ثبت درخواست فوری
 • تست خواب
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
تست خواب

اختلالات خواب شامل: قطع تنفس در خواب، کابوس های شبانه، کم شدن سطح اکسیژن خون، خواب آلودگی در طول روز و غیره می باشد، برای تشخیص علت این مشکلات نیاز به انجام تست خواب است و مرکز ما با اعزام کارشناسان با تجربه و مجرب همراه  با رسانی بدستگاه پیشرفته انجام تست خواب در منزل به شما جهت درمان این مشکلات کمک می نماید، شاید همه ما تجربه مشکلات در خواب داشته ایم، کلینیک خواب مرکز درمان نو جهت انجام تست خواب در منزل در تمام مناطق شهر تهران آماده خدمت ه مردم می باشد، با تا انتها مطلب همراه باشید تا به صورت کامل به این موضوع با اهمیت بپردازیم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

تست خواب در منزل

انجام تست خواب در منزل

در بسیاری از سالمندان اختلالات خواب مانند خواب طولانی در طول روز، بی خوابی در شب ها و آپنه در خواب مشاهده می گردد، این عوامل می تواند سبب تشدید یا بروز بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی و غیره گردد، همچنین با توجه به الگوی ثابت بدن مبنی بر خواب کافی جهت تنظیم قند خون، فشار خون، چربی خون و غیره خواب نادرست و ناکافی می تواند در این افراد بسیار آسیب زا باشد، البته اختلالات خواب فقط در سالمندان مشاهده نمی گردد و در بسیاری از بالغین مانند آقایان و خانم ها نیز در حین خواب دیده می شود که علائمی از قبیل حرف زدن، خروپف را نشان می دهند، این عوارض هم می تواند برای سایر اعضای خانه آزار دهنده باشد و هم برای خود فرد سبب کاهش کیفیت خواب گردد.
در برخی از کودکان مشاهده می گردد که به دنبال خواب در خواب حرکت و یا شب ادراری دارند، همه این عوارض ناشی از اختلالات خوابی است که همراهان و خود فرد به آن بی توجه هستند و برای درمان آن اقدامات خاصی را انجام نداده اند، در گذشته اختلالات خواب با توجه به کمبود مراکز درمانی و دستگاه های اندک تشخیصی نادیده گرفته می شد ولی امروزه در مادران باردار، کودکان، سالمندان و غیره با توجه به تجهیز شدن مراکز مانند مرکز مراقبت پرستاری و پزشکی و درمانی درمان نو این امکان پیش آمده که این اختلالات در خانه و بدون ایجاد استرس دیگر ارزیابی و درمان گردد، شما عزیزان می توانید برای سالمند عزیز خود، کودک خود و یا خودتان با درخواست انجام تست خواب در منزل از مرکز درمان نو در کوتاه ترین زمان ممکن این پروسیجر را عملی کرده و از این پس در خواب دچار مشکل نشوید، ما در این مطلب در رابطه با هر آن چیزی که نیاز است تا شما در رابطه با مشکلات خواب و اختلالات آن به همراه درمان کلی آن بدانید مطلب آورده ایم تا از پس به دنبال این چنین مشکلاتی بدانید کدام راه برای شما جهت رفع این مشکل راحت تر خواهد بود، همچنین شما عزیزان می توانید در حین تست خواب از خدمات هم زمان مانند اکو قلب در منزل نیز بهره بگیرید.

تست خواب چیست ؟ 

تست خواب چیست؟

تست خواب یا Polysomnography یک روش غیر تهاجمی یا non-aggressive بدون ایجاد آسیب به شخص دهنده تست می باشد که به اختلالات خواب که می تواند ناشی از اختلال در عملکرد تنفسی، ورود و خروج هوا، تنگی مجرای تنفسی، اختلال مغزی باشد پرداخته می شود، نتایج حاصل از این آزمایش که در طول یک خواب کافی در شب ثبت می گردد به صورت نمودار هایی که دارای loop های تفسیری می باشد سنجش می گردد، در این نمودار ها میزان خروپف، حرکات چشم ها، مراحل خواب مانند REM و NONREM، عملکرد مغزی و غیره ثبت و توسط متخصص مغز و اعصاب تفسیر می گردد.

انواع تست خواب در منزل کدامند؟

 1. پلی سومنوگرافی PSG: یک نوع تست خواب برای سنجش کیفیت خواب در بیماران دارای اختلالات خوابی، بیماران دارای انسداد و آپنه در خواب OSA، هایپرسومنیا (خواب بیش از حد) و غیره می باشد و در آن از تست عملکرد مغز، قلب و تنفس استفاده می شود.
 2. تست سنجش خواب آلودگی MSLT: در این روش معمولا به فرد میگویند که تا 15 دقیقه به خواب برود، اگر فرد در فضای آماده شده در منزل نتواند تا 15 دقیقه به خواب برود این تست مثبت شده و برای این اختلال از داروهایی که پزشک در طول روز تجویز می کند باید استفاده نماید.
 3. تست تیتراسیون یا CPAP: معمولا در افرادی که دچار بیماری های ریه شده اند یا به تازگی از زیر دستگاه تنفس مصنوعی خارج شده اند، ایجاد انسداد تنفسی در حین خواب یا همان آپنه تنفسی OSA بسیار بالا خواهد بود، از همین رو علاوه بر دستگاه تست خواب برای این افراد از دستگاه CPAP که یک دستگاه کمک تنفسی برای ایجاد فشار مثبت مداوم راه هوایی هم است استفاده می گردد، این دستگاه ابتدا خاموش و بیمار در خواب فرو می رود و سپس با سنجش آن توسط کارشناس پرستاری در منزل میزان جریان مثبت هوای ورودی شروع به جریان می کند تا یک مقداری که هماهنگ با بیمار دیگر تنفس بیمار حین خواب قطع نگردد.
 4. تست شبانه انشعابی SNT: در تست خواب از نوع تیتراسیون این امکان وجود دارد که آزمایش به شب دوم یا سوم نیز موکول گردد ولی در تست Split night test از همان ابتدا یک فشار ثابت تعیین شده و در کل شب این مقدار پایش می گردد، فرق SNT با تیتراسیون در تعیین اجباری فشار توسط تکنسین می باشد که بیمار خود را با آن هماهنگ کند.
 5. تست توانایی بیدار ماندن MWT: از این روش برای سنجش توانایی بیدار ماندن فرد استفاده می گردد، با اتصال الکترود هایی مخصوص به فرد تست شونده، میزان جریان های مغزی برای بیدار ماندن و شروع خواب سنجش می گردد، از این روش برای افرادی که در برخی از کارخانجات با ابزار های خطرناک کار می کنند و خواب ناگهانی و چرت زدن برای آن ها خطرناک است استفاده می شود.
 6. تست تاخیر چندگانه خواب یا MSLT: در این روش تعداد دفعات حمله خواب به فرد سنجش می شود، از این تست نیز برای بهره گرفتن در اختلالات مراحل خواب مانند REM و NONREM استفاده می شود، روش مناسبی نیز برای سنجش تعداد آپنه بیماران OSA یا سندروم آپنه در خواب می باشد.

تست خواب در منزل چگونه انجام می گیرد؟

تست خواب چگونه انجام می شود؟

شخصی که تست خواب در منزل را انجام می دهد می تواند کارشناس پرستاری، کارشناس مامایی و یا کارشناس هوشبری باشد، در این روش کارشناس پرستاری الکترود های دستگاه تست خواب را به پوست س، گیجگاه (شقیقه) و پوست صورت و قفسه سینه متصل می نماید و امواج حاصل توسط هدایت شونده به دستگاه منتقل و از طریق آن به صورت نمودار هایی ظاهر می گردد، در مواردی جهت اتصال دقیق تر و عدم وجود پارازیت (آرتیفکت) کارشناس گیرنده تست خواب از ژل های لوبریکانت استفاده می نماید.

آیتم هایی که در تست خواب پایش می گردد کدامند؟ 

 1. میزان حجم تنفسی (هوای ورودی و خروجی)
 2. اندازه گیری اکسیژن
 3. اندازه گیری ضربان قلب
 4. اندازه گیری تعداد تنفس
 5. ثبت امواج مغزی EEG
 6. میزان خروپف
 7. تعداد تکان خوردن چشم در خواب

دلایل استفاده از تست خواب در منزل چیست؟

 • آپنه انسدادی در حین خواب
 • بی خوابی
 • کم خوابی
 • نارکولپسی
 • هایپر سومنیا یا خواب بیش از حد
 • راه رفتن در خواب
 • حرف زدن در خواب
 • دندان قروچه در خواب
 • درمان اختلالات مرحله ای خواب مانند REM یا NREM
 • خواب آلودگی در طول روز
 • سردرد در صبح ها پس از بیدار شدن از خواب
 • فشارخون صبحگاهی بالا
 • کابوس دیدن در شب ها
faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

هزینه انجام تست خواب طبق تعرفه وزارت بهداشت است، لطفا جهت استعلام قیمتی با ما در تماس باشید.

از زمان شروع آن طبق دستور کارشناس می تواند به طول انجامد، لطفا با ما در تماس باشید.

بله، تمام خدمات مجموعه درمان نو 7 روز هفته و 24 ساعته می باشد.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید

پرسش و پاسخ های شما

 • user زهرا رسولی
  ممنونم از توضیحات کاملتون
  6 مهر 1402 پاسخ به دیدگاه
مشاوره
فوری
÷