خون می تواند هم در محیط کار باشد هم فصد خون در منزل و یا هم برای آقایان انجام شود و هم فصد خون در منزل برای خانم ها، در هر صورت هدف اصلی از فصد خون در منزل، کم کردن غلظت خون و کمک به جریان خون بهتر و اکسیژن رسانی با کیفیت تر است، انجام فصد خون از جانب مرکز خدمات پرستاری پزشکی درمان نو به صورت 24 ساعته و شبانه روزی انجام می شود.

چرا باید فصد خون در منزل را انجام داد؟

علت های مختلفی برای انجام فصد خون در خانه وجود دارد ولی از مهمترین های آن می توان به این مورد اشاره کرد که طب سنتی نوین و قدیم بیان می دارد که هر فرد بنا به اخلاط اربعه (مثلا بلغم، سودا، صفرا و دم که همان خون است) است که بدن وی در حال پالایش و تعادل سازی خون و بافت های خود می باشد، از این رو ابوریحان بیرونی و ابوعلی سینا اعتقاد داشتند که اگر فردی یکی از اخلاط 4 گانه اش به هم بخورد آنگاه دچار تغیرات پایداری بدن شده و این برای بدن وی بسیار مضر است، البته امروز هم همین قضیه در مورد علم نوین صدق می نماید، در علم نوین میگویند ضربان قلب، فشار خون، سطح اکسیژن خون و تعداد تنفس است که نشان دهنده علائم همودینامیک یا پایداری بدن می باشد و هر کدام از آن ها دچار اختلال گردد فرد شدیدا از حالت همودینامیک و پایداری خارج خواهد شد، از این رو برای متعادل سازی سطح همودینامیک و پایداری بدن نیاز شده که از فصد خون به گفته گذشتگانمان و پزشکان حال استفاده نماییم، فصد خون در منزل از فصد خون در محیط درمانی بسیار بهتر و راحت است، چرا که در منزل خودمان احساس بهتر و راحت تری می نماییم و همچنین نیاز به طی کردن مسافت طولانی و ترافیک تا بیمارستان را نخواهیم داشت.

تفاوت فصد خون با حجامت در منزل چیست؟

تفاوت فصد خون با حجامت در منزل چیست؟

شاید در عمق ماجرا شباهت های این دو به هم بسیار زیاد تر از تفاوت آن ها باشد، در هر دور هدف تنظیم اخلاط اربعه و کمک به پایداری بدن است، ولی عمده تفاوت آن ها در نحوه انجام تکنیک و همچنین میزان خونی است که فرد در هر نوبت از دست می دهد، در گذشته پزشکان طب سنتی بر این باور بودند که هر چند مدت یکبار بدن انسان نیاز به خارج کردن خون از جدا رگ یا بر اساس مزاج شخص از مناطقی است که باعث تنظیم اخلاط وی گردد، از این رو اعتقاد بسیار زیادی در انجام حجامت و فصد خون داشتند، در هر صورت همانطور که گفته شد عمده تفاوت بین حجامت در منزل و فصد خون در منزل در میزان خونی است که شخص در هر نوبت از انجام این تکنیک ها از دست می دهد، در حجامت نحوه انجام گذاشتن بادکش و تیغ زدن بادکش هاست که نهایتا 200 سی سی از خون فرد تخلیه می شود ولی در فصد خون نهایت خونی که فرد از دست می دهد 500 سی سی با جبران مایع مثل سرم بعد از انجام تکنیک است.

تفاوت فصد خون با اهدا خون چیست؟

تفاوت فصد خون با اهدا خون چیست؟

بین فصد خون و اهدا خون تفاوت های مهم ای وجود دارد که به مهم ترین آن ها در این مطلب می پردازیم.
از مهم ترین تفاوت های فصد خون و اهدا خون می توان به  10 مورد اشاره نمود که:

 1. در اهدا خون از یک اندام خون گرفته می شود (مثلا یا دست راست یا دست چپ) ولی در فصد خون از چند اندام خونگیری انجام می شود (البته در هر نوبت از فصد فقط از یک اندام)، مثلا یکبار دست راست، یکبار پای راست و غیره
 2. در اهدا خون فقط از دست خونگیری می شود ولی در فصد از زبان هم امکان دارد فصد خون انجام شود.
 3. اهدا خون یک روش درمانی نیست، چون هدف فقط خارج کردن خون از رگ است، ولی فصد خون با توجه به رگ ای که در ناحیه مثلا واریسی قرار دارد انجام شده و هدف خارج کردن سودا و غیره است.
 4. میزان خون در اهدا با فصد خون فرق می کند.
 5. گستردگی خون گیری در فصد خون بیشتر از انتقال خون است، با انجام آزمایش در منزل می توان به میزان هموگلوبین و ارزش این پروسیجر درمانی پی برد.
 6. شرط سن یا وزن در اهدا خون وجود دارد، ولی در فصد خون با توجه به بیماری فرد انجام شده و شرطی برای انجام آن وجود ندارد.
 7. وجود برخی بیماری ها مثل سرماخوردگی، درد دل و غیره بر انجام اهدا خون موثر است در صورتی که شاید هدف از فصد خون درمان سرماخوردگی باشد.
 8. اگر از دارویی استفاده کنیم در اهدا خون ما اختلال ایجاد می شود، ولی فصد خون خود یک روش درمانی بوده و در صورت مصرف دارو هم می توان از آن بهره برد.
 9. در افرادی که مرتب از خالکوبی و تتوی اعزای بدن خون استفاده می کنند، اهدا خون مدتی ممنوع است ولی در فصد خون ممنوعیتی از این جهت وجود ندارد.
 10. در اهدا خون معمولا فرد دهنده خون تا حدود 2 هفته از انجام روابط زناشویی و آمیزش دچار ضعف می شود ولی در فصد خون نهایتا تا 24 ساعت این اتفاق خواهد افتاد.

فصد خون در منزل برای چه کسانی نیاز است؟

فصد خون در منزل برای چه کسانی نیاز است؟

مهم ترین سوالی که وجود دارد در واقع همین سوال است که فصد خون در منزل برای چه کسانی نیاز است؟ پس بیایید با هم در رابطه با این سوال، جواب های قاطع و منطقی دهیم که ارزش فصد خون در منزل را با هم بدانیم.

فصد خون در منزل به دلایل زیر کاربردی است:

 

 • افراد دارای غلظت خون بالا یا پلی سیتمی: یکی از مهمترین دلایل فصد خون در منزل، غلظت خون بالاست، با انجام فصد خون در منزل میزان غلظت خون کاسته شده و سبب افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به قلب و مغز و سایر ارگان های مهم بدن می شود.
 • افراد دارای تنگی نفس: با انجام فصد خون جریان خون بهتر شده و سبب ایجاد تنفس های طبیعی و دقیق در این افراد می شود.
 • افراد دارای سردرد های میگرنی: در این افراد با انجام فصد خون در منزل، حجم خون در گردش رگ های مغزی کاهش یافته و بهبود دوره ای در سردرد های میگرنی اتفاق می افتد، همچنین شما می توانید در کنار فصد خون در منزل از خدمات هم زمان اکو قلب در منزل نیز استفاده نمایید.
 • افراد دارای فشار خون های مزمن: با انجام فصد خون در منزل، حجم فشار آورنده به رگ های خونی کاهش می یابد و به دنبال آن فشار اضافی از رگ ها برداشته شده و میزان فشار خون به حالت طبیعی بر خواهد گشت.
 • افراد دارای مشکلات کبدی: با انجام فصد خون، سوخت و ساز بدن به طور طبیعی بالاتر از حالت اول قبل از انجام فصد خون رفته و با کم شدن فشار شریان کبدی سبب تعادل میان سلول های کبدی شده و این امر سبب اجازه به بازسازی سلول های این ارگان مهم را می دهد، کاربران محترم در صورت تمایل می توانید از خدمات انما در منزل نیز استفاده نمایید.
 • افرادی که به دنبال پوستی سفید هستند: با انجام فصد خون، این اجازه به بدن داده می شود تا هر چه بیشتر به تصفیه خون خود اقدام نماید، جدای از این حالت فصد خون سبب کاهش غلظت خون شده که خود بر زیبایی سطح پوست، رنگ پوست و پوستی سفید اشاره دارد.
 • افراد دارای جوش های چرکی و استرسی: به دنبال فصد خون در منزل، فعالیت کلیه ها، مغز استخوان و غدد فوق کلیوی بهتر و بیشتر می شود و تصفیه خون و پاکسازی خون از مواد مضر بدن بیشتر می شود و کسانی که دارای جوش های چرکی هستند بعد از مدتی صورتی صاف و تمیز خواهند داشت.
 • افراد ناتوان در حذف آهن اضافی از بدن: این افراد بیشتر از همه مردم در معرض آسیب های کبدی، دیابت و ناباروری هستند با انجام فصد خون به موقع می توان از این عارضه ها جلوگیری به عمل آورد.

فصد خون در منزل هر چند وقت یک بار؟

برای انجام فصد خون در منزل زمان مشخصی وجود ندارد که بگوییم مثلا دقیق در این زمان شخص باید فصد خون انجام دهد، ولی معیار هایی وجود دارد که به شما کمک نماید تا زمان تقریبی برای انجام فصد خون در منزل را تشخیص دهید، عوامل تعیین کننده زمان فصد خون در منزل به شرح زیر می باشد:

 • تست آزمایشگاهی: با انجام تست آزمایشگاهی چه در مرکز درمانی و یا تست آزمایش در منزل خودتان، می توانید تا حدود بالایی متوجه شوید که غلظت خون شما چقدر بوده و آیا نیاز به فصد خون است یا خیر،آزمایش ای که باید شما انجام دهید، آزمایش CBC نام دارد، در این آزمایش که می توانید با ویزیت پزشک عمومی در منزل که برای شما نسخه می کند، متوجه شوید که میزان هموگلوبین HB خون شما در چه رنجی وجود دارد.
 • حالت های ناخوش بدن: با افزایش میزان غلظت خون، همگی ما دچار کم توانی، کسالت، بی حالی، خواب زیاد و کم طاقتی می گردیم، این خود عاملی جهت انجام دوره ای فصد خون در منزل بوده و نشان می دهد که چه وقت زمان فصد خون بعدی ما خواهد بود.
 • بهترین زمان فصد خون اول بهار است: به گفته بسیاری از متخصصین طب سنتی و جدای از تست های آزمایشگاهی و حالات بدن، مزاج بدن و اخلاط 4 گانه در فصل بهار و شروع گرمی امکان دستخوش تغییر می شود، چه برای افراد گرم مزاج با جوشش خون زیاد در فصل بهار به تابستان و چه برای افراد سرد مزاج بهترین زمان انجام فصد خون در اوایل بهار بوده و این امر سبب سبکی در بدن آن ها خواهد شد.

تجهیزات مورد نیاز برای فصد خون در منزل 

تجهیزات مورد نیاز برای فصد خون چیست؟

پس از اینکه به این نتیجه رسیدیم که فصد خون را باید انجام دهیم، حال باید بدانیم برای انجام فصد خون در منزل چه تجهیزاتی مورد نیاز است، شما برای انجام دادن فصد خون و همچنیت وصل سرم در منزل می توانید از خدمات پرستاری درمان نو درخواست کمک کرده و کارشناسان با تجربه این مرکز در حیطه انجام فصد خون با تجهیزات مورد نیاز شما بر بالین شما حاضر گردند، تجهیزات مورد نیاز برای فصد خون در منزل شامل:

 1. دستکش لاتکس یا وینیل
 2. بتادین 
 3. کیسه فصد: کیسه ای که توسط آن برای ایجاد خلا و خارج کردن خون از رگ استفاده می شود
 4. سوآپ
 5. گارو یا تورنیکت
 6. دروشیت و زیر انداز زیر دست 
 7. سوزن فصد خون: که هم می تواند آنژیوکت باشد هم سوزن خون گیری 

فصد خون با کیسه فصد 

در گذشته های نچندان دور برای انجام فصد خون در منزل یا محیط درمانی به دلیل نبود کیسه هایی مخصوص که یک طرفه باز شده و دارای مقداری ضد لخته (هپارین) و سیستم مکش هستند، از پلاستیک های سرم های تمام شده استفاده می کردند، امروزه برای انجام فصد خون از کیسه های استفاده می کنند که از جنس PVC  پی وی سی مدیکال گرید، ضخیم، دارای گیره قطع کننده جریان خون و یک رابط اتصال دهنده جهت انتقال خون فرد به کیسه همراه با سیستم مکش و تخلیه هستند و به این کیسه ها کیسه فصد می گویند ، خدمات پرستاری درمان نو برای انجام تمام فصد خون های کاربران خود در منزل، از کیسه فصد خون استفاده می نماید.

فصد خون با سرم 

فصد خون با سرم در منزل

در رابطه با انجام فصد خون در منزل به این نتیجه رسیده ایم که این تکنیک کاهش دهنده میزان غلظت خون همراه با از دست دادن خون بدن می باشد، سوالی که در این جا پیش می آید این است که آیا با از دست دادن خون دچار حالت هایی مثل سرگیجه، افت فشار خون موقتی و یا بی حالی و رنگ پریدگی نمی شویم و یا اینکه آیا بعد از انجام فصد خون نیاز به تزریق سرم در منزل هست؟ جواب این سوال بله است، ولی چه کنیم تا بعد از انجام فصد خون دچار علامت های فوق نشویم؟
راه کار بسیار عالی وجود دارد که با انجام آن  توسط کارشناسان با تجربه و دلسوز درمان نو تا حدود خیلی زیادی از بروز این اتفاق ها جلوگیری شود و آن چیزی نیست جز فصد خون با سرم، با انجام فصد خون در خانه کارشناسان درمان نو بلافاصله حجم از دست رفته خون شما را با سرم های قندی یا نمکی و یا میکس هر دور قندی نمکی جبران می کنند تا دیگر بعد از انجام فصد خون شما دچار علامت های گفته شده نشوید، وصل سرم بعد از فصد خون کمک می کند تا هم میزان جریان خون کنترل شود، هم میزان فشار خون کنترل شود و هم قند خون شما که به دنبال دادن خون کاهش پیدا کرده است.

طریقه انجام فصد خون در منزل 

روش انجام فصد خون در منزل

در این مطلب می خواهیم با هم در رابطه با روش های انجام فصد خون در منزل و نکاتی که حین انجام فصد خون باید به آن توجه صحبت کنیم، به ترتیب روش انجام فصد خون در خانه به شرح زیر می باشد:

 1. ارتباط موثر با شخص گیرنده خدمت توسط پرستار فصد کننده خون
 2. آماده کردن تجهیزات مثل کیسه فصد، آنژیوکت یا سوزن فصد خون ، اسپری الکل و غیره
 3. انتخاب اندام مناسب برای انجام فصد خون: معمولا برای انجام فصد خون از دو دست و نواحی بالا و نزدیک بازو و روبه روی مفصل آرتکولیشیوکوبیتی استفاده می شود.
 4. شستن دست ها توسط پرستار دهنده خدمت 
 5. خشک کردن دست ها با دستمال کاغذی تمیز 
 6. پوشیدن دستکش 
 7. بستن تورنیکت یا گارو
 8. انتخاب رگ مناسب جهت انجام فصد خون
 9. سواپ کردن ناحیه فصد با بتادین 
 10. الکل زدن به ناحیه فصد پس از بتادین و پاک کردن هر دوی آن ها با گاز استریل 
 11. ارتباط نهایی با فرد گیرنده خدمت توسط پرستار 
 12. اقدام به رگ گیری 
 13. اطمینان از صحت داخل بودن سوزن فصد خون یا آنژیوکت 
 14. باز کردن گارو
 15. اتصال کیسه فصد به آنژیوکت یا سوزن فصد خون 
 16. پایین آوردن کیسه فصد جهت ایجاد سیستم مکش در کیسه فصد
 17. انتظار برای اتمام مقدار خون تعیین شده توسط پرستار 

مهم ترین محل های فصد خون در منزل

برای انجام فصد خون در منزل مناطقی از ارجحیت بالا برخوردار هستند که مورد تایید متخصصین طب سنتی و پزشکان محترم باشند، این به علت است که فصد خون یک تکنیک سنتی جهت تعادل اخلاط اربعه به حساب می آید و انجام آن باید در نقطه ای انجام شود که بیشترین تاثیر را داشته باشد، از مهمترین محل های فصد خون در منزل:

 1. فصد زیرزبان
 2. فصد بینی
 3. فصد گوش
 4. فصد پای راست
 5. فصد پای چپ
 6. فصد دست راست
 7. فصد دست چپ
 8. فصد صورت 

در رابطه با هر کدام از این موارد توضیحات مفصل وجود دارد که برای دست یابی به اطلاعات کامل تر و آشنایی بیشتر با اخلاط 4 گانه می توانید به سایت «ویکی پدیا» مراجعه نمایید.

مزایای فصد خون در منزل چیست؟

مزایای فصد خون چیست؟

انجام فصد خون در خانه فوایدی دارد که برای بدن ما بسیار مفید و موثر می باشد، مهترین فواید فصد خون در منزل شامل:

 1. افزایش فعالیت مغز استخوان: از مهم ترین فواید فصد خون می توان به واردار شدن مغز استخوان به خون سازی تازه اشاره نمود، زمانی که حدود 300 الی 500 سی سی از خون ما توسط فصد خون خارج می شود، فیدبک بدن ما به دلیل هایپوکسی افزایش تولید میزان گلبول های قرمز خواهد بود، این امر سبب می شود تا گلبول های خونی تمیز و تازه تولید، جایگزین گلبول های قدیمی گردد.
 2. افزایش شادابی و نشاط: با انجام فصد خون، حجم اضافی خون از بدن ما خارج شده و این سبب افزایش نشاط و سرحالی ما خواهد شد.
 3. احساس سبک شدن و خواب کافی: در هنگامی که خون غلیظ می شود، جریان آن نیز کند می شود ،به دنبال آن جریان خون نیز کاهش یافته و در نهایت فرد به دلیل عدم اکسیژن رسانی کافی احساس کسالت و خوابیدن طولانی مدت می کند، با انجام فصد خون جریان خون روند بهتری پیدا کرده و این امر سبب ایجاد الگوی خواب منظم تری در فرد می شود.
 4. خارج کردن آهن اضافی از بدن: بعضی از افراد به دلیل تولید آهن بیشتر در خون و بدن خود، همواره از غلظت خون شاکی هستند با انجام فصد خون میزان اضافی آهن خون دفع می گردد.
 5. کارکرد بهتر کبد: با انجام فصد خون فشار از شریان کبدی برداشته شده و در بیماران دچار هپاتیت های الکی و غیر الکی عملکرد کبد بهتر خواهد شد، برای ویزیت متخصص داخلی در منزل با ما در تماس باشید.
 6. کاهش کلسترول و چربی مضر: با انجام فصد خون در منزل از میزان کلسترول خون کم می شود و این امر در افراد دارای چربی خون مضر در بدنشان بسیار با ارزش می باشد.
 7. کاهش درد های میگرنی: از دیگر فواید انجام فصد خون در منزل کاهش درد های میگرنی دوره ای است، این روش تاثیر مستقیم بر عروق مغزی ای دارد که با افزایش فشار خون محرک ایجاد درد های میگرنی می شوند.
 8. فواید فصد خون برای پوست: یکی از موارد دیگر از فواید فصد خون برای پوست می باشد، پوست پوششی است که در صورت وجود غلظت خون می تواند سیاه تر شود، به طور مثال در افراد سیگاری پوست های تیره تر دیده می شود تا افراد عادی، با انجام فصد خون می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن پوست شفافی داشته باشید.

آموزش فصد خون در منزل با آنژیوکت

برای آموزش فصد خون با آنژیوکت موارد زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا ناحیه فصد خون را انتخاب نمایید
 2. ناحیه را با بتادین و سپس با الکل پاکسازی نمایید
 3. گارو یا کش را از بالای ناحیه ببندید تا رگ ناحیه مورد نظر متورم گردد
 4. دستکش بپوشید
 5. آنژیوکت مورد انختاب خود (بهتر است آنژیوکت سبز یا صورتی باشد) را بردارید
 6. آنژیوکت را از کاور خود خارج نمایید
 7. رگ خود را بگیرید و با چسب آنژیوکت فیکس نمایید
 8. کیسه فصد را از ناحیه سر اتصال به آنژیوکت وصل کنید
 9. کیسه فصد را پایین تر از ناحیه رگ گرفته شده قرار دهید تا وکیوم یا مکش ایجاد شود
 10. منتظر بمانید تا کیسه فصد پر شود
 11. در این حین علائم را چک نمایید
 12. پس از پر شدن کیسه فصد آن را از سر اتصال با آنژیوکت جدا کرده و سپس رگ را خارج نمایید
 13. در پوش آبی رگ کیسه فصد را به سر اتصال (سوزن) نزدیک کنید تا ریکپ انجام شود.

عوارض فصد خون چیست؟

عوارض فصد خون چیست؟

هر فرآیند پزشکی جدای از فوایدی که دارد، دارای عوارض احتمالی نیز می باشد که با رعایت اصول انجام آن تکنیک می توانیم از بروز مشکل جلوگیری نماییم، شما عزیزان برای انجام خدمات پرستاری در منزل مانند وصل کردن سرم در منزل، ویزیت پزشک عمومی در منزل، حجامت در منزل می توانید با شرکت خدمات پرستاری در منزل درمان نو در تماس باشید، از مهم ترین عوارض بعد از انجام فصد خون می توان به:

 • کاهش فشار خون موقتی
 • افت ضربان قلب
 • آریتمی های قلبی
 • کاهش سطح هوشیاری
 • رنگ پریدگی
 • سستی و بی حالی
 • احتمال فلبیت رگ (عفونت رگ)
 • خونریزی
 • تب 

را می توان اشاره کرد.

هزینه فصد خون در منزل 

قیمت انجام دادن فصد خون در منزل طبق ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر قیمت گذاری تعرفه های خدمات پرستاری در منزل که به شرکت های خدمات پرستاری پزشکی در منزل ابلاغ گردیده و همچنین آیتم هایی از قبیل، خدمات همزمان با فصد خون، ساعت درخواست و مسافتی که باید کارشناس طی نماید تا به منزل شما برسد مربوط می شود ،شما برای بهره مندی از خدمات فصد خون و نصب سوند معده NGT در منزل می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و در کوتاه ترین زمان از خدمات این مجموعه بهره کامل را بگیرید.

اقدامات بعد از انجام فصد خون در منزل 

اقدامات لازم بعد از فصد خون چیست؟

فصد خون یک روش پزشکی بوده و هر تکنیک پزشکی نیازمند مراقبت قبل و بعد دارد، در این قسمت می خواهیم در رابطه انجام مراقبت های بعد از فصد خون بدانیم، مهم ترین اقداماتی که باید بعد از فصد خون در منزل انجام دهیم:

 1. عدم ایجاد فشار بر روی رگی که از آن فصد خون انجام شده است.
 2. گذاشتن کیسه آب یخ بر روی دست یا پایی که از آن فصد انجام شده در صورتی که دچار کبودی شده است.
 3. عدم خم کردن، فشار آوردن، خوابیدن بر روی دست یا پایی که فصد خون انجام شده است.
 4. سعی کنید تا حد امکان رانندگی نکنید ، برای اینکه شما فصد خون را در منزل انجام دهید و نیاز به رانندگی تا منزل نباشد می توانید از درمان نو کمک بگیرید.
 5. از شربت های طبیعی مثل: شربت زعفران، شربت سرکنجبین، شربت عسل و غیره بعد از فصد خون استفاده نمایید، امکان دارد قند خون شما بعد از انجام فصد خون کاهش یابد.
 6. سعی کنید تا 24 ساعت آمیزش نداشته باشید، البته در صورتی که قوای بدنی خوبی دارید منعی ندارد.
 7. از الکل و سیگار تا 24 ساعت در حد امکان استفاده ننمایید، اگر از سیگار استفاده می کنید نهایت تا 8 ساعت بعد از فصد استفاده نکنید.
 8. پیاده روی طولانی بعد از فصد خون ممنوع است، سعی کنید در صورت امکان از وسایل نقلیه عمومی شخصی مثل اسنپ استفاده نمایید.
 9. غذای چرب ممنوع! تا 24 ساعت سعی کنید از غذای چرب اجتناب نمایید، خوردن مایعات فراوان، غذاهای پرفیبر و کم چرب و نمک به عملکرد و تاثیر بیشتر فصد خون شما بسیار کمک می نمایند.
 10. خواب و استراحت کافی داشته باشید، سعی کنید در آخر شب تا صبح حداقل 6 ساعت ایتراحت نمایید،بیدار ماندن طولانی اثرات بسیار مضری برای بدن و مغز شما بعد از فصد خون دارد.
 11. از مکمل های آهن استفاده نمایی، سعی کنید از فردای روز فصد خون از مکمل های آهن استفاده نمایید تا به جبران آهن خون شما کمک نماید.
 12. از غذا های دارای ویتامین سی C استفاده نمایید.

آیا فصد خون در منزل برای خانم ها انجام می شود؟

فصد خون برای زنان

بله، خانم های محترم یکی از مهم ترین جامعه هدف برای دریافت خدمات فصد خون در منزل هستند، برای انجام فصد خون در منزل برای خانم های عزیز می توانند با شماره گیری خطوط ارتباطی درمان نو با این مجموعه در تماس باشند تا در اسرع وقت پرستار فصد کننده خانم بر بالین آن ها حاضر گردد، همچنین جهت بهره مندی از خدمات تزریق سرم در منزل، فیزیوتراپی در منزل، ویزیت پزشک عمومی در منزل، ویزیت پزشک زنان در منزل و غیره می توانید با ما در ارتباط باشید.

درمان غلظت خون به روش بوعلی سینا

درمان غلظت خون به روش بوعلی سینا به فصد خون سنتی اشاره می نماید، موارد زیر از درمان های غلظت خون به روش بوعلی سینا می باشد:

 1. ورزش کردن
 2. خواب کافی
 3. جلوگیری از استرسی
 4. جلوگیری از ایستادن غذا خوردن
 5. استفاده ار رژیم غذایی پر فیبر
 6. استفاده از حبوبات
 7. استفاده از غلات مانند برنج، گندم و موارد مشابه
 8. استفاده از مرکبات ترش مانند: زغال اخته، شاتوت و انار

میزان خونگیری در فصد خون

در رابطه با میزان فصد خون در منزل باید خدمتاان بگوییم که کیسه های فصد خون حجم 300 سی سی دارند، یعنی با هر بار فصد خون در منزل شما 300 سی سی از خون خود را از دست خواهید داد، این حجم از خون می تواند در کاهش میزان هموگلوبین بسیار موثر باشد که در ادامه می تواند بسیار موثر در افزایش شادابی پوست و سلامت اندام های داخلی گردد.

فصد خون برای غلظت خون

فصد خون برای غلظت خون

همانطور که خدمتتان گفته شد یکی از بهترین و دقیق ترین تکنیک های مورد استفاده جهت درمان غلظت خون استفاده از فصد خون می باشد، فصد خون و غلظت خون پروسیجری پزشکی می باشد که طی آن میزان قابل توجهی از هموگلوبین که عامل ایجاد غلظت خون است از بدن گیرنده خدمت خارج می گردد، اگر تمایل به دریافت خدمات فصد خون برای غلظت خون دارید می توانید با ما در تماس باشید.

فصد خون در منزل تهران شبانه روزی 

فصد خون در منزل تهران

برای انجام فصد خون در منزل این امکان به وجود آمده که شما در هر نقطه ای از تهران چه شمال تهران تا جنوب تهران و یا شرق تهران تا غرب تهران و حتی مناطق حاشیه ای مانند: شهریار، اسلامشهر، گرم دره، ورد آورد، بومهن، رودهن، پردیس بومهن، جاجرود، لواسان، فشم، شهر ری، یافت آباد ، تهرانسر و غیره باشید بتوانید به صورت 24 ساعته و شبانه روزی این خدمات را در منزل خود دریافت نمایید، کافی است تا با شماره گیری خطوط درمان نو درخواست خود را به اپراتور های این مرکز ارائه نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پرستاران این مرکز بر بالین شما اعزام گردند.

فصد خون در منزل شمال تهران 

مناطق شمال تهران و محله های: هروی، تجریش، درکه، اوین، پاسداران، قلهک، ونک، زعفرانیه، قیطریه، دروس، اختیاریه، الهیه، اندرزگو، جردن، امانیه، یوسف آباد، آجودانیه، دارآباد، اقدسیه، ولنجک، جماران، سوهانک، کاشانک، میرداماد، جمشیدیه، شهرک نفت، دزاشیب، اوین، نلسون ماندلا، شریعتی، نوبنیاد، ازگل، فرشته، دیباجی، مینی سیتی، شهرک محلاتی، زرگنده و غیره می توانند از خدمات فصد خون در منزل در کمتر از 1 ساعت بهره مند گردند، کافی است با شماره تماس های درمان نو ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را اعلام نمایید.

فصد خون در منزل غرب تهران 

مناطق غربی استان تهران و محله ها: سعادت آباد، ستارخان، شهرک غرب، باغ فیض، پونک، جنت آباد مرکزی، جنت آباد شمالی، جنت آباد جنوبی، گیشا، مرزداران، ایوانک، چیتگر، کوهک، دهکده المپیک، بلوار فردوس، اکباتان، دریاچه چیتگر، شهران، تهرانسر، کوی نصر، آزادی، گرم دره، ورد آورد، جلال آل احمد، فاطمی، توحید، استاد معین، شهر آرا، شادمان، دریان نو، آیت الله کاشانی و غیره نیر می توانند از خدمات 24 ساعته و شبانه روزی فصد خون در منزل و همچنین خدمات هم زمان مانند اخذ تست خواب در خانه بهره مند گردند.

فصد خون در منزل شرق تهران 

مناطق شرقی و محله های: تهرانپارس، حکیمیه، وحیدیه، مجیدیه، عشرت آباد، سراج، بومهن، رودهن، آبعلی، جاجرود، لواسان، تکاوران، دلاوران، فشم، شمیران نو، مشیریه، تهران نو، پیروزی، نبرد، خاک سفید، استخر، لشگر، تسلیحات، امام حسین، سبلان جنوبی، سبلان شمالی، هنگام، فرجام، باقری، شهرک امید، خاک سفید، گلبرگ، دردشت و غیره می توانند از خدمات فصد خون در منزل به صورت 24 ساعته استفاده نمایند.

فصد خون در منزل جنوب تهران 

مناطق جنوبی تهران و محله های: خزانه، شوش، مولوی، راه آهن، خیام، پانزده خرداد، بازار بزرگ، امام خمینی، میدان امام خمینی (توپخانه)، انقلاب، سهروردی، مطهری، کمیل، کارون، رودکی، خوش، جیحون، شهیدان، طوس، آذربایجان، فلاح، شمشیری، جی، یافت آباد، اسلامشهر، شهریار، ورامین، قرچک، دروازه غار، پرند، قلعه نو، پاکدشت، شهرک رسالت، شهرک صاحب الزمان، شهرک ولیعصر، شاداباد، مهرآباد جنوبی و غیره می توانند از خدمات فصد خون در منزل به صورت 24 ساعته بهره مند گردند.

سوالات مهم در رابطه با فصد خون در منزل

سوالات مهم برای فصد خون در منزل

 • فواید فصد خوت دست راست؟

کاهش غلظت خون، افزایش انرژی، افزایش قوای بدن، جلوگیری از کسالت و احساس بهتر داشتن از مهم ترین فواید فصد دست راست است.

 • در فصد خون چقدر خون گرفته می شود؟ چند سی سی؟

مقدار خون گرفته شده در فصد خون 300 سی سی خون می باشد.

 • فصد خون با فصد رگ چه فرقی دارد؟

فصد خون با رگ انجام می شود، پس فصد خون با رگ فرقی ندارد و انجام فصد خون با رگ می باشد.

 • طریقه استفاده از کیسه فصد چگونه است؟

همه کیسه های فصد دارای درپوشی آبی رنگ هستند، ابتدا به آن دروش دست نزنید و فقط سر شلنگ کیسه را به آنژیوکت متصل نمایید و پس از اتمام فرآیند فصد خون سر درپوش را بکشید تا انتها که سوزن داخل آن مخفی گردد.

 • فصد خون بهتر است یا حجامت؟

هر دو دارای مزایای خاص خود هستند، در طب سنتی حجامت بهتر از فصد خون است و در طب نوین فصد خون با آنژیوکت و کیسه فصد بهتر از حجامت می باشد.

 • تفاوت فصد دست راست و چپ چیست؟

فصد دست راست طبق گفته های اطبا سنتی برای بیماری های کبدی، کیسه صفرا و موارد مربوط به سمت راست بدن موثر است و فصد برای دست چپ برای فشار خون و بیماری های طحال و قلب موثر می باشد.

 • آزمایش فصد خون چیست؟

آزمایش فصد خون سی بی سی CBC یا آزمایش چک کردن میزان غلظت خون می باشد.

 • فصد خون برای فشار خون موثر است؟

بله، فصد خون برای کاهش فشار خون و تعدیل غلظت خون بسیار مناسب است.

 • خواب بعد از فصد خون توصیه می شود؟

بله، استراحت و آرامش بعد از فصد خون در منزل توصیه می شود.

 • برای غلظت خون حجامت بهتر است یا فصد خون؟

طبق علم طب سنتی فصد خون و حجامت هر دو برای غلظت خون موثر هستند.

 

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

بله، خدمات فصد سنتی نیز در منزل توسط کارشناسان مجموعه قابل انجام می باشد.

فصد خون با کیسه فصد نهایتا 30 دقیقه زمان بر خواهد بود، بعد از فصد خون سرم نمکی جهت تعادل حجمی استفاده می شود.

به طور کلی یکسان هستند ولی طب سنتی فصد خون با روش سنتی را پیشنهاد می کند.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید

پرسش و پاسخ های شما

 • user حسن یگانه فر
  من هر ۶ ماه فصد انجام می دهم و همیشه با درمان نو این کارو انجام می دهم بسیار عالی هستن
  1 آبان 1402 پاسخ به دیدگاه
 • user محمودی
  عالی بود
  5 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
مشاوره
فوری
÷