ثبت درخواست فوری
 • متخصص ارتوپدی
  نام و نام خانوداگی
 • شماره تماس
  انتخاب تاریخ
 • تماس فوری با ما
 • کافیست خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

loader
لطفا صبر کنید
متخصص ارتوپدی

 

از وظایف متخصص ارتوپدی می توان به: معاینه، تشخیص و درمان اشاره نمود، از آن جایی عوارض مربوط به بیماری های اتوپدی درد های غیر قابل تحمل دارند جابه جایی بیمار به بیمارستان و کلینیک های درمان بیماری های ارتوپدی نیز دارای مشکلات خاص خود می باشد، از همین رو انجام ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل می تواند تاثیر بسیار بالایی بر درمان اینگونه بیماران داشته باشد، مرکز درمان نو می تواند شما را در این مسیر کمک نماید، در صورتی که تمایل به دریافت خدمات از این مجموعه دارید با اپراتور های ما در تماس باشید، همچنین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا کامل ترین اطلاعات در حیطه بیماری های ارتوپدی را خدمت شما ارائه دهیم.

call

مراحل ثبت درخواست در سامانه درمان نو

افتخار میکنیم که با خدمات دهی خوبی که داریم، توانسته ایم رضایت شما را جلب نماییم. همیشه در حال بالا بردن کیفیت خدمات و تعداد سفیران درمان نو هستیم تا اعتماد شما را جلب نماییم.
ثبت درخواست من
 • ثبت درخواست ثبت درخواست
  در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
 • هماهنگی زمان مراجعه هماهنگی زمان مراجعه
  کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.
 • اعزام همکاران ما اعزام همکاران ما
  نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 • دریافت نتایج آزمایش دریافت نتایج آزمایش
  در صورت وجود آزمایش نتیجه از طریق کارشناسان ما خدمت شما ارسال میشود.
نیاز به مشاوره داری ؟ ثبت درخواست فوری

ویزیت پزشک متخصص ارتوپدی در منزل

ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل

در برخی از موارد به دنبال آسیب های ورزشی، حوادث رانندگی، حوادث داخل منزل و غیره امکان آسیب به بافت استخوانی و مفاصل وجود دارد، از آن جایی که بر سطح و درون بافت استخوانی ما اعصاب گسترده ای وجود دارد درصورت ایجاد آسیب به این بافت ها درد غیر قابل تحمل شونده به فرد آسیب دیده وارد خواهد شد، از این رو تشخیص نوع آسیب ، درمان و سرکوب درد می تواند در برقراری علائم همودینامیک این افراد بسیار موثر باشد، در گذشته که امکان ویزیت شخصی برای افراد در منزل مقدر نبود، افراد آسیب دیده با همان شرایط بدنی باید خود را به یک مرکز درمانی می رساندند که درمان و کنترل درد بر روی آن ها شروع شود ولی امروزه با اینترنتی شدن کسب و کار ها و همچنین وجود خدماتی مانند رادیولوژی در منزل شرایط بسیار آسانی برای درمان و بهبود علائم این افراد آسیب دیده فراهم شده است، با ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل از طریق اعزام پزشک توسط مرکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل درمان نو بیماران ارتوپدی به آسانی هر چه تمام تر می توانند در منزل بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی درمان شوند و هر نوع خدمات هم زمانی را که نیاز داشته باشند هم بگیرند، شما عزیزان برای درمان اختلالات و بیماری های ارتوپدی خود می توانید از ویزیت دکتر ارتوپدی در منزل استفاده نمایید، پیشنهاد بر این است که تا ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا هر آن چیزی را که نیاز دارید برای معاینه ، تشخیص و درمان اختلالات پیش آمده ارتوپدی خود برای شما شرح دهیم، همچنین درصورتی که تمایل به تزریق سرم تقویتی در خانه را دارید می توانید درخواست خود را اعلام نمایید.

کلمه ارتوپد به معنای چیست؟ 

به صورت کلی این واژه یک واژه یونانی می باشد که به اصطلاحات پزشکی ما اضافه شده است، معنای تحت لفظی ارتوپدی از یک واژه ارتو Ortho که خود از واژه Orthos گرفته شده و به معنای راست، صاف به همراه پدی Pedi که آن نیز از واژه اصلی خود یعنی Paideion و به معنای پرورش دادن است اخذ شده است، در کل علم ارتوپدی یعنی درمان شکستگی، آسیب، ناهنجاری و بهبود اختلالات ارتوپدی می باشد.

متخصص ارتوپدی کیست؟

متخصص ارتوپدی در منزل

فردی که با تحصیل 11 ساله در حیطه پزشکی عمومی، تخصصی و بالینی به درمان اختلالات ارتوپدی می پردازد را متخصص ارتوپدی می گویند، این فرد در دوره آموزش آکادمیک و بالینی خود هر نوع تجربه درمانی را که برای درمان و تشخیص علائم بیماری ارتوپدی نیاز دارد را فراگرفته است تا با علم و آگاهی کافی بتواند بیماران خود در مطلب، بیمارستان و منزل را درمان نماید، برای دریافت خدمات ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل می توانید با شماره تماس های مرکز خدمات درمانی درمان نو در تماس باشید.

چند نوع تخصص ارتوپدی جهت درمان بیماران وجود دارد؟

 1. تخصص ارتوپدی تشخیصی و درمانی
 2. جراحی ارتوپدی 

البته باید در نظر گرفت در گذشته این دو تخصص جدای هم بودند ولی امروزه معمولا هر متخصص تشخیص بیماری ارتوپدی خود جراح و درمان کننده بیماری ارتوپدی نیز می باشد.

ویژگی های بارز یک متخصص ارتوپدی خوب چیست؟ 

 • دارای علم و آگاهی بالا در درمان بیمار خود می باشد
 • وقت شناس است
 • مهربان است
 • دارای پرستیژ شخصیتی و کاری است
 • پیگیر بیمار خود است
 • در تشخیص بیماری بیمار خود زمان و دقت بالایی صرف می کند
 • برنامه ریزی دقیق جهت مسیر درمان بیمار خود دارد
 • دارای کوریکولوم تقویمی جهت پیگیری ویزیت مجدد خود در منزل می باشد
 • از پروتکل های جدید برای درمان استفاده می نماید
 • برای بیمار خود هم درد و هم راز است 

وظیفه متخصص ارتوپدی در ویزیت خود در منزل چیست؟

 1. معاینه: قدم اول برای درمان بیمار در منزل توسط متخصص ارتوپدی، انجام معاینه دقیق توسط پزشک می باشد، انجام دقیق و آگاهانه معاینه این کمک را به بیمار می کند تا در مراحل بعدی سرعت درمانی بالایی داشته باشد، در معاینه دکتر ارتوپدی می تواند از مهارت های آموخته بالینی جهت تست اندام استفاده نماید.
 2. تشخیص: قدم بعدی در درمان اختلالات ارتوپدی تشخیص بیماری می باشد، در تشخیص بیماری پزشک معالج از دقیق ترین مسیر های تشخیصی استفاده می نماید، از ابزار مهم تشخیصی می توان به عکس برداری، رادیوگرافی، سونوگرافی در منزل و غیره اشاره نمود، یک تشخیص صحیح این کمک را به پزشک می کند تا در مرحله درمان با سرعت بیشتری پیش برود.
 3. درمان: مرحله نهایی درمان بیمار است، این مرحله یا با استفاده از ابزار جراحی مانند آرتروسکوپی یا به صورت غیر جراحی مانند تزریق دارو انجام می شود، درمان به موقع می تواند از ایجاد آسیب های دیگر جلوگیری نماید.
 4. پیشگیری ثانویه: در پیشگیری ثانویه پزشک با استفاده از سیستم پیگیری پس از درمان رهنمود های کافی برای جلوگیری از عود مجدد را به بیمار می دهد.پ

مهم ترین دلایل ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل چیست؟

 • کاهش درد: یکی از مهم ترین اختلالات ارتوپدی درد ناشی از عوارض آن است، درد معمولا به دنبال آسیب های ایجاد شده برای بافت استخوانی، مفاصل و تاندون ها ایجاد می شود، برای بیماری های ارتوپدی معمولا دو نوع درد وجود دارد:
 1. درد اورژانسی
 2. درد مزمن 

به دنبال انواع درد ها فرد آسیب دیده باید در فکر درمان آن نیز باشد، زیرا درد می توان سبب تغییرات علائم همودینامیکی بدن مانند فشارخون، ضربان قلب و افزایش تعداد تنفسی گردد، کنترل درد با استفاده از تزریق عضلانی و بررسی های اجماعی توسط متخصص اتوپدی در منزل قابل انجام است.

 • درمان حرکتی: به دنبال بهبود بیماری فرد و در دوره نقاهت پس از جراحی، مهم ترین فاکتور برای پیگیری ((کمک به درمان حرکتی)) بیمار می باشد، به طور میانگین طی آماری که سازمان بومانت بیماری های ارتوپدی اعلام نموده است 45% از افرادی که در دوران نقاهت بیماری های ارتوپدی به سر می برند نیاز به انجام فیزیوتراپی چه در منزل و چه در مراکز درمانی، همچنین کاردرمانی در منزل جهت پیگیری درمان حرکتی خود دارند، با توجه به این آمار می توان متوجه شد که درمان حرکتی بعد از جراحی چقدر از ارزش بالایی برخوردار است.
 • تشخیص بیماری: یکی از مهم ترین دلایل ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل ((تشخیص بیماری)) ارتوپدی فرد می باشد، انواع مختلفی بیماری ارتوپدی وجود دارد که به صورت کلی به چند دسته اصلی تقسیم می شوند.
 1. شکستگی
 2. دررفتگی
 3. کشیدگی 

تشخیص هر یک از بیماری ها بلافاصله پس از بروز حادثه ، می تواند در کنترل درد، کاهش عارضه خطرات جانبی مانند آمبولی، ترمیم بهتر بافت استخوانی و غیره موثر باشد، برای تشخیص بیماری های ارتوپدی در منزل همچنین می توان از ابزار تشخیصی مانند سونوگرافی، رادیولوژی و غیره نیز استفاده نمود، اگر تمایل به ویزیت دکتر فوق تخصص ارتوپدی در خانه دارید می توانید با ما در تماس باشید.

 • اختلال دامنه حرکتی: در بسیاری از بیماری های ارتوپدی و شکستگی های استخوانی، دامنه حرکتی فرد دستخوش تغییر و کاهش می گردد ،علت این کاهش دامنه حرکتی می تواند شکستگی استخوان و محدود کردن دامنه حرکتی، کشیدگی یا پارگی رباط و تاندون ها، آسیب مفصلی و غیره باشد، برای تشخیص و درمان زودهنگام این نوع عوارض می توان از ویزیت پزشک در منزل استفاده نمود.
 • ضعف و بی حسی پیشرونده: در اکثر بیماری های ارتوپدی ضعف عضلانی و ساختار اسکلتی بدن به همراه بی حسی ناشی از درد وجود دارد، این درد می تواند به صورت نقطه ای و پیشرونده باشد، کنترل درد می تواند در کنترل اینگونه عوارض بسیار موثر باشد.
 • آسیب به بافت نرم: آسیب های وارد شده به عضروف و تاندون ها می تواند سبب اختلال دامنه حرکتی شود، این آسیب به بافت نرم می تواند جزیی و عمیق تا پارگی کامل تاندون و رباط ها گردد، تشخیص این نوع از اختلالات ارتوپدی را می توان با تجویز MRI توسط ویزیت پزشک در منزل انجام داد.

روش های تشخیصی بیماری های ارتوپدی چیست؟ 

معاینه ارتوپدی بیمار

 • معاینه پزشک: اولین قدم تشخیص بیماری های ارتوپدی ، مفاصل و استخوان ها معاینه پزشک ارتوپدی می باشد، این معاینه می تواند در منزل و یا در مراکز درمانی باشد ، پزشک ارتوپدی در ویزیت بیمار ارتوپدی خود، دامنه حرکتی، ناحیه اوج درد و همچنین سایر عوامل مانند خونریزی، هماتوم زیر جادی و تورم و قرمزی را بررسی می نماید، از این رو معاینه پزشک می تواند در تشخیص بیماری های ارتوپدی تاثیر بسیار بالایی داشته باشد.
 • عکس برداری: مرحله دوم برای کمک به تشخیص دقیق بیماری های ارتوپدی عکس برداری رادیولوژی این اندام ها می باشد، در این روش که می تواند در منزل یا مراکز درمانی انجام شود پزشک با تجویز نوع عکس می تواند به تشخیص آسیب و وسعت آن پی ببرد، انواع عکس هایی که می توان رادیوگرافی انداخت شامل موارد زیر می باشد:
 1. ایکس ری XRAYs
 2. MRI
 3. CTSCAN

می باشد، با انجام این عکس های تشخیصی راه تشخیص نهایی  و درمان برای پزشک بسیار آسان خواهد شد.

 • بیوپسی: راه دیگر تشخیصی به ویژه در سرطان های بافت سخت، بیوپسی بافت مورد نظر می باشد، با استفاده از بیوپسی استخوان، مفاصل و غضروف ها می توان به نوع بیماری و احتمال وجود بافت سرطانی پی برد، نمونه اخد شده توسط بیوپسی استخوان در منزل به آزمایشگاه تشخیصی درمان نو ارسال شده و برای تشخیص و بررسی آماده می شود.

بیوپسی مغز استخوان

 • الکترومیوگرافی: نام دیگر این پروسیجر درمانی اخذ نوار عصب عضله یا EMG می باشد، برق نگاری عضله با استفاده از دستگاه مخصوص و اتصال پروب ها به سطح عضلات قابل انجام می باشد، با اتصال این پروب ها به سطح پوست امواج الکتریکی ناشی از حرکات اندام به دستگاه رسیده و دستگاه نیز با استفاده از کانداکتور خود آن را تبدیل به نوار می کند، برای تشخیص نوع آسیب می توان این نوار را مقابل نوار سالم گذاشت و تغییرات ایجاد شده را مشاهده نمود.

الکترومیوگرافی

 • آرتروگرام: تشخیص بیماری ها با استفاده از MRI و برداشت کات های مربوطه توسط این دستگاه می تواند دارای خطاهایی جزیی باشد، در مقابل با آمدن دستگاه های بسیار قدرتمند تر و کم آسیب تر مانند آرتروگرام ها Arthrogram تصاویر ناشی از آسیب بافت های استخوانی، غضروفی، عضلانی، تاندونی و راباط ها بسیار با کیفیت و دارای ارزش تشخیصی بالاتر می باشد، مراکز تصویر برداری تحت قرارداد درمان نو دارای این نوع از دستگاه های تشخیصی قدرتمند می باشند، می توانید جهت تجویز عکس آرتروگرام با دستگاه آرتروگرافی توسط ویزیت متخصص ارتوپدی در منزل با ما در تماس باشید.

آرتروگرام

 • آزمایش: آزمایش های مختلفی نیز برای تشخیص و درمان بیماری های ارتوپدی وجود دارد که مهم ترین آن ها:
 1. آزمایش ویتامین D3
 2. آزمایش سنجش تراکم استخوان
 3. آزمایش کلسیم
 4. بررسی مارکر های استخوانی
 5. آزمایش منیزیم
 6. آزمایش روماتیسم 

آزمایش در ارتوپدی

 

faq

سوالات متداول

نیاز به کمک داری ؟ ما به سوالات شما پاسخ داده ایم

با توجه به علائمی که شما در ابتدا به اپراتور ها اعلام می نمایید از همان لحظه اعزام، پزشک متخصص ارتوپدی همراه با تجهیزات کافی خدمتتان اعزام می گردد.

بله، همچنین شما عزیزان می توانید جهت استعلام نام پزشک درمان نو از نظام پزشکی کشور اقدام نمایید.

هر نوع خدمات هم زمان در حیطه تخصص از جانب متخصصان ارتوپدی درمان نو قابل پیگیری است.

پرسش و پاسخ درمان نو

اگر سوالی در ذهن دارید یا نظری دارید از طریق فرم زیر ارسال کنید

loader
لطفا صبر کنید
مشاوره
فوری
÷