ثبت درخواست فوری
 • تست خواب
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
تست خواب

اختلالات خواب شامل: قطع تنفس در خواب، کابوس های شبانه، کم شدن سطح اکسیژن خون، خواب آلودگی در طول روز و غیره می باشد، برای تشخیص علت این مشکلات نیاز به انجام تست خواب است و مرکز ما با اعزام کارشناسان با تجربه و مجرب همراه  با رسانی بدستگاه پیشرفته انجام تست خواب در منزل به شما جهت درمان این مشکلات کمک می نماید، شاید همه ما تجربه مشکلات در خواب داشته ایم، کلینیک خواب مرکز درمان نو جهت انجام تست خواب در منزل در تمام مناطق شهر تهران آماده خدمت ه مردم می باشد، با تا انتها مطلب همراه باشید تا به صورت کامل به این موضوع با اهمیت بپردازیم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

تست خواب در منزل

انجام تست خواب در منزل

در بسیاری از سالمندان اختلالات خواب مانند خواب طولانی در طول روز، بی خوابی در شب ها و آپنه در خواب مشاهده می گردد، این عوامل می تواند سبب تشدید یا بروز بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی و غیره گردد، همچنین با توجه به الگوی ثابت بدن مبنی بر خواب کافی جهت تنظیم قند خون، فشار خون، چربی خون و غیره خواب نادرست و ناکافی می تواند در این افراد بسیار آسیب زا باشد، البته اختلالات خواب فقط در سالمندان مشاهده نمی گردد و در بسیاری از بالغین مانند آقایان و خانم ها نیز در حین خواب دیده می شود که علائمی از قبیل حرف زدن، خروپف را نشان می دهند، این عوارض هم می تواند برای سایر اعضای خانه آزار دهنده باشد و هم برای خود فرد سبب کاهش کیفیت خواب گردد.
در برخی از کودکان مشاهده می گردد که به دنبال خواب در خواب حرکت و یا شب ادراری دارند، همه این عوارض ناشی از اختلالات خوابی است که همراهان و خود فرد به آن بی توجه هستند و برای درمان آن اقدامات خاصی را انجام نداده اند، در گذشته اختلالات خواب با توجه به کمبود مراکز درمانی و دستگاه های اندک تشخیصی نادیده گرفته می شد ولی امروزه در مادران باردار، کودکان، سالمندان و غیره با توجه به تجهیز شدن مراکز مانند مرکز مراقبت پرستاری و پزشکی و درمانی درمان نو این امکان پیش آمده که این اختلالات در خانه و بدون ایجاد استرس دیگر ارزیابی و درمان گردد، شما عزیزان می توانید برای سالمند عزیز خود، کودک خود و یا خودتان با درخواست انجام تست خواب در منزل از مرکز درمان نو در کوتاه ترین زمان ممکن این پروسیجر را عملی کرده و از این پس در خواب دچار مشکل نشوید، ما در این مطلب در رابطه با هر آن چیزی که نیاز است تا شما در رابطه با مشکلات خواب و اختلالات آن به همراه درمان کلی آن بدانید مطلب آورده ایم تا از پس به دنبال این چنین مشکلاتی بدانید کدام راه برای شما جهت رفع این مشکل راحت تر خواهد بود، همچنین شما عزیزان می توانید در حین تست خواب از خدمات هم زمان مانند اکو قلب در منزل نیز بهره بگیرید.

تست خواب چیست ؟ 

تست خواب چیست؟

تست خواب یا Polysomnography یک روش غیر تهاجمی یا non-aggressive بدون ایجاد آسیب به شخص دهنده تست می باشد که به اختلالات خواب که می تواند ناشی از اختلال در عملکرد تنفسی، ورود و خروج هوا، تنگی مجرای تنفسی، اختلال مغزی باشد پرداخته می شود، نتایج حاصل از این آزمایش که در طول یک خواب کافی در شب ثبت می گردد به صورت نمودار هایی که دارای loop های تفسیری می باشد سنجش می گردد، در این نمودار ها میزان خروپف، حرکات چشم ها، مراحل خواب مانند REM و NONREM، عملکرد مغزی و غیره ثبت و توسط متخصص مغز و اعصاب تفسیر می گردد.

انواع تست خواب در منزل کدامند؟

 1. پلی سومنوگرافی PSG: یک نوع تست خواب برای سنجش کیفیت خواب در بیماران دارای اختلالات خوابی، بیماران دارای انسداد و آپنه در خواب OSA، هایپرسومنیا (خواب بیش از حد) و غیره می باشد و در آن از تست عملکرد مغز، قلب و تنفس استفاده می شود.
 2. تست سنجش خواب آلودگی MSLT: در این روش معمولا به فرد میگویند که تا 15 دقیقه به خواب برود، اگر فرد در فضای آماده شده در منزل نتواند تا 15 دقیقه به خواب برود این تست مثبت شده و برای این اختلال از داروهایی که پزشک در طول روز تجویز می کند باید استفاده نماید.
 3. تست تیتراسیون یا CPAP: معمولا در افرادی که دچار بیماری های ریه شده اند یا به تازگی از زیر دستگاه تنفس مصنوعی خارج شده اند، ایجاد انسداد تنفسی در حین خواب یا همان آپنه تنفسی OSA بسیار بالا خواهد بود، از همین رو علاوه بر دستگاه تست خواب برای این افراد از دستگاه CPAP که یک دستگاه کمک تنفسی برای ایجاد فشار مثبت مداوم راه هوایی هم است استفاده می گردد، این دستگاه ابتدا خاموش و بیمار در خواب فرو می رود و سپس با سنجش آن توسط کارشناس پرستاری در منزل میزان جریان مثبت هوای ورودی شروع به جریان می کند تا یک مقداری که هماهنگ با بیمار دیگر تنفس بیمار حین خواب قطع نگردد.
 4. تست شبانه انشعابی SNT: در تست خواب از نوع تیتراسیون این امکان وجود دارد که آزمایش به شب دوم یا سوم نیز موکول گردد ولی در تست Split night test از همان ابتدا یک فشار ثابت تعیین شده و در کل شب این مقدار پایش می گردد، فرق SNT با تیتراسیون در تعیین اجباری فشار توسط تکنسین می باشد که بیمار خود را با آن هماهنگ کند.
 5. تست توانایی بیدار ماندن MWT: از این روش برای سنجش توانایی بیدار ماندن فرد استفاده می گردد، با اتصال الکترود هایی مخصوص به فرد تست شونده، میزان جریان های مغزی برای بیدار ماندن و شروع خواب سنجش می گردد، از این روش برای افرادی که در برخی از کارخانجات با ابزار های خطرناک کار می کنند و خواب ناگهانی و چرت زدن برای آن ها خطرناک است استفاده می شود.
 6. تست تاخیر چندگانه خواب یا MSLT: در این روش تعداد دفعات حمله خواب به فرد سنجش می شود، از این تست نیز برای بهره گرفتن در اختلالات مراحل خواب مانند REM و NONREM استفاده می شود، روش مناسبی نیز برای سنجش تعداد آپنه بیماران OSA یا سندروم آپنه در خواب می باشد.

تست خواب در منزل چگونه انجام می گیرد؟

تست خواب چگونه انجام می شود؟

شخصی که تست خواب در منزل را انجام می دهد می تواند کارشناس پرستاری، کارشناس مامایی و یا کارشناس هوشبری باشد، در این روش کارشناس پرستاری الکترود های دستگاه تست خواب را به پوست س، گیجگاه (شقیقه) و پوست صورت و قفسه سینه متصل می نماید و امواج حاصل توسط هدایت شونده به دستگاه منتقل و از طریق آن به صورت نمودار هایی ظاهر می گردد، در مواردی جهت اتصال دقیق تر و عدم وجود پارازیت (آرتیفکت) کارشناس گیرنده تست خواب از ژل های لوبریکانت استفاده می نماید.

آیتم هایی که در تست خواب پایش می گردد کدامند؟ 

 1. میزان حجم تنفسی (هوای ورودی و خروجی)
 2. اندازه گیری اکسیژن
 3. اندازه گیری ضربان قلب
 4. اندازه گیری تعداد تنفس
 5. ثبت امواج مغزی EEG
 6. میزان خروپف
 7. تعداد تکان خوردن چشم در خواب

دلایل استفاده از تست خواب در منزل چیست؟

 • آپنه انسدادی در حین خواب
 • بی خوابی
 • کم خوابی
 • نارکولپسی
 • هایپر سومنیا یا خواب بیش از حد
 • راه رفتن در خواب
 • حرف زدن در خواب
 • دندان قروچه در خواب
 • درمان اختلالات مرحله ای خواب مانند REM یا NREM
 • خواب آلودگی در طول روز
 • سردرد در صبح ها پس از بیدار شدن از خواب
 • فشارخون صبحگاهی بالا
 • کابوس دیدن در شب ها

مهم ترین بیماری های خواب در افراد کدام است؟

بیماری های خواب دارای 2 دسته اساسی هستند که می توان به صورت زیر تقسیم بندی نمود:

 • بیماری های اولیه خواب: این بیماری ها معمولا اولین خط اختلالات خوابی به حساب می آیند که منشا آن ها را می توان مغز و عملکرد آن در نظر گرفت، از مهم ترین بیماری های اولیه خواب می توان به:
 1. نارکولپسی: تمایل بالای فرد به خواب عمیق در طول روز است، این تمایل به خواب به قدری شدید است که فرد دچار ضعف عضلانی و افتادن پلک ها می گردد، طول مدت زمان این خواب حداکثر 20 دقیقه است و در این حین با هر تحریک کوچکی نیز بیدار می گردد، ناکولپسی Narcolepsy معمولا در زنان اتفاق می افتد.

نارکولپسی

 1. کاتاپلکسی: به حالتی که فرد برای چند ثانیه تا چند دقیقه دچار خواب عمیق گشته به صورتی که توانایی جمع کردن اندام های خود مانند دست و پاها را ندارد و احتمال رسیدن آسیب در این افراد بالا می باشد، معمولا این حالت ها شبیه بیماری اوتیسم یا فراموشی می باشد که اگر از فرد بپرسیم چه گذشت به سختی به یاد خواهد آورد که به او چه گذشته است، این درحالی است که فرد دچار کاهش سطح هوشیاری نیز نمی گردد و فقط یک خواب عمق را تجربه می کند.

کاتاپلکسی

 1. فلج خواب: فلج خواب sleep paralysis یک حالتی است که فرد به دنبال یک خواب عمیق در حین بیدار شدن فکر می کند که فلج شده است، به صورتی که حتی قادر به حرکت دست و پاهای خود نیز نمی باشد، این حالت را فلج خواب می گویند و در زنان بیشتر از مردان رخ می دهد.
 2. سندروم کلاین لوین: در این سندروم که نشنگان یک بیماری ارثی یا خود ایمنی نیز می باشد، فرد تمایل بسیار شدید به خواب دارد، در این حالت امکان دارد که فرد تا 20 ساعت نیز در طول شبانه روز در خواب باشد و این امر می تواند سبب اختلال در زندگی او گردد، معمولا این علائم به همراه گشنگی و عطش سکس بیشتر نمایان می باشد.

سندروم کلاین لوین

 1. وحشت در حین خواب شبانه: معمولا در کودکان و به دنبال اختلالات خواب در مرحله NONREM رخ می دهد، معمولا در فردای خواب کودک چیزی را به خاطر نمی آورد.
 2. خواب وحشتناک: در بزرگسالان و در مرحله REM خواب رخ می دهد، معمولا برخی از آن ها پس از بیداری نیز این خواب را به یاد دارند.
 3. حمله انسدادی خواب: بیماری OSA و آچنه انسدادی خواب که پس از تست خواب در منزل تشخیص داده شود علت آن مغز و اعصاب می باشد.

حمله انسدادی در حین خواب

 • بیماری هایی که سبب اختلال در خواب می گردند:
 1. تب بالا: به دنبال عفونت های خونی و سرماخوردگی ها.
 2. بیماری های قلبی و عروقی: بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی به دلیل تنگی نفس های شبانه PND سبب اختلالات خواب شبانه می گردند.
 3. بیماری های مغزی: سکته مغزی، حمله گذرا، تشنج و غیره می تواند به صورت واضحی سبب اختلالات خواب گردد.
 4. رژیم غذایی نامناسب: استفاده از غذاهایی مانند فست فود ها، غذاهای چرب و غیره قبل از خواب.
 5. استعمال دخانیات: استفاده از دخانیات قبل از خواب می تواند سبب ایجاد بی خوابی یا اختلالات خواب گردد.
 6. مصرف الکل و کافئین ها: مصرف الکل و کافئین ها مانند قهوه نیز می تواند در ایجاد بی خوابی و اختلالات خواب موثر باشد.

مزایای انجام تست خواب در منزل چیست؟

مزایای انجام تست خواب

 1. دسترسی آسان به خدمت
 2. انجام دقیق خدمت
 3. نتیجه گیری بهتر
 4. صرفه جویی اقتصادی
 5. جلوگیری از اتلاف وقت و ماندن در صف نوبت های درمانی
 6. انجام تست در فضای آرام اتاق خود بیمار
 7. درخواست تجهیزات مناسب جهت انجام تست
 8. تفسیر دقیق و آنی توسط متخصص مغز و اعصاب توسط تله ویزیت
 9. شبانه روزی بودن خدمت
 10. امکان استفاده از خدمات هم زمان مانند ساکشن بیمار در منزل و غیره

شرایط لازم برای گرفتن تست خواب در منزل چیست؟

 • استفاده از غذای سبک قبل از انجام تست خواب 
 • عدم استفاده از سیگار و دخانیات قبل از انجام تست 
 • عدم استفاده از مواد کافئین دار مانند قهوه، نوشابه، چایی و غیره 
 • استحمام و درصورت وجود موهای زائد در سینه و صورت شیو آن ها 
 • عدم استفاده از مسکن 
 • عدم استفاده از قرص های خواب ور 
 • قبل از انجام تست تا 5 ساعت از گوشی همراه به دلیل بلو لایت blue light و آسیب به الگوی خواب استفاده ننمایید 
 • آماده سازی امکانات خواب شخصی (در صورتی که برای خواب از خواندن کتاب استفاده می نمایید کتاب خود را آماده کنید، در صورتی برای خواب از چشم بند استفاده می نمایید چشم بند را آماده نمایید و غیره) 
 • آماده سازی اتاق شخصی خود جهت تست (به صورتی که به اندازه کافی تاریک باشد) 
 • ایجاد سکوت در فضای خانه 
 • جلوگیری از چرت زدن در طول روز

مهم ترین عوارض تست خواب در منزل تهران چیست؟

تست خواب معمولا دارای عوارض خاصی نمی باشد زیرا این پروسیجر یک پروسیجر غیر تهاجمی و بدون آسیب برای فرد تست شونده می باشد، ولی در برخی موارد عارضه حساسیت ناشی از چسب های الکترود در افراد مشاهده گردیده است که با استفاده پماد ضد حساسیت مانند بتامتازون ال آ قابل پیشگیری است، در صورتی که درخواست ویزیت متخصص قلب و عروق در منزل را نیز دارید می توانید با ما در تماس باشید.

نحوه ثبت درخواست انجام تست خواب خواب در منزل تهران

نحوه ثبت درخواست تست خواب خواب در منزل

 • تماس تلفنی: یکی از راه ترین راه های درخواست تست خواب در منزل تماس تلفنی فرد با اپراتور های درمان نو می باشد، اپراتور پس از ثبت درخواست شما در کمتر از 1 ساعت تمهیدات لازم را فراهم و نیروی انجام دهنده تست خواب در منزل را برای شما اعزام می نمایند.
 • ثبت اینترنتی: از طریق سایت درمان نو به راحتی می توانید درخواست خود را ثبت نمایید، این ثبت درخواست تا 3 لی 5 دقیقه پس از ثبت نهایی برای اپراتور های درمان نو ارسال و همانند مرحله تلفنی سریعا آمادگی های لازم برای اعزام نیروی انجام دهنده تست خواب را برای شما فراهم می کنند.
 • پیامک: راه دیگر برای ثبت درخواست انجام تست آپنه خواب در منزل ارسال پیامک و اعلام نام و نام خانوادگی، سن، بیماری و جنس می باشد، پس از ارسال پیامک سریعا کارشناسان با شما تماس حاصل کرده و آماده اعزام می گردند.

هزینه تست خواب در منزل چقدر است؟

انجام تست خواب مانند دیگر خدمات مرکز مراقبت پرستاری و پزشکی در منزل درمان نو بنا به قیمت گذاری اعلام شده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جهت انجام این چنین خدمات در منزل می باشد، این قیمت ها با توجه به آپدیت و به روز رسانی قیمتی هر ساله تغییر کرده و از سوی وزارت بهداشت ابلاغ می گردد، هزینه تست خواب در منزل تهران برای امسال 1.500.000 میلیون تومان است، شما عزیزان اگر درخواست خدمت تست پلی سومنوگرافی در منزل را دارید می توانید با تماس با اپراتور های درمان نو از نحوه قیمت گذاری و هزینه انجام خدمت آگاه شوید.

تست خواب در منزل تهران شبانه روزی

تست خواب در منزل تهران شبانه روزی

انجام تست خواب در منزل برای هم استانی های عزیز شهر تهران به صورت 24 ساعته و شبانه روزی قابل انجام خواهد بود، این خدمت برای تمام مناطق تهران از شمال تهران تا جنوب تهران، از شرق تهران تا غرب تهران و همچنین مناطق حاشیه ای مانند: شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، یافت آباد، شهر ری، ورآورد، گرم دره، آبعلی، فیروزکوه، دماوند، بوهن، رودهن و غیره در کوتاه ترین زمان ممکن همراه با ارسال تجهیزات مناسب به منازل عزیزان قابل اجرا می باشد، اگر شما عزیزان نیاز به انجام تست خواب در خانه تهران و خدمات هم زمان مانند شستشوی گوش در منزل تهران شبانه روزی و غیره دارید می توانید هم اکنون با شماره گیری های خطوط تلفنی درمان نو و اعلام درخواست تست بدخوابی در منزل از این خدمات در کوتاه ترین زمان بهره مند گردید.

تست خواب در منزل شمال تهران شبانه روزی

مناطق شمال تهران و محله های: زعفرانیه، قیطریه، تجریش، آجودانیه، اختیاریه، ونک، میرداماد، داوودیه، جردن، ولنجک، امام زاده صالح، نیاوران، پاسداران، دیباجی، ازگل، سوهانک، هروی، دارآباد، درکه، اوین، چمران شمال، دولت، قلهک، دروس، الهیه، اندرزگو و غیره می توانند از این خدمات به صورت 24 ساعته و شبانه روزی استفاده نمایند، فقط کافی است برای دریافت این خدمات با شماره تماس های درمان نو تماس حاصل نمایند.

تست خواب در منزل غرب تهران شبانه روزی

مناطق غربی تهران و محله های: شهرک غرب، سعادت آباد، صادقیه، ستارخان، بهبودی، آزادی، گیشا، مرزداران، کوی نصر، کوهک، ورد آورد، گرمدره، چیتگر، دریاچه خلیج فارس، شهران، اکباتان، بلوار فردوس، آیت الله کاشانی، جنت آباد مرکزی، جنت آباد شمالی، جنت آباد جنوبی، پونک، سازمان آب و غیره نیز می توانند از خدمات تست خواب در منزل به صورت شبانه روزی و 24 ساعته استفاده نموده و برای ثبت درخواست خود حتی در ایام تعطیل اقدام نمایند.

تست خواب در منزل شرق تهران شبانه روزی

مناطق شرقی تهران و محله های: تهرانپارس، حکیمیه، مجیدیه، وحیدیه، بومهن، رودهن، آبعلی، خاک سفید، دماوند، فیروزکوه، استخر، لشگر، تسلیحات، پیروزی، نبرد، جشنواره، پروین، باقری، سراج، دردشت، گلبرگ، نارمک، تکاوران، دلاوران، هفت حوض، رسالت، سید خندان، شهید بابایی، شهرک امید و غیره مناطق شرقی تهران می توانند جهت دسترسی به این خدمات و ویزیت متخصص ریه در منزل با ما در تماس باشند.

تست خواب در منزل جنوب تهران شبانه روزی

محله های جنوبی تهران مانند: دروازه غار، شوش، مولوی، راه آهن، خیام، پانزده خرداد، بازار بزرگ، شهرک شریعتی، شهر ری، قرچک، ورامین، پاکدشت، قلعه نو، اسلامشهر، شهریار، یافت آباد، جی، خزانه، آذری، فلاح، شمشیری، نواب، توپخانه ، میدان حر، خیابلن امام خمینی، خیابان قصرالدشت، کارون، جیحون، خوش، کمیل، طوس، آذربایجان، جمهوری، حسن آباد و غیره نیز می توانند از خدمات تست خواب در منزل تهران بهره مند گردند.

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

هزینه انجام تست خواب طبق تعرفه وزارت بهداشت است، لطفا جهت استعلام قیمتی با ما در تماس باشید.

از زمان شروع آن طبق دستور کارشناس می تواند به طول انجامد، لطفا با ما در تماس باشید.

بله، تمام خدمات مجموعه درمان نو 7 روز هفته و 24 ساعته می باشد.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید

پرسش و پاسخ های شما

 • user زهرا رسولی
  ممنونم از توضیحات کاملتون
  6 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
مشاوره
فوری
÷