ثبت درخواست فوری
 • پرستار سالمند
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
پرستار سالمند

سالمندان به دلایل مختلف مانند عدم توانایی در انجام فعالیت های روزمره، ضعف سیستم ایمنی و ایجاد انواع بیماری در آن ها و غیره به صورت مکرر نیاز به کمک از اطرافیان خود دارند، از آن جایی که همراهان به علت مشغله های کاری توانایی ماندن در کنار سالمند خود را ندارند تمامی موارد مورد نیاز برای نگه داری سالمند نادیده گرفته شده و به مرور زمان سالمند دچار افسردگی و بیماری می گردد، از همین رو وجود پرستار سالمند جهت مراقبت از سالمند می تواند بسیار با ارزش باشد، خدمات نگهداری از سالمند در منزل توسط پرستار سالمند می تواند تاثییرات بسیار مفیدی به سالمند نماید و مرکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل درمان نو می تواند شما را در این مسیر کمک نماید، این مرکز با دارا بودن پرستاران مجرب خانم و آقا به صورت متعدد آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است که دیگر برای مراقبنت از سالمند خود دچار اضطراب و تشویش ذهنی نگردید، با ما در ادامه مطالب همراه باشید تا هر آن چیزی که در رابطه با نگهداری از سالمند نیاز دارید را خدمتتان ارائه نماییم.

 

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

با افزایش سن و گذر از دوران جوانی اندام های مهم بدن مانند مغر، عضلات، سیستم هدایتی عصبی و سایر ارگان ها مانند دوران جوانی توانایی انجام دقیق و حرفه ای حرکات را ندارند، این عامل سبب می شود افراد سالمند برای بقا و انجام فعالیت های روزانه خود نیازمند کمک رسانی از جانب همراهان خود باشند، در برخی موارد دیده می شود که همراهان این افراد به دلایل مختلف مانند مشغله کاری، زندگی شخصی، تحصیل و غیره توانایی و وقت کافی در حمایت از مادر و پدر پا به سن گذاشته خود را ندارند، از این رو آن ها را برای ادامه زندگی و مرتفع کردن مشکلات دوران پیری به خانه سالمندان میفرستند.
در گذشته که تعداد خانه سالمندان بسیار نسبت به امروز کمتر بود، همراهان افراد سالمند تمام سعی خود را می کردند که سالمند خود را برای مراقبت و درمان به خانه سالمندان بفرستند، این عامل باعث می شد تا پدر و مادر این فرد احساس کنند که برای او عامل زحمت ساز شده اند، امروزه نیز این تفکر بین جوامع مشاهده می شود، راه کاری بسیار مناسب برای رفع این نوع از تفکر ها در دنیای امروزی به وجود آمده است، آن هم محافظت از سالمند بدون حضور همراهان درجه 1 با پرستار سالمند در منزل است، نگهداری از سالمند در منزل دیگر مانند قبل سخت و طاقت فرسا نیست، موسسات خدماتی و درمانی و پزشکی فراوانی برای رفع این مشکل آماده خدمت هستند، مرکز خدمات پرستاری در منزل درمان نو با داشتن پرستاران سالمند آموزش دیده به شما این کمک را می کند تا دیگر برای مراقبت و درمان پدر و مادر سالمند خود دغدغه و تشویش خاطر نداشته باشید، همچنین زمانی که شما عزیزان نیاز به اقدامات درمانی برای عزیزتان مانند نوار قلب در منزل دارید، در حین مراقبت این امر عملی شود، کافی است با تماس با مرکز خدمات پرستاری درمان نو درخواست پرستار سالمند شبانه روزی را اعلام نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پرستار سالمند با تجهیزات مورد نیاز به منزل شما اعزام گردد.

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند کیست؟

شخصی که با تحصیل آکادمیک و دانشگاهی جهت مراقبت از افراد سالمند، بیماران کمایی، بیماران اینتوبه، بیمار سالمند آی سی یو، بیمار پوشکی و غیره آموزش دیده است و با در اختیار گذاشتن مهارت خود مبنی بر مراقبت اصولی از سالمند سبب کاهش فشار و استرس ها از بین همراهان خانواده سالمند می گردد ((پرستار سالمند)) می گویند، این شخص با داشتن مهارت و علم کافی هم امر مراقبتی را در منزل انجام می دهد، هم امر درمانی را، از این رو دیگر می توانید با خیال راحت به فعالیت های روزانه خود برسید بدون اینکه نیاز باشد به تنها ماندن سالمند خود در منزل و خطرات آن بیاندیشید، شما عزیزان برای دریافت خدمات پرستار سالمند ارزان به صورت شبانه روزی با دست مزد کم می توانید با اپراتور های مدیکال شو در تماس باشید. 

ویژگی های پرستار سالمند در منزل چیست؟

از آن جا که مراقبت از سالمند از مهارت خاص و همچنین لطافت روحی خاصی برخوردار است، یک پرستار سالمند در قدم اول انتخاب باید دارای ویژگی های بارزی باشد که با تحقیق و بیان آن توسط خود او و مرکز اعزام کننده این شخص باید قابل استعلام باشد، از مهم ترین ویژگی های شخصیتی یک پرستار سالمند می توان به:

 1. تعهد کاری: در همه شرایط نسبت به امور محوله و سپرده شده به او مسئولیت پذیر نیز باشد.
 2. زمان شناس بودن: در حضور بر بالین سالمند زمان شناس و دقیق باشد زیرا در مواردی دیده با سهل انگاری سالمند دچار تغییرات جسمانی خطرناک ناشی از عدم حضور مراقب گشته است.
 3. مرتب بودن: نسبت به کار هایی که بر بالین بیمار سالمند انجام می دهد دقیق و مرتب باشد مثلا داروهای خوراکی بیمار را از صبح زمان تحویل سالمند پوشکی ابتدا بچیند، سپس اگر نیاز به ساکشن داشت، فرآیند ساکشن در منزل را انجام دهد.
 4. ارتباط گیری موثر: بتواند با سالمند از پا افتاده به خوبی ارتباط برقرار نماید، بر خلاف تصور عموم ارتباط گیری با سالمند بسیار سخت تر از سایر سنین می باشد، این افراد گاها درد های خود را بیان نمی نمایند و این امر امکان بی قراری در آن ها را بسیار افزایش خواهد داد.
 5. دقت بالا: در اجرای پروسیجر های درمانی دقت بالا داشته باشد، زیرا پروسیجر های درمانی از اهمیت بالا و خطرات خاص خود برخوردار هستند، از این رو پرستار سالمند در منزل حتما باید در حین اجرای آن ها از دقت و نظم بالایی برخوردار باشد.
 6. تحصیلات آکادمی واضح: بسیاری از شرکت های پرستاری در منزل برای ارائه خدمات خود، توضیحات و مستندات کافی ارائه نمی دهند ، این امر باعث می شود تا همراهان احساس اعتماد به آن ها نداشته باشند، درمان نو برای تمام پرستاران سالمند خود در منزل رزومه مشخص و مدارک تحصیلی دانشگاهی ارائه می دهد و این امر سبب ایجاد اعتماد بین همراه بیمار و شرکت درمان نو می گردد.
 7. توانایی حفظ خونسردی: در بسیاری از موارد دیده شده که پرستار با مواجهه با حالت اورژانسی مانند بدحالی سالمند دچار دست پاچگی و استرس شده است، به طور قطع می توان گفت پرستاران سالمند اعزامی از مرکز درمان نو دارای تجربه بالا در بخش های آی سی یو و سی سی یو را داشته و همچنین توانایی کنترل استرس و مدریت بحران را دارا می باشند، مثلا زمانی که بیمار نیاز به ساکشن در منزل دارد پرستار درمان نو با آرامش کامل این پروسیجر مهم را با رعایت اصول کافی و کامل انجام می دهد تا به سالمند تحت مراقبت او صدمه ای وارد نشود.
 8. برنامه ریزی دقیق: در هر فعالیتی برنامه ریزی دقیق سبب ایجاد مسیر واضح برای ادامه راه خواهد شد، از این رو مراقبت 24 ساعته از سالمند در منزل نیز باید دارای یک برنامه دقیق و مکدون روزانه باشد.
 9. حفظ عفاف و شخصیت: تمام پرستاران مدیکال شو البته بنا به درخواست خود همراهان عزیز سالمند، مبنی بر خانم یا آقا بودن آن ها دارای شخصیت حرفه ای و پرستیژ بالایی هستند، وجود عفاف برای پرستاران خانم بر بالین سالمند و حفظ شخصیت برای آقایان از معیار مهم در استخدام پرستار از جانب درمان نو می باشد.
 10. ظاهر آراسته: بر اساس معیار های روانپزشکی بالینی، پرستاری که دارای ظاهری آراسته باشد نسبت به پرستار سالمندی که دارای ظاهر آشفته و خسته می باشد تاثیر روحی و روانی بهتری با سالمند برقرار می کند.

مهم ترین بیماری های دوران سالمندی کدامند؟

مهم ترین بیماری های دوره سالمندی

با توجه به توضیحات بالا به این نتیجه رسیدیم که پرستاری از سالمند در منزل به چه میزان از اهمیت بالایی برخوردار است، ولی بیایید با هم در رابطه با انواع بیماری هایی که سبب از کار افتادن اندام ها و حرکات در سالمندان نیز می گردد بیشتر صحبت کنیم، مهم ترین بیماری های دوران سالمندی را می توان به:

 1. سکته مغزی: یکی از مهم ترین بیماری ها در دوران کهولت سن، سکته های مغزی می باشند، سکته مغزی دو نوع اصلی دارد که به TIA یا همان سکته مغزی گذرا و CVA که به سکته مغزی دائم مشهور است تقسیم می شود، نوع CVA می تواند ناشی از خونریزی یا کم رسیدن اکسیژن به مغز باشد، در هر 3 حالت سالمندی که دچار این مشکل می گردد سبب کاهش سطح هوشیاری و افت علائم حرکتی می شود، این شخص پس از بهبود نسبی در بیمارستان و ترخیص به خانه نیازمند کمک جهت ادامه زندگی خود می باشد، با توجه به تخصصی بودن مراقبت و پرستاری از سالمند در این شرایط بهترین گزینه اخذ دوره ای نوار مغز در منزل و استخدام پرستار سالمند جهت انجام امور زندگی این شخص می باشد.
 2. سکته قلبی: در بسیاری از سالمندان ، سکته های قلبی که سبب کاهش میزان برون ده قلبی می شوند عامل بسیار مهم در از کار انداختن سالمند از انجام امور شخصی روزانه خود می باشد، کمک به این اشخاص جهت انجام فعالیت های روزانه خود این امکان را فراهم می نماید تا سالمند در انجام کار های خود دیگر ناتوان نماند، پرستار روزانه سالمند در منزل می تواند تاثیر بسیار بزرگ بر سلامت و درمان و مراقبت این فرد به ارمغان بیاورد.
 3. بیماری های کلیوی: در برخی از افراد که دچار اختلال عملکرد کلیه ها شده اند و نیاز به دیالیز های متناوب دارند، مراقبت های پرستاری و انجام امور روزانه می تواند تاثیر بسیار زیاد بر سهولت زندگی اینگونه اشخاص داشته باشد.
 4. بیماری ALS: یک بیماری خود ایمنی بسیار مهم در برخی از سالمندان بیماری ALS یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک می باشد، در این بیماران معمولا به مرور زمان از میزان حرکت و فعالیت ها کاسته شده و سبب می شود فرد در انجام امور روزانه خود نیازمند کمک باشد، در کیس های پیشرفته این بیماری احتمال اینتوبه شدن و نیاز به پرستار آی سی یو در منزل نیز به وجود می آید.
 5. بیماری میاستنی گراو: این بیماری نیز می تواند در دوران سالمندی نقش مهم در از کار انداختن حرکات اندام های حرکتی فرد بیمار داشته باشد، با پیشرفت بیماری احتمال ضعف سیستم عضلانی – تنفسی وجود داشته و این امر سبب بروز تنگی نفس و احتمال اینتوبه شدن می گردد، مراقبت از بیمار کمایی در منزل با اعزام پرستار سالمند ارزان و انجام تست خواب در خانه می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود علائم این نوع از بیماران سالمند داشته باشد.
 6. اختلالات مفصلی:بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید می تواند تاثیر بسیاری بر حرکت یک سالمند آقا یا خانم داشته باشد، در این افراد معمولا به علت خشک شدن مفاصل شاهد کاهش حرکات حرفه ای جهت انجام امور شخصی روزانه هستیم ، کمک به این افراد سالمند با درمان، مراقبت و حفظ سلامتی توسط پرستار سالمند خوب در منزل می تواند نقش بسزایی در ادامه زندگی آن ها داشته باشد.
 7. سرطان: یک بیماری بسیار خطرناک برای تمام سالمندان بروز سرطان های گسترده در بین آن ها می باشد، معمولا با گذشت سن و کاهش قدرت سیستم تقسیم سلولی، بروز سرطان می تواند یک عامل بسیار خطرناک در بین سالمندان باشد، معمولا سرطان های گوارشی از بقیه سرطان ها در بین سالمندان بیشتر می باشد، مراقبت اصولی و دلداری و دادن امید Prognosis می تواند تاثیر بالایی در حفظ امید و بقای سالمند داشه باشد، با دریافت خدمات پرستاری از سالمند در منزل شبانه روزی می توانید تا حدود بسیار زیاد مرهم زخم این افراد باشیم.
 8. آلزایمر: آلزایمر نیز از مهم ترین بیماری های دوران سالمندی و پیری به حساب می آید، سلول های مغزی در دوران جوانی قدرت بسیار بالا در حل مسائل، تولید اطلاعات مفید ، کاربرد بهتر و غیره دارند ولی با گذشت زمان و تحلیل سیستم های اصلی بدن ، مغز نیز به صورت خودکار کمی کوچک می گردد، این کوچک شدن سبب ایجاد کاهش حرکات مناسب جهت انجام امور روزانه می گردد، معمولا 80% افراد دارای آلزایمر شدید نیازمند کمک رسانی از جانب همراهان برای انجام فعالیت های روزانه خود هستند، برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل می توانید با اپراتور های درمان نو در تماس باشید.
 9. پارکینسون: نوع دیگری از اختلالات دوران پیری و سالمندی، پارکینسون می باشد، در این بیماری معمولا حرکات لرزشی به دستان و اندام های افراد سالمند اضافه می شود که خود عامل بسیار بزرگی در کاهش توان حرکتی این افراد می باشد، با استخدام پرستار روزانه سالمند و یا حتی نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل می توانید به پدر و مادر خود جهت انجام امور زندگی خود کمک بسیار بالایی نمایید.

خدمات نگهداری سالمند در منزل شامل چه آیتم هایی می شود؟

موارد شامل پرستار سالمند در منزل

 • نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی
 • اعزام و استخدام پرستار سالمند ارزان
 • مراقبت از بیمار کمایی در منزل
 • مراقبت از سالمند اینتوبه و تحت دستگاه تنفس مصنوعی در منزل
 • اعزام پرستار روزانه سالمند
 • اعزام پرستار سالمند ارزان به منزل
 • پرستاری از سالمند در منزل
 • مراقبت از سالمند بی حرکت
 • اعزام پرستار خانم جهت سالمند
 • اعزام پرستار آقا جهت سالمند
 • اعزام متخصص مورد نظر مانند ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل 

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

 • دارو دادن: یکی از مهم ترین وظایف پرستار سالمند در منزل دادن داروهای او در زمان مناسب و رعایت نکات پزشکی و پرستاری می باشد، داروهایی که برای بیمار طبق ویزیت پزشک در منزل یا محیط درمانی نوشته شده اند می توانند به صورت خوراکی یا قرص و یا تزریقی باشند، در هر دو صورت پرستار سالمند با استفاده از نکات اساسی دارو دادن این امر مهم را باید انجام دهد.

دارو دادن به سالمند

 • ایجاد ارتباط موثر: ارتباط موثر بین سالمند و پرستار سبب می شود تا سالمند به راحتی به حرف های پرستار خود گوش دهد و این امر سبب بهبود حال او می شود، اگر ارتباط پرستار با سالمند مناسب نباشد شاید دیگر به هیچ وجه نتوان جهت مراقبت از سالمند از پرستار خصوصی سالمند استفاده نمود.
 • تعویض پانسمان: در صورتی که سالمند تحت مراقبت در منزل دارای پانسمان زخم ناشی از زخم بستر در منزل، جراحی، سوختگی و غیره باشد پرستار سالمند موظف است که پانسمان آن را طبق دستور پزشک به صورت روزانه دو بار، هر روز، هر دو روز و بیشتر تعویض نماید، انجام این پروسیجر باید کاملا بهداشتی و اصولی باشد.

تعویض پانسمان در منزل برای سالمند

 • بررسی سوند فولی و بهداشت ناحیه ادراری: یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند در منزل بررسی سوند فولی و یا تعویض سوند فولی در منزل می باشد، رعایت بهداشت اطراف سوند و پرینه می تواند تاثیر بسیار بالایی در کنترل عفونت در سالمندان داشته باشد.
 • مرطوب سازی سطح پوست: معمولا سالمندان به علت ضعف در سیستم آبرسانی سطح پوست، دارای پوستی شکننده با تورگور Skin turgor پایین می باشند، پرستار اعزامی بر بالین سالمند باید سطح پوست را بررسی و در کنترل زخم شدن آن از لوسیون ها بر پایه آبرسانی استفاده نماید.

مرطوب سازی سطح پوست

 • گاواژ: در سالمندان بدون قدرت بلع و دارای ان جی تیوب NGT و یا پگ معده ای برای تغذیه سالمند باید از مواد غذایی به صورت پودر یا آب گوشت و آبمیوه ها و غیره استفاده نمود، برای رساندن این موارد به معده پرستار باید از تکنیک گاواژ استفاده نماید، پرستار باید گاواژ کردن را جزء برنامه های کاری خود در مدت زمان بالاسر بودن سالمند قرار دهد.
 • ساکشن ترشحات حلقی و تراشه: در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند یا به هر علتی توانایی بلع و یا سرفه موثر را ندارند، ساکشن کردن ترشحات حلق و نای آن ها می تواند تاثیر بسیار بالایی در پاکسازی محیط تنفسی داشته باشد، با استخدام پرستار سالمند روزانه می توانید این امر را محقق نمایید.
 • تغییر پوزیشن (وضعیت): تغییر پوزیشن یا همان change position از مهم ترین کار هایی می باشد که پرستار سالمند جهت انجام امور محوله در خانه سالمند باید آن را انجام دهد، معمولا هر 3 الی 4 ساعت باید این فرآیند انجام شود تا نواحی تحت فشار سالمند با عدم توانایی حرکت در معرض اکسیژن هوا قرار بگیرد.
 • کمک به انجام فعالیت های روزانه: در سالمندان با توانایی حرکت ، پرستار سالمند می تواند از طریق حمایت سالمند جهت حرکت، پوشاندن لباس، شانه کردن موهای سر سالمند، جابه جایی با ویلچر، جابه جایی با واکر یا رولیتور، زدن ریش های صورت و غیره در انجام امور روزانه کمک کرده و سبب شود تا سالمند اعتماد خوبی با او برقرار نماید.
 • کمک به انجام حرکات ورزشی: انجام ورزش در سالمندان هم باعث کمک به فعالیت اندام های داخلی می شود و هم به او کمک می کند تا از روحیه و نشاط بالایی برخوردار گردد، از این رو انجام ورزش در منزل توسط پرستار سالمند بر بالین او ارزش بالایی برای وی خواهد داشت.

ورزش با سالمند

 • کمک به گذراندن اوقات فراغت: در این حالت پرستار می تواند با انجام بازی هایی که سبب خطر جانی و جسمی به سالمند نمی زند، به او کمک کند تا سالمند بتواند اوقات فراغت خود را به شادی بگذارند، پرسیدن نام فرزندان، شغل سالمند در جوانی، تعداد نوه و خاطرات زندگی سالمند نیز می تواند از دیگر آیتم های کمکی جهت گذراندن اوقات فراغت در سالمندان به حساب بیاید.
 • کمک به حساب رسی امور مالی سالمند: پرستار سالمند معتمد خانواده سالمند می تواند کمک بسیار بزرگی در خدمات مالی سالمند نیز داشته باشد، جابه جایی پول، انتقال، دریافت، پرداخت قبوض و غیره می تواند از مهم ترین کمک های یک پرستار سالمند در منزل باشد.
 • انجام امور منزل: در صورتی که همراه کمکی در منزل برای انجام امور خانه نباشد، پرستار سالمند برای مراقبت از سالمند می تواند کمک به پخت و پز، شستشوی لباس ها و تمیز سازی خانه هم نماید، البته در نظر داشته باشید که این امر خارج از شرح وظایف پرستار می باشد در شرح وظایف آکادمیک پرستار این امور نوشته نشده و برای انجام آن هزینه جدا گرفته شده و باید طبق نظر خود او انجام گردد.

چه زمانی به خدمات نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل نیاز داریم؟

نگهداری از سالمند شبانه روزی

 1. بر اثر انواع بیماری که نام برده شد مانند، آلزایمر، پارکینسون، سکته مغزی و غیره
 2. در هنگامی که سالمند نمی تواند کار های خود را خود او انجام دهد
 3. زمانی که همراهان قادر به محافظت از سالمند نبوده و برای مراقبت از او دچار مشکل شده اند
 4. زمانی که همراهان برای نگهداری از سالمند به این نتیجه می رسند که او را به خانه سالمندان اعزام نمایند
 5. زمانی که هزینه های درمانی بسیار بالا است و تصمیم می گیریم که برای درمان از پرستار سالمند و مراقبت در منزل استفاده نماییم
 6. زمانی که سالمند دچار استرس و ترس از فقدان همراه در کنار او شده است
 7. زمانی که سالمند دچار افسردگی شده است
 8. زمانی که سالمند برای مصرف دارو ها به صورت مرتب و منظم دچار اختلال گشته است
 9. زمانی که یماری حاد تری او را تهدید می نماید
 10. زمانی که سالمند خود ابراز می نماید برای مراقبت نیاز به یک همراه کمکی دارد 

چرا باید برای سالمندان از روانشناسی مراقبت از سالمند استفاده کرد؟

روانشناسی بالینی از سالمند

همانطور که گفته شد، برای مراقبت از سالمند در منزل یکی از مهم ترین کار هایی که پرستار سالمند باید به آن توجه نماید بحث روانشناسی بالینی مراقبت از سالمند است، این امر به این دلیل است که اکثر سالمندان در دوره سالمندی دچار افسردگی سالمندی یا افسردگی ناشی از افزایش سن می شوند علت آن هم این است که سالمند با تفکر به دوران جوانی خود افسوس می خورد که چرا حال نمی تواند کار های خود را خود انجام دهد و برای انجام این کار ها نیاز به همراه دارد از طرفی خانواده خود (پسر و دختر) را می بیند که برای مراقبت از او چقدر دچار مشکل و تشویش خاطر می گردند و این امر می تواند برای او بسیار آزار دهنده و اذیت کننده باشد و سبب افسردگی او شود، عوارض ناشی از افسردگی نیز می تواند همراه با آلزایمر نمایان شود و به صورت پرسه زدن و دور شدن از خانه نمایان گردد، برای جلوگیری از افسردگی سالمند در دوران نیاز به همراهان، شما عزیزان می توانید از استخدام پرستار روزانه سالمند در منزل بهره مند شوید.

سوالات مهم در رابطه استخدام پرستار سالمند در منزل 

در این قسمت میخواهیم با هم به مهم ترین سوالاتی که همراهان در رابطه با استخدام پرستار سالمند در منزل می پرسند صحبت نماییم:

 • آیا می توان پرستار سالمند ساعتی نیز استخدام کرد؟

بله، این امر وجود دارد که حین ثبت درخواست خود از واژه ساعتی بودن خدمات نیز استفاده نمایید، زیرا بسیاری از کاربران شبا ها یا قسمتی از روز را در کنار سالمند خود هستند و درگیری بر سر این است که به صورت ساعتی بتواند شخصی خبره و حرفه ای بر بالین عزیز آن ها باشد تا امور کاری و درمانی اور را انجام دهد ، درصورتی که درخواست شما مبنی بر(استخدام پرستار سالمند ساعتی) است می توانید با ما در تماس باشید.

 • امکان اعزام پرستار خانم جهت سالمند وجود دارد؟

بله این امر امکان پذیر است و فقط در حین ثبت درخواست تلفنی خود به اعزام پرستار خانم جهت سالمندتان اشاره نمایید.

 • حقوق نگهداری از سالمند چقدر است؟

در رابطه به این سوال باید بگوییم که چه مدت زمان در طول روز (مثلا فقط شیفت صبح یا صبح تا عصر یا شب تک و یا کل روز) را نیاز به پرستار سالمند دارید، همچنین آیا از خدمات هم زمان مانند تزریق عضلانی در منزل، تنقیه در منزل، فیزیوتراپی در منزل، ویزیت متخصص عفونی در خانه و غیره استفاده می کنید یا خیر هزینه اعزام پرستار سالمند دستخوش تغییر خواهد شد، لطفا در صورت درخواست پرستار سالمند شبانه روزی یا شیفت شب و غیره می توانید با ما در تماس باشید.

 • آیا امکان استخدام پرستار روزانه سالمند هم وجود دارد؟

بله این امر قابل انجام خواهد بود، کافی است که در حین تماس از عبارت پرستار روزانه سالمند استفاده و به آن اشاره نمایید.

 • آیا نگهداری از سالمند شیفت شب امکان پذیر است؟

بله، نگهداری از سالمند در شیفت شب قابل انجام بوده و برای آن می توانید درخواست خود را به صورت شبانه روزی ثبت نمایید.

 • موسسه نگهداری از سالمندان خوب در تهران کجاست؟

طبق عرف اگر هر عطاری از عطر خود تعریف نماید از نظر عموم مردم غیر قابل عقلانی بوده و این مردم هستند که باید در رابطه با آن نظر مثبت دهند، مراکز بسیاری برای مراقبت سالمند در منزل وجود دارد ولی می توانید از خدمات مرکز درمان نو نیز برای مراقبت از سالمند خود در منزل استفاده نمایید.

 • نحوه تعیین قیمت پرستار سالمند چگونه است؟

در رابطه هزینه نگهداری از سالمند در منزل همانطور که توضیح داده شد، باید از خدمات هم زمان و از میزان ساعتی که پرستار سالمند را در اختیار دارید تعیین تعرفه انجام شود، جهت بهره گرفتن از خدمات پرستاری سالمند در منزل می توانید با ما در تماس باشید.

 • استخدام شخصی پرستار سالمند در منزل به چه صورت است؟

در رابطه با این سوال باید ابتدا بگوییم که سالمند عزیز شما دارای چه حالت ها و علائم بیماری می باشد؟ مثلا در برخی از تماس ها همراهان بیان می کنند که ما درخواست مراقبت از سالمند کمایی را داریم، در برخی دیگر درخواست مراقبت از سالمند پوشکی اعلام می شود و به همین صورت، برای استخدام پرستار شخصی سالمند باید ابتدا شرایط بیمار در دست باشد تا بتوان بر اساس آن پرستار خانم و آقا جهت سالمند به همراه تجهیزات مناسب و کافی برای وی اعزام گردد.

مزایا و فواید استخدام پرستار سالمند در منزل تهران چیست؟

مزایا و فواید استخدام پرستار سالمند در منزل تهران

 • کنترل استرس های مراقبتی 
 • افزایش سطح سلامتی در سالمند 
 • افزایش امید بین همراهان و در سالمند 
 • افزایش بهداشت روانی سالمند 
 • کمک به انجام روزانه کار ها بدون نیاز به همراهان 
 • جلوگیری از اتلاف وقت 
 • جلوگیری از و صرفه جویی از هزینه های درمانی و نگهداری 
 • درمان، سلامت و مراقبت در  کنار خانواده و بدون نیاز به مراکز درمانی 
 • جلوگیری از انتقال عفونت به سالمند از محیط درمانی و انتقال آن به خانه 
 • کاهش فشار و استرس روانی و جسمی از همراهان 

نحوه درخواست پرستار سالمند در منزل تهران به چه صورت است؟

برای درخواست پرستار سالمند در خانه برای شهر تهران شما عزیزان باید به سه روش اقدام نمایید، در قدم اول می توانید درخواست پرستاری از سالمند در منزل خود را از طریق سرشماره 02122927270 اعلام نمایید، با استفاده از این روش شما بدون هزینه اضافی برای رساندن خود به مرکز درمان نو می توانید تمامی نکات قبل، حین و پس از استخدام پرستار سالمند را از اپراتور های مرکز درمان نو بپرسید، در روش دوم شما می توانید طرح درخواست خود را بر اساس ثبت درخواست و فرم آن در وبسایت درمان نو اعلام نمایید، در این روش هم اپراتور ها در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس حاصل کرده و درخواست شما را پیگیری می نمایند، در برخی موارد به دلایلی همانند اعتماد سازی، ارتباط مستقیم و دریافت اطلاعات جامع تر همراهان سالمند خود به مرکز درمان نو مراجعه می نمایند که در این روش نیز می توانید به آدرس درج شده در وبستیت درمان نو مراجعه کرده و حضوری با سوپروایزر مراقبتی مرکز مصاحبه های لازم را انجام دهید، اعزام نیرو پس از عقد قرارداد اینترنتی و حضوری به خواسته همراهان بیمار می باشد و مشکلی از این جهت نیزز برای هیچ یک از کاربران پیش نخواهد آمد.

موسسات نگهداری از سالمندان باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

موسسات نگهداری از سالمند در منزل

بسیاری از کاربران دریافت کننده خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل در صدد آن هستند که بدانند بهترین شرکت پرستاری سالمند دارند چه ویژگی هایی ممتازی باید باشد تا بتوانند سالمند و پیشرفت درمان و بیماری او را به آن ها بسپارند، اما شما چه سوالاتی در ذهن دارید؟ آیا در رابطه هزینه ها و یا اعتماد به شرکت و پرسنل اعزامی ذهنتان را مشغول کرده؟ ما در این جا کامل به این سوالات پاسخ داده ایم، به طور کلی موسسات نگهداری از سالمندان باید شاخصه های اصلی زیر را داشته باشند:

 1. اجرای تعهدات با چارچوب قرارداد موثق
 2. تهیه و اجرای خدمات پرستاری از سالمند در منزل با استفاده از مجرب ترین نیرو های درمانی
 3. فعالیت زیر نظر وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی و معاونت مربوطه
 4. اجرای جلسات سوال و جواب چه به صورت تلفنی، چه به صورت مراجعه به منزل بیمار و چه در دفتر مرکز ارائه دهنده خدمات جهت افزایش کارآمدی بیشتر، جبران کمبود ها و کاستی ها و توجه ویژه تر به نقاط قوت خدمات
 5. ایجاد حس دوستی و همکاری میان مجموعه خود و بیماران و همراهان
 6. اجرای خدمات بر اساس تعرفه های خالص و مصوب وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی که هر ساله به مراکز درمان در منزل اعلام می گردد

تمامی موارد بالا از دسته موارد بسیار مهمی است که شما عزیزان برای انتخاب یک مرکز درمانی جهت اجرای خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمند باید آن را رعایت نمایید، لازم به ذکر است که مراکز متعددی در این حیطه ایفای نقش می کنند که مرکز درمان نو نیز با داشتن برنامه تخصصی جهت اجرای دقیق خدمات از مهم ترین آن ها می باشد، مراکز دیگر همانند مرکز خدمات مراقبتی سلامت اول، مرکز خدمات مراقبتی آسانیسم، مرکز خدمات مراقبتی آسایش ایده آل و موارد دیگر از دسته دیگر مراکز ارائه دهنده این خدمات در منازل کاربران محترم می باشند.

چه مدارکی برای نگهداری از سالمند در منزل تهران مورد نیاز است؟

پس از آن که اطلاعات اولیه در رابطه با استخدام پرستار سالمند از جانب اپراتور های درمان نو به همراهان سالمندان عزیز داده شد نوبت آن می رسد تا عقد قرارداد صورت بپذیرد، عقد قرارداد بین شرکت درمان نو و همراهان سالمند همانند سایر قرارداد های موثق دارای آیتم هایی هستند که باید همراهان بیمار از آن مطلع باشند، این مدارک شامل:

 1. کارت ملی سالمند
 2. شناسنامه سالمند
 3. کارت ملی همراه درجه 1 (پسر یا دختر و همسر)
 4. فرم درخواست استفاده از خدمات مراقبتی در منزل
 5. فرم درخواست نهایی استخدام پرستار سالمند
 6. مدارک کارشناس پرستاری که به منزل سالمند اعزام می شود (از سوی مرکز درمان نو)
 7. قراداد نامه بین همراهان و مرکز
 8. مدارک فوق از مهم ترین مدارکی است که همراهان بیمار برای دریافت خدمات پرستاری از سالمند در منزل باید به همراه داشته باشند و در ضمن از مرکز درمان نو طلب نمایند.

زمان کاری پرستار سالمند در منزل روزانه چند ساعت در طول روز است؟

زمان بندی حضور پرستار سالمند در منزل

پرستاری که برای نگهداری از سالمند بیمار و سالم در منزل استخدام می شود باید تعیین زمان بندی از سوی شرکت اعزام کننده داشته باشد تا مشخص گردد که پرستار اعزامی چه مدت در منزل حضور مفید داشته باشد، معمولا انتخاب زمان بندی حضور پرستار روزانه بر عهده همراهان است تا برنامه های روزمره و شخصی خود را با ان هماهنگ کنند، این زمان بندی به شرح زیر است:

 • از ساعت 6 الی 14
 • از ساعت 8 الی 16
 • از ساعت 10 الی 18
 • از ساعت 12 الی 20

این زمان بندی ها شناور است و با استفاده از روتین همراهان همانطور که گفته شد تنظیم و اجرا می گردد.

مراقبت از سالمند در تهران در مقابل خانه سالمند

به طور قطع سالمندان دارای عواطف بسیار شکننده ای در مقابل افراد در سنین جوانی و میانسالی می باشند، این روحیه شکننده و لطیف ناشی از تمام فشار هایی می باشد در طول عمر برای به ثمر رساندن زندگی مفید اولاد خود به میان گذاشتند و امروزه با توجه به سنین خود صبر و طاقت پایین تری دارند، همین عوامل سبب می شود تا فرزندان در این سنین همراه و یار و یاور والدین خود باشند، اما انتقال آن ها به خانه سالمندان قطعا راه نهایی نخواهد بود، استفاده از خدمات مراقبت از سالمند در تهران به قدری مزایا دارد که می تواند در مقابل تمام نیاز های سالمند در محیط منزل را مرتفع نماید، معمولا سالمندان با انتقال به خانه سالمندان دچار افسردگی های شدید و وارد شدن به سیکل معیوبی به نام دیلیریوم می شوند که می تواند نه تنها کمک رسان آن ها بلکه سبب ایجاد آسیب های جانی و روحی برای آن ها نیز گردد، از همین رو استفاده از پرستار سالمند می توان در ایجاد محیط مناسب در منزل و افزایش کیفیت مراقبتی تاثیر به سزایی داشته باشد تا اینکه همه خانواده استفاده از خدمات را به جای خانه سالمندان نشانه بگیرند.

انتخاب پرستار خانم و آقا به انتخاب خود شما!

انتخاب پرستار آقا و خانم

یکی دیگر از مهم ترین حقوقی که همراهان سالمند برای دریافت این خدمات استفاده از حق تعیین جنسیت پرستار اعزامی به منزل آن ها می باشد، برخی از خانواده ها برای مراقبت از سالمند خود نیاز به شیفت بندی پرستاران خانم دارند و برخی دیگر برای این خدمات فقط نیاز به پرستار آقا دارند، این حق و حقوق را می توان منشور حقوق بیمار در دریافت خدمات مراقبتی در خانه آن ها دانست به حدی که طرح انطباق نیز برای این خدمات از سوی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی اعلام شده است، به هر حال اگر شما عزیزان تمایل به دریافت این خدمات در منزل خود دارید می توانید از همان ابتدا نسبت به تعیین نوع جنس پرستار اعزامی و همچنین شیفت بندی آن ها اعلام راهنمایی و درخواست نمایید.

چرا باید خدمات پرستاری سالمند در منزل تهران را از مرکز درمان نو بخواهیم؟

دلایل بسیار محکم و منطقی برای این جواب در دسترس است، مهم ترین آن را نیز می توان به رضایت همراهان سالمند از این مرکز دانست، تاکنون خوشبختانه تمامی موارد اعزامی پرستار سالمند جهت مراقبت های درمانی و محافظتی به منزل سالمندان با موفقیت، رضایت و خاطره بسیار خوبی به اتمام رسیده است و هیچگونه گلایه و نگرانی در رابطه با این خدمات از سوی این خدمات از جانب همراهان گزارش نشده است، در زیر به مهم ترین ویژگی های مرکز درمان نو جهت اجرای این خدمات به صورت تخصصی پرداخته ایم:

 1. اجرای خدمات در تمامی روز های سال
 2. اجرای خدمات به صورت مجری 0 تا 100
 3. فراهم آوردن تمهیدات لازم برای مراقبت و ادامه روند درمانی
 4. استفاده از پرستار سالمند مجرب و حرفه ای
 5. اجرای خدمات در تمامی مناطق استان تهران
 6. اجرای خدمات بر پایه رضایت همراهان و بهره گیری پیشرفت درمان
 7. فعالیت زیر نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
 8. فعالیت با استفاده از جدیدترین متد پرستاری روز دنیا
 9. دریافت تعرفه و هزینه مصوب وزارت بهداشت

این برخی از مهم ترین ویژگی های مرکز درمان نو است که شما عزیزان می توانید با استناد به آن ها برای ریافت خدمات در منزل از آن ها بهره ببرید، جهت دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

بله، خدمات پرستار سالمند ساعتی هم در مجموعه موجود است.

هزینه نگهداری از سالمند ذر خانه به صورت 24 ساعته طبق تعرفه وزارت بهداشت بوده و برای اطلاع از آن با اپراتور ها تماس حاصل کنید.

شما می توانید از خدمات پرستار سالمند فقط برای شب ها استفاده کنید و مشکلی ندارد.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید
مشاوره
فوری
÷